Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андория 2.4ТD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Андория 2.4ТD

    Здравейте колеги, нов съм във форума нищо че съм регистриран далечната 2006, та да минен направо на въпроса. Преди около месец купих едно Деу Люблин въоръжен с агрегат Андория 2.4ТД и имам следния проблем.... капе масло от картера, в събота го свалих обезмаслих и намазах обилно силикон (виктория реинц) днес минах около 100км градско каране с малко напън понеже беше пълен гледам пак от долу е омазал с масло, оттам обиколих два сервиза всичките мои хора и гледат и викат.... има повишено налягане в картера сиреч духа. Ако е така нямаше ли да мирише на масло от ауспуха и да пуши синьо? Другото което казаха че картерната вентилация е запушена да ама не е освен затапен ЕГР клапан и металната тръбичка от картера е смачкана затапена и шунтирана. Какво вие мнението по моя казус има ли му нещо на мотора и към кого мога да се обърна за помощ при евентуални проблеми с този специален мотор.

    Благодаря на отзовалите се! Ако не е мястото на темата в този раздел моля модераторите да я преместят.

  • #2
    От: Андория 2.4ТD

    Забравих да опемена че двигателя работи като часовник няма никакви механични чукания и тропания, имам само проблем със сутрешното палене явно нафтовата помпа се бъзика и въртя повече

    Коментар


    • #3
      От: Андория 2.4ТD

      Да не си го чукнал някъде (картера) и да е спукан?
      Само предполагам

      Коментар


      • #4
        От: Андория 2.4ТD

        Това чудо на Полската техническа мисъл не тече от картера а малко по нагоре!! Измии двигателя и ще видииш от къде тръгва да тече ,но съм почти убеден ,че не е от картера и от това ,че имало повече картерни газове!

        Коментар


        • #5
          От: Андория 2.4ТD

          Е то всичко е в масло включително и масления сепаратор и той изпуска освен от него да е няма какво друго да е и турбината е в масло, мия и почва да стича между картера и кожуха.

          Коментар


          • #6
            От: Андория 2.4ТD

            Е къде по на горе, освен от гарнитурата на горната глава тва чудо на полската техника нали е с някаква двойна глава гледа че и от нея доста сълзи, ама не ми се разкача разпределителния вал за да я лепя и нея.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X