Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

    Здравейте,
    знам, че двете пушки са напълно различни най-вече, че едната е пружинна, а другата ПЦП, но ме интересува коя от двете пушки е по
    -мощна и ще прави повече поразии
    Питам, понеже двете имат горе-долу еднаква цена в магазина.
    Последно редактирано от mybabybook; 10-06-16, 20:05.

  • #2
    От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

    Купи си Гамо Хънтър 1250....
    Не се занимавай с турска въздушна пушка, дори и ПЦП да е...Вярно, че са много мощни, като за пневматимно оръжие, но докато се направят годни да стрелят прилично, се изискма доста време и доста техничеки усилия и умения....
    За мен поне, дилем в случая няма...Купи си легендарната хънтър 1250 и си доставяй малко удоволствие....
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #3
      От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

      Андрей,
      не знам колко разбираш от ВП, но като гледам, май не много.
      Главата ми не може да го побере как ПП ще е по-добра от ПЦП. Мога да ти кажа, че точно АТ 44 е най-успешния модел ПЦП на Хатсан, заради по-ниската си цена. За да стане добра, по-силна, което не вреди на точноста, се слага по-силна пружина на БК. Но , винаги има едно голямо но, за нея ти трябва оптика (минимум 50 лева за някой бушнел втора ръка, като за начало), помпа (100 лева втора ръка), с която се помпи много и ще ти писне, затова е по-добре бутилка на метан (200 лева втора ръка), но ако близо до теб няма станция за метан си обречен да помпиш.
      Гамо хънтър 1250 - първите партиди са наистина добри, но и по-слаби с малко. Сегашните не са като преди - използвана е много пластмаса на мното отговорни и важни места. Това че Хънтъра е най-силната ПП въобще не е вярно. Напротив силна е доло горе колкото Хатсан 125, който е много по-евтин. Най-силната ПП сега е Хатсан 135. Нейния цилиндър е с 1мм. по-широк от този на Хънтър и 125. За мен по-добрия вариант е 135. При покупата трябва да се гледа да е с Куатро спусък и без Сас система, също е добре да е от моделите с заглушител.
      Както всяка пушка на Хатсан и по него трябва да се поработи. Преди първия изстрел трябва да се отвори и почисти от смазката в цилиндъра, да се загладят всички ръбове на цилиндара, за да не се нарани маншета (това е задължително за всяка ПП независимо от марката и модела). В последствие може да се сложи ГП, слага се сегмент на буталото за да не дере в цилиндъра, омекотява се спусъка, прави се силов тунинг, полира се цилиндъра, правят се дулни фаски, има и още, но това не е задължително. И с тези интервенции, ще е по-добър и по евтин или на цената на Гамото. Но за каято и да е магнум пневматика, каквито са Гамо Хънтър и Хатсан 125, 135 трябва специална оптика. Най-добре е тя да е от ts серията, без варио на Липърс.
      Та това е от мен, има и още много, което може да прочетеш във въздушния форум.
      Последно редактирано от Nikola jekov; 15-10-16, 10:27.

      Коментар


      • #4
        От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

        Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
        коя от двете пушки е по
        -мощна и ще прави повече поразии
        АТ 44 е по-мощтната пушка от тези двете.Моята в момента съм я надул на 52 J и прави страшни поразии.
        Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

          pitbula,
          в момента във въздушния форум има колега с Хатсан 135 6,35 72 j и друг с 5,5 60j, който се продава за 800 лева с лв цев, и липърс 6x32. Казва че по пушката всичко е ново по-добро освен приклада и спусъка. Ат-то е едно от най евтините пцп-та. За парите, които даваш за него получаваш даже повече от колкото си платил. Иначе ако искаш повече сила за още малко пари си купуваш бт 65.
          Това е моето мнение. Всеки има различно виждане.
          Pitbula74,сега се сетих че си колега и от другия форум.
          Последно редактирано от Nikola jekov; 16-10-16, 10:08.

          Коментар


          • #6
            От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

            Първоначално публикуван от Nikola jekov Преглед на мнение
            Андрей,
            не знам колко разбираш от ВП, но като гледам, май не много.
            Главата ми не може да го побере как ПП ще е по-добра от ПЦП. Мога да ти кажа, че точно АТ 44 е най-успешния модел ПЦП на Хатсан, заради по-ниската си цена. За да стане добра, по-силна, което не вреди на точноста, се слага по-силна пружина на БК. Но , винаги има едно голямо но, за нея ти трябва оптика (минимум 50 лева за някой бушнел втора ръка, като за начало), помпа (100 лева втора ръка), с която се помпи много и ще ти писне, затова е по-добре бутилка на метан (200 лева втора ръка), но ако близо до теб няма станция за метан си обречен да помпиш.
            Гамо хънтър 1250 - първите партиди са наистина добри, но и по-слаби с малко. Сегашните не са като преди - използвана е много пластмаса на мното отговорни и важни места. Това че Хънтъра е най-силната ПП въобще не е вярно. Напротив силна е доло горе колкото Хатсан 125, който е много по-евтин. Най-силната ПП сега е Хатсан 135. Нейния цилиндър е с 1мм. по-широк от този на Хънтър и 125. За мен по-добрия вариант е 135. При покупата трябва да се гледа да е с Куатро спусък и без Сас система, също е добре да е от моделите с заглушител.
            Както всяка пушка на Хатсан и по него трябва да се поработи. Преди първия изстрел трябва да се отвори и почисти от смазката в цилиндъра, да се загладят всички ръбове на цилиндара, за да не се нарани маншета (това е задължително за всяка ПП независимо от марката и модела). В последствие може да се сложи ГП, слага се сегмент на буталото за да не дере в цилиндъра, омекотява се спусъка, прави се силов тунинг, полира се цилиндъра, правят се дулни фаски, има и още, но това не е задължително. И с тези интервенции, ще е по-добър и по евтин или на цената на Гамото. Но за каято и да е магнум пневматика, каквито са Гамо Хънтър и Хатсан 125, 135 трябва специална оптика. Най-добре е тя да е от ts серията, без варио на Липърс.
            Та това е от мен, има и още много, което може да прочетеш във въздушния форум.
            Никола, като ти чета писанията, разбирам, че възможностите ти за абстрактно мислене не са големи. Със сигурнсот доста повече разбирам от теб, по отношение на въздушното оръжие..Ти къде видя да сравнявам пружинна пневматика с ПЦП??? не ги справнявам, но казвам, че няма как турската пушка да е по-качествена от испанската...
            По-горе съм написал, да избере Гамо 1250, която е пружинна пневматична пушка, пред евтиното турско ПЦП, по простата причина, ЧЕ ЗА ДА СЕ НАПРАВИ ТУРСКОТО ПЦП ДА СТРЕЛЯ В плато, са унужни много дорабоки, много време и так далее..Нямам турско ПЦП, но съм имал и все още имам мощни търску въздухарки и ИМ ПОЗНАВАМ И КЪТНИТЕ ЗЪБИ!

            Така, че чети повече и не давай квалификации, по теми, в които нямаш необходимите знания и опитност..
            Само да ти кажа ,,драги" първата си въздухарка я получих на 13 години. Имаше период от време, в който разполагах с 10 броя пневматики / верно всичките бяха пружинни - четири Гамо, една китайска, един Хатсан 80 и четири големи ,,магнум" превматики хатсан 125/135, по два бвоя 125 и два 135 /последствие 7 от въздухарките продадох на безценица или подарих ....
            Наясно съм и посредствените качества на Гамо, макар, че по онова време, когато си куприх първото Гамо, се считаха за топ качество в България
            Турските въздухарки, избиха рибата в периода 2004 / тогава за първи път пиуснаха на пазара евтини турски пуши от серията Хатсан 55/60/70/80/ - 2009г....
            Хатсан 125/135 имам от първите години на производство и внос в България /2007-2008г. /, Наистина мощни пушки, но изработени от нискокачаствени материали, нуждаещи се от доработки, първоначално почистване на цилиндрите...Опитът ми с турски въдушни пушки е много голям. И на база на прекият ми личен, мепиричен опит, съм със смесени чувства...Мога да кажа, че са ниско качествена ширпотреба-заготовки..мощни са, на ниска цена са и с хубавото се свършва до тук..За справка само, вторият Хатсан 135, който имам, като го закупих от магазина и го почистих, започнах да стрелям...Ами, мерните му прибори не ставаха за нищо...От 20 метра не можеше да се уцили лист хартия с резмер 1/2 на лист, формат А4....И двете ми 135-ци са от една производснвена серия, дори са поредни серийни номера....Първата беше в доста добро сътояние, но втората 135- О БОЖЕ, с нея на механични мерни прибори нищо не се уцелваше...
            докато пърата 135-ца 125-те излязоха с приемливи като кусури...

            За мощните пружинни въздушни пушки е необходима оптика, разчетена за употреба именно от такива оръжия...Иаче се полумчава следната ситуация, оптика, която издържа на .300WM, бива унищожена от Хатсан 135...В момента си Имам вкъщи 3 Хатсан-а / една 125-ца и две 135 -ци /...мога да кажа, като гледам и сегашното производство, че турците не са напреднали много..нито като качество на цевите, нито на останалие материали . При 135-та хубав е приклада. Иначе, в серията Хатсан 125/135 Една с една еднаква въздушна пушка няма....Това съм го виждал с очите си и ми е било в ръчичките...
            Мога да кажа, че закупивайки си Хатсан 125/135, човек получава за малко пари, много мощна пружинна пушка, качествотто на изроботка на която обаче е ниско...Консумативите имат много нисък ресурс.Изключитлно мека стомана...Изкюличетлон нискокачесвен цилиндър и бутало...Нараняват се лесно.....Общо взето, ако човек е запален по оръжията и му харесва да рови и човърка по тях - стават...Тези пушки, обаче, са адски недомислени, ако си човек, който си иска свободното време само за свое си удоволствие...За пример само, ще дам спусковият механизъм на Хатсаните от малките серии / Хатсан 55/60/70/80 / и идентичния спусков механизъм на мощните Хатсдан 125/135..Докато свикне човек, да го събира тоя спусък, след разглобяване се изискмва време..На двама мчои приятели, съм им събирал аз спусъците, защото не могат да си ги сглобят обратно..По Скайп съм давал указания, как се сглобява спусък на ГХатсан 125!!!.Да не говорим, колко е досадно това..
            Когато си купувах големите Хатсани / разбирай серията 125/135/, впечатлен от мощността им, но и от ниското качество на изработка, реших да ,,сдвоявам" и закупих по 2 броя от двата модела / съответно 2 броя Хатсан 125 и 2 броя Хатсан 135 /..така че, ако се повреди една, да имам друга в експлоатация и за канибализация на части..Съответно, единият Хатсан, заедно с оптика 3-9х40 го подарих на мой приятел, а другите мощни Хатсани си ги оставих...Стоят си в една от касите и рядко стрелям с тях...Груби, мощни, недодялани, с недобри механични мерни прибори.../ в повечето случаи /..
            въпреки мощността и ниската цена за първоначално придобиване като нови, не мога да приема за нормално, това което правих, че след като си купих чисто нови въздушни пушки от магазина / говоря за Хатсаните /, се налагаше да ги разглобявам и да им чистя цилиндрите, в които имаше спираловидни стружи, с държина повече от 1 сантиметър и твърда смазка, която при компресирането на въздуха се пали и прогаря маншета...Но, за толкова пари- ТОЛКОВА ,,качество"! Това са си едни загатовки...Нищо повече...
            С две думи, ако човек иска въздухарка, с която да си прави само кеф и да не мисли за резервни часи, консумативи , а ине обича да ръчка - ХАТСАН НЕ СТАВАТ!! Цевите са изработени от нискокачествена, мека стомана..Да не говорим са сътоянието им отвътре...Оксидацията е много тънка и оръжията се драскат от поглед само..
            Ако човек си държи на сводбодното си време / разбирай, да не го губи в шлосерски дейности / и иска да има въздухарка за свободно време хатсан 125/135 НЕ Е пушка за тази цел...Тези турски заготовки не са ме уплашили, защото първата ми въздухарка беше ИЖ-38, произведена в далечната 1966г.....Много мили спомени ми навява, много приятни емоции, но правеше проблеми много често и обшщо взето ми беше като първо учебно помагало -въведение в пружинните въздушни пушки...
            В обобщение, ако човек иска свободното си време само за кеф, а не за да се прави на шлосер, с нянакви турски пушки или да ходи по майскори, Просто се бръква по-дълбоко и се вади по-голяма сума и се купува по-качествено изработено оръжие..
            ХАТСАН 125/135 си е един компромис с качеството!!! А да и компромис съз здравинета на консумативите...

            Откакто имам и огнестрелно / 6 години /оръжие, можах да установя разликата между евтино и нискокачествено оръжие, съпоставени с по-скъпо но висококачествено оръжие...В годините, сациалният ми статус и доходи са били различни и според това съм си купувал и евтино и скъпо оръжие. Мога да направя разликата.
            Хатсаните са мощни и евтини за придобиване като нови въздухарки...Имат и прилични възможности за тунинг / които обаче изискват влагане на време и някой и друг лев отгоре /...Както казах и по-горе в настоящото изложение, Хатсан 125/135 са едни мощни заготовки на пружинни въздушни пушки, които за да се направят да стрелят, като хората се изасква влагане на пари и време....Хатсан са бедняшки пушки и в това им е хубавото, защото откакто тази фирма стъпи на българския пазар / пролетта на 2004г. / направи достъпни, фактически за всеки един човек мощната пружинна пневматика...Преди не беше така...редните като мощност въздухарки на Гамо от серията 220/440, започваха от 400 лева нагоре...
            Само ще кажа, че когато навремето си купувах Хънтър 440, в кал 5.5, броих за него близо 500 / ПЕТСТОТИН / лева, които за 2001 г. бяха много пари / като за въздухарка /...Впоследстнвие бях много разочарован от ,,мощността" на тази прехвалена въздухарка...
            Относно оптиките:
            За ,,Лийпърс", хайде да пишемм по-реално, а??? Това са си еърсофтски оптически мерни прибори...
            Оптиките на Лийпърс, бяха популярни дори и сред ловците някъде до към 2010г. с ниските си цени и с възможностите да имаш на тънка цена мил -дот скала и светещ ,,кръст" в червено /зелено..
            TS сериата / ,,труу стрент" / са като цяло ставащи оптики...Имам варио-оптики на лийпърс, съответно 3-9х40AOMDTLS на Хатсан 125 и 36-24х50AOMDTLS на Хатсан 135 от 8 години и засега не са счупени / стрелям без газова пружина, а с щоковата обикновена телена пружина /. Наистина, за толкова мощни въздухарки, са по-подходящи оптиките с фиксирано увеличение..
            Но, ,,Лийпърс" СА ОПТИКИ ЗА ЕЪРСОФТ! Такова е първоначалното им предназначение...Това, че ние в България сме бедни и монтираме ,,лийпърси", дори на полуавточматични карабини, не ги прави добри оптики....Просто, като за беднячета-толкова...
            Имам такива оптики и от първа ръка знам, за какво говоря...
            За себе си прецених, че не ми се занимава да влагам време за добаротки в мощните Хатсани...Имам си друга тръпка, а стрелбата с пневматично оръжие, колкото и да ми беше интересно хоби преди, години ми е на заден план .Дори вече рядко чистя пооловяването по цевите..
            На мен лично, тези евтини и мощни турски въздушни пушки, ми напомнят на руските коли от времето на соца - ниско качество на материалите....Но не би могло да бъде друго, при условие, че получаваш въздухарка с мощност, като на Уебли ,,Патриот", а плащаш по-малко от 300 /ТРИСТА/ лева ...това са си едни пикливи 150 евро....така, че няма хубаво и евтино....
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #7
              От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
              .....
              Извинявай, дори не ти дочетох поста.
              Опитваш се да обхванеш несъвместими неща, обяснявайки очевадни разлики. Пушката с чупещо рамо си е независимост. Слагаш джоб съчми и гората е твоя. Да, ама законите на механиката ограничават силата ѝ. Затова са измислили помпите, газовите патрони.... там ограниченията са други. Оптики? Я, прочети темата отначало. Не че не си прав, просто нищо ново не казваш.
              П.П. На мен първата ми въздухарка беше Славия 4,5 произведена 1965 година.
              П.П.П.... Извинявам се. В тази тема няма да намериш подкрепа на възгледите си, но има достатъчно писано по въпроса в други тукашни теми. Поразрови се, че мен ме мързи.
              Последно редактирано от Тропчо; 23-10-16, 00:10.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

                андреиС40,
                Като тръгнах да си разчиствам темите с абонамент, видях че точно в тази тема, не е писано кой знае какво за пневматичните пушки. Мислел съм си, че пишем в друга...
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...E4%F3%F8%ED%E8
                ...и няколко подобни на нея.
                Ще ми се наложи да ти се извиня трети път.
                В тази тема казваш много неща, някои от тях са и интересни, просто няма радикално различни неща, които да не са писани десетки пъти в този форум.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Gamo Hunter 1250 или Hatsan AT44-10

                  Андрей, пич не съм искал да те обиждам. Казвам какво съм чел за АТ-то. Гамо 1250 съм отварял и знам как стоят нещата. Липърс 4x32 съм сложил на Страйкъра си. За по-откатни въздухарки е най-подходящ Пилад P4x32l + Dampa mount мотоблок.
                  Нали казваш, че си подарил един Хатсан и че вече се занимаваш рядко с ВП. Ако искаш може да ми дадеш една 135-ца да имам още какво да човъркам.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X