Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са тези ски?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви са тези ски?

    Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
    Добре де, пускам ги някъде за продажба. Някой може да иска да ги купи, дали от носталгия, дали поради някакви други причини.(за самоделна шейна и пр.).......
    Това направих от чифт стари ски ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7344.jpg
Прегледи:1
Размер:207.6 КБ
ID:5718327
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Какви са тези ски?

      Това си е антика. Никой няма да даде 80 лева за ски на 30 години. И на времето волгите са били по свят пари, ама сега.. По-добре си ги запази за спомен или ги дари на някоя хижа, както каза Гоблин.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Какви са тези ски?

        Аз давам 20лв.

        Коментар


        • #19
          От: Какви са тези ски?

          Първо, Атомик АРЦ никога не е правен в България.
          Това е рейсингова ска от преди 30 години, много твърда и доста дълга.
          Сега в ерата на карвинга на практика никой според мен няма да кандиса да ги подкара.....
          Аз самият с опит над 35 години даже малко ще ме е страх да се пусна с тях....
          Инак за едно време бяха класа......
          Поздрави!
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #20
            От: Какви са тези ски?

            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
            Първо, Атомик АРЦ никога не е правен в България...
            Без да съм грам разбирач (в квартала всичките ми приятели бяха добри скиори, само аз едвам се крепях) - отчетливо помня ARC-тата на брат'чеда, червени металик, български (говорим някъде за периода 1985-89 приблизително). Май дори първите серии даваха някакъв дефект, по някое време се разлепваха пластовете (в предната част, около педя зад върха на ската.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Какви са тези ски?

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Без да съм грам разбирач (в квартала всичките ми приятели бяха добри скиори, само аз едвам се крепях) - отчетливо помня ARC-тата на брат'чеда, червени металик, български (говорим някъде за периода 1985-89 приблизително). Май дори първите серии даваха някакъв дефект, по някое време се разлепваха пластовете (в предната част, около педя зад върха на ската.
              Да, и аз паднах жертва на такива. Ама се водеха модел "ASP". Ремонтираха ги с побългаряване като ги занитваха с три нита отпред на върха (подлепяха пластовете преди това). ARC (Atomic Racing Championship или Competition) реално не са правени в БГ. Или не в този вид - с горни метални кантове (да не ти ги лющят по опашките на влековете или, пази Боже, сам да си ги сплетеш).
              Прочее - тия какви са отдолу (щото и по това уж се познаваха) - черни, сини или с надпис "вграден" в плъзгащата се част?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Какви са тези ски?

                От подобни ски един човек си е направил цяла ограда в Говедарци, може да се види с "Гошо гледа" , на влизане откъм Маджаре , отдясно е оградата.
                Та колко струва една дъска за ограда казвате ?
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #23
                  От: Какви са тези ски?

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  От подобни ски един човек си е направил цяла ограда в Говедарци, може да се види с "Гошо гледа" , на влизане откъм Маджаре , отдясно е оградата.
                  Та колко струва една дъска за ограда казвате ?
                  Он ги е краднал от некое ски-училище у Боровецо?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви са тези ски?

                    Крадна или не, ако струваха нещо щеше пак на Боровец да ги шитне.
                    В краен случай на софийския битак.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви са тези ски?

                      Туй са едни от първите малястпласови ски по нашите планини.
                      Преди това бяха изцяло дървени и с кандахари за закрепване! Първите ми баха таквиз.
                      36лв. ски, 34лв. Пиринки патъци с борд, 15лв. кандахари.


                      Баси колко съм дрът!!


                      АРЦто беше къмто 90лв. А патъци Техника, сглобени в Благоевград - 220. Заплатата ми на младо инженерче в талавизията беше 115лв.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви са тези ски?

                        Ясно, че не струват нищо. Прочее, на ските им паднаха много цените в сравнение с Татов златен век. Ама само големи мераклиЙ си купуват собствен екип -почти всеки взима под наем. Аз преди 5 години ли, кога беше (имам тука писано в тема за избор на обувки) изхвърлих старите прави "Атомици" и си купих някакви карвинги "Blizzard"... еми, карах ги два дена... и синът ми май веднъж-два пъти (добре, че му стават и на него), и се хващам, че само си търся повод да не ходя на ски в БГ - ту опашките големи, ту чалгата много в Банско, ту снегът недостатъчен, ту Цеко не пуснал лифтовете... а в чужбина собствени ски да влачиш си е тъпо - дават чудесни под наем.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви са тези ски?

                          http://www.capital.bg/biznes/kompani..._celiia_sviat/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какви са тези ски?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            ...Ама се водеха модел "ASP"...
                            Уффф, старост - нерадост Мерси

                            Дефектни/недефектни - един от малкото източници на "цветове" в тогавашните ширпотреб. артикули. Да сме знаели тогава че в света на шаренията сивото е най-класическия и скъп цвят
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какви са тези ски?

                              Да,ама нали се сещаш,че като си хванеш калъп на едни ски и обувки си е друго.
                              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какви са тези ски?

                                Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
                                Да,ама нали се сещаш,че като си хванеш калъп на едни ски и обувки си е друго.
                                Какво значи "да си хванеш калъп" ? Да се научиш да ги произвеждаш или... както мен ме ожениха преди много години за едни обувки, дето за същите пари после си купих кола в БГ:
                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                ... и... накрая закономерно и без да успея да кажа "гък" ми пробутаха последен модел обувки "Lange" с автограф на Алберто Томба , с вътрешна обувка с пълнеж от пяна, "излята" на място по краката ми, настроени странично, напред и дрън-дрън и т.н. точно за мен, видиш ли, за... сума , за която после в БГ си купих първия собствен автомобил Платих с чекова книжка (имаше някога такива работи), която неразумно носех в себе си и се наложи да погладувам няколко месеца след покупката .
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X