Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокари и електрокари Балканкар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мотокари и електрокари Балканкар

    Aз също ползвам жокер на 24 волта, ма ме беше срам да го кажа.
    Викам си ,че ще ме обявите хептен за садист!
    Първо обаче горят крушките после на ротора се стапя калая.
    Ама е безотказно.

    Коментар


    • #32
      От: Мотокари и електрокари Балканкар

      Моя,когато не палеше в студа,като му подадях пистолета за горещ въздух в колектора,не чакаше да завъртя ключа,просто безотказна технология и няма нищо общо с факлата,защото тя гори кислорода и не остава за възпламеняване на горивото.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #33
        От: Мотокари и електрокари Балканкар

        В нашия склад има около 40 годишен български мотокар, който служеше в австрийския офис. 4.5 тонен, 4 цилиндров Перкинз. Винаги е поддържан добре и дори сега изглежда като нов. Разликата с тези за българския пазар, изглежда е само седалката с подгрев и колан и уредите на таблото.
        Австрийците учтиво казваха, че върши работа , но в крайна сметка взеха друга машина и този се върна в родината си. Не е имало сериозни грижи с палене, помпи и т.н. За сметка на това често протича от цилиндри, разпределител, помпа, орбитрол, спирачки и навсякъде, където има течност.
        Смяната им с НОВИ, решава проблема за не повече от месец.
        Редом до него се труди еднотипна на същите години машина на която, обаче пише Nissan и изглежда като падала от ферибот. Никой не помни нещо по него да се е разваляло с изключение на една гръмнала като по филмите гума и една изгнила скоба на водно съединение. Разликата в управлението на двете машини, мисля че не е нужно да се споменава. Също така елементите по хидравликата са сухи и не прави локви, където спре.
        И двата ги кара, к'вот се качи. Нисана пали с 60Ah акумулатор а нашенецът с 225Ah и понякога му идва малък.
        Изобщо легендите за легендарните качества на Балканкар, минават пред хора, които не са имали допир с нещо различно.
        То всички жени стават, но някои доставят и удоволствие.
        Последно редактирано от Scrapheap; 24-12-16, 16:51.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          От: Мотокари и електрокари Балканкар

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          Aз също ползвам жокер на 24 волта, ма ме беше срам да го кажа.
          Викам си ,че ще ме обявите хептен за садист!
          Първо обаче горят крушките после на ротора се стапя калая.
          Ама е безотказно.

          Не подаваш правилно за това горят крушките.Първо въртиш и непосредствено веднага подаваш ток ,така всичко е наред.

          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
          Моя,когато не палеше в студа,като му подадях пистолета за горещ въздух в колектора,не чакаше да завъртя ключа,просто безотказна технология и няма нищо общо с факлата,защото тя гори кислорода и не остава за възпламеняване на горивото.
          Това не съм се сещал да го правя ,ще се пробва.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #35
            От: Мотокари и електрокари Балканкар

            Двигателя на мотокарите 4 цил. перкинс идентичен ли е с този, слаган на газ 53. В смисъл кожуси и т.н и взаимозаменяеми ли са?

            Коментар


            • #36
              От: Мотокари и електрокари Балканкар

              Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
              Двигателя на мотокарите 4 цил. перкинс идентичен ли е с този, слаган на газ 53. В смисъл кожуси и т.н и взаимозаменяеми ли са?
              Да 1 към 1

              Коментар


              • #37
                От: Мотокари и електрокари Балканкар

                При мои визуален оглед-различен фланец дори в отворите и различен ангренаж.Перкинс има извод за хидравлика на орбитрола а ВАМО не.

                Коментар


                • #38
                  От: Мотокари и електрокари Балканкар

                  Имаме стар модел мотокар Clark, двигателя е перкинс, как да разбера дали е т.нар. английски перкинс или е варненско проиводство, макар че ВАМО и Clark... Проблема е, че след скоро правен ремонт на двигателя смеси антифриа и маслото. Сменени са ризи бутала, тапи и е направена пълна ревизия на главата + шлайф, шлайфан колянов вал. Мотокара е на не повече от 50 моточаса работа. По гарнитурата няма видими следи от пробиви, главата не е спукана/пробвахме я/. Съмнява ме да не би да е спукан блока. Ризите са набивани в шлайф база. Блок и колянов вал от БГ перкинс ще пасне ли на ревизраната аглийска глава. Буталата едни и същи ли са? Идеята ми е ако всичко е идентично да вема друг блок и да преместя всичко на него като само му се набият нови ризи, че старите едва ли ще ги изкараме цели. Другото което ми идва наум е да го отдам на дефектна гарнитура или неправилно стягане на главата/не съм участвам в сглобяването/ и с нова гарнитура и болтове да ги събера пък да видим, макар че едвали...
                  Последно редактирано от vasilogn; 13-03-17, 14:56. Причина: грешки

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мотокари и електрокари Балканкар

                    Така на изуст дали са еднакви двигателите не може да се каже .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мотокари и електрокари Балканкар

                      Номера на двигателя би трябвало да подскаже.Ако има и снимка,още по добре.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мотокари и електрокари Балканкар

                        Колеги някой да е виждал някъде да се продава само стъклената чашка на филтър - утайника ? Имам 5-6 основи и само една здрава чашка на мотокара . Според старите колеги ги има ама трябва търсене . Ако и последната се счупи ще я направя метална ама хубавото на стъклената е че виждаш в реално време състоянието . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60734 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:36.0 КБ
ID:5764175
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мотокари и електрокари Балканкар

                          http://apex11.com/index.php/filt-r-u...v41335151.html


                          Виж тука.

                          А може и тука.

                          http://apex11.com/index.php/filt-r-u...v41335151.html

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мотокари и електрокари Балканкар

                            Цели филтри има навсякъде . Аз търся само стъклените чашки . Основи имам поне 5-6 .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мотокари и електрокари Балканкар

                              По някога като отвориш спирачен барабан на български мотокар всичко се изсипва на земята Първо два болта превъртяха и ми отровиха живото докато ги разпробия защото машината е Балканкар Средец 4.5 тона товароносимост и отпред на моста е с двойни гуми на които до гайките трудно се бърка заради адаптора за втората гума . Огневите способи не са за препоръчване защото при толкова масло отвътре вероятността да се запали е голяма . Днес отивам да му напазарувам това което го нямам налично и събирам . Имам подозрението че и от другата страна е същото Зъбните колела и лагерите в колесните редуктори са като нови и след 40 години работа . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4766.JPG
Прегледи:2
Размер:309.3 КБ
ID:5789187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4768.JPG
Прегледи:1
Размер:292.1 КБ
ID:5789186
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мотокари и електрокари Балканкар

                                Събираме с всичко чисто ново по спирачките . За първи път от 20 години насам ще имам мотокар с работещи спирачки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4771.JPG
Прегледи:1
Размер:286.8 КБ
ID:5789239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4772.JPG
Прегледи:1
Размер:278.4 КБ
ID:5789238
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X