Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокари и електрокари Балканкар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мотокари и електрокари Балканкар

    На четворка перкинс лесно се присажда инжектор от шкода европа правил съм го два пъти и проблема с подкачването на гориво е решен.

    Коментар


    • #17
      От: Мотокари и електрокари Балканкар

      Koльо,то с пари всеки може.Знам че е по добре да си купя нов мотокар, и ако стане нещо да вдигна телефона и да тровя живота на сервиза.
      Е кво му е на самотека.
      Тая смотана помпа веднъж я паравихме,работи точно когато си иска,башка дето смукатела на резервоара и той прави бели.
      По начина на самотека всички проблеми се решават капитално.
      Оф ако беше проблема само с мотокара.Нали всичко ни е на клизма.

      П.П. Ако беше на мое място да стовариш половината камион, и да угасне това гадно желязо, и ни напред ни назад,а вън е -10 градуса.
      Човека с камиона мрънка,иска да си ходи,а аз ми лепнат ключовете по ръцете от студ.Не самотек ами ми идваше да му драсна клечката.

      Коментар


      • #18
        От: Мотокари и електрокари Балканкар

        Значи не сте го поддържали мотокара.

        По-горе писах-за 4 години във Фикосота трите мотокара(български, с ВАМО, 4 цилиндъра) неямаха отказ заради помпа, или друга някаква повреда, която да накара мотокара да спре по средата на работата.
        Да, имаше проблеми-не искаха да палят с българските стартери, стопяваха пластмасата на бушоните, вместо да стопят самия бушон, разбиваха накрайници, преди да извадим филтъра отгоре-често нямаха мощност подради затлачен филтър, и ред други такива неразборийки... Включвателите на ХДП често пъти отказваха, и някой самоволно беше направил през свободното си време лостова система. Ми след седмица купиха нова бобина, или както там се казваше електромагнита дето дърпа напред-назад щока за управление на ХДП-то, и пак си стана както е измислено по конструкция.

        Като за всичките тези дребни ремонти не са давани някакви сериозни пари, то бяха дреболии, които може да си ги позволи даже и бедна фирма. Но текущата поддръжка си вървеше. Редовно гресиране, смяна на маслото в двигателите на 250 моточаса(часовниците си работеха, и ако някой спре-се ремонтира), смана на маслото в ХДП, вече не си спомням на колко часа, но според инструкцията, и всичко както трябва да бъде.
        И машинките си работеха, и се отплащаха за грижите.

        Но то така е с всяка машина, учудвам се защо въобще го обсъждаме това...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Мотокари и електрокари Балканкар

          Ами само ще кажа, че го купихме умрял от някаква такава бивша фабрика.
          Беше със счупени бутала, и го съживихме доколкото можахме.Системата за напред назад е като вашата.
          Но ако го няма него, все едно да стоварваме на ръка.
          Предполагам, че два три тона на ден пелетки, в чували не са за ръчна работа.

          Коментар


          • #20
            От: Мотокари и електрокари Балканкар

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Предполагам, че два три тона на ден пелетки, в чували не са за ръчна работа.
            Само да ти кажа, че по два пъти на седмица идваше прицеп с по 20 тона сода-основната суровина за производство на прах за пране. Товарачите(хора, не машини) нареждаха по 20 чувала на палет(чувалите по 50 кила), и аз с мотокара ги отнасях.
            Та на човек се падаше по 20 тона на седмица, а когато беше бежанската криза в Косово-и по толкова тонаж почти всеки ден, че имахме поръчка от ООН за доставка на хигиенни продукти, а трябваше да се свърши в някакъв кратък срок...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Мотокари и електрокари Балканкар

              Като може с механизация защо да се мъкне на ръка ? Това е все едно сега да ореш с волове . Не че не се прави още и в България . С волове съм виждал като дете ама с кон миналото лято
              Последно редактирано от sek.1; 23-12-16, 06:50.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Мотокари и електрокари Балканкар

                Е аз па тая есен изорах двора с кон На село има два коня и три магарета все още, това четирикраки, за двукраките - не знам. Тя тая работа като с на Колю товарачите - има ли още такива хора за такава работа? Тука на пристанището преди дваесе години имаше две бригади докери/хамали/, на ден мятаха по десетки прицепи /тирове/ и вагони захар, сол, тор и кви ли не химикали на чували... Даже и студенти идваха кога е голямо напрежението. Аз, като един съвременен Конфуций съм ги наблюдавал с часове и определено заявявам, че това беше занаят. А па сега, кат се наложи нещо да се мести - давам акъл на младежта и даже подпирам ако трябва

                Коментар


                • #23
                  От: Мотокари и електрокари Балканкар

                  То се бъзикаме ,няма проблем ама всеки си знае хала.
                  Само да кажа че мотокарчето си работи със високия резервоар и за сега не съм псувал !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мотокари и електрокари Балканкар

                    Ами содата идваше в насипно състояние. В чували де, наредени на дъното на камиона. Обикновено на 4 или 5 реда. Товарачите ги редят на палет, а аз с мотокара отнасях палета в склада.

                    Това преди 17-18 години.
                    Сега имат модерна фабрика, содата(а и другите суровини) идват в специални камиони-нещо като циментовози и брашновози, и всичко се разтоварва с въздух.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мотокари и електрокари Балканкар

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Значи не сте го поддържали мотокара.

                      По-горе писах-за 4 години във Фикосота трите мотокара(български, с ВАМО, 4 цилиндъра) неямаха отказ заради помпа, или друга някаква повреда, която да накара мотокара да спре по средата на работата.
                      Да, имаше проблеми-не искаха да палят с българските стартери, стопяваха пластмасата на бушоните, вместо да стопят самия бушон, разбиваха накрайници, преди да извадим филтъра отгоре-често нямаха мощност подради затлачен филтър, и ред други такива неразборийки... Включвателите на ХДП често пъти отказваха, и някой самоволно беше направил през свободното си време лостова система. Ми след седмица купиха нова бобина, или както там се казваше електромагнита дето дърпа напред-назад щока за управление на ХДП-то, и пак си стана както е измислено по конструкция.

                      Като за всичките тези дребни ремонти не са давани някакви сериозни пари, то бяха дреболии, които може да си ги позволи даже и бедна фирма. Но текущата поддръжка си вървеше. Редовно гресиране, смяна на маслото в двигателите на 250 моточаса(часовниците си работеха, и ако някой спре-се ремонтира), смана на маслото в ХДП, вече не си спомням на колко часа, но според инструкцията, и всичко както трябва да бъде.
                      И машинките си работеха, и се отплащаха за грижите.

                      Но то така е с всяка машина, учудвам се защо въобще го обсъждаме това...

                      Ти що мълча до сега и ме остави сам да се боря с феновете на баканкар? Като подадеш 40 волта на стартера и палят ,и факла да не забравим .Интересно но факт имаме един 3 тонен дърт кат Кольо беше с резервоар изнесен горе (така го заварих) а новите вече 12 годишни до сега не са имали проблем с помпите .Само на един счупи ГНП но по вина на пилота ,както е загрял мотора отишъл да мие двигателя с студена вода и скъсал ос на гнп. И за протокола 4 мотокара 4 електрокара всеки ден по 250/300 тона брашно всеки ден еври дей ,без събота и неделя 365 дена в годината.


                      пп И лебедката да дадеш на Ясен ,че като ти знам какъв ти е сърбела ще вкараш и форда в гората и ще заприлича и той на франко.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мотокари и електрокари Балканкар

                        Това с двойния волтаж подаден на стартера си е класика.
                        И аз така паля ЮМЗ-то когато се налага да е на ток, а и транзита, когато не е спрян на чакмак-баира пред блока.
                        Ма чак 40 волта... 48 съм подавал на ГДРски силажокомбайн, 6 цилиндъра на ред, Ифа. Но той си беше на 24 волта, та пак му идва едва двойно.

                        А как пращяха искри от клемите, ако не са натиснати добре... Обикновено ги натискахме с крак, ама пак се случваше да стопят оловото, особено при 48 волта. Накрая не можех да намеря циганче което да дойде да ми помогне с паленето, всички ги беше страх "от тока"...
                        Тогава следваше въже(стоманено, нещо като 16 мм), и дърпане с трактор. Ама тя машината с вариатор, и ако е росно сутринта-ремъка буксува... Следва хвърляне на пепел и пръст върху шайбите и ремъка-за подсушаване. И няма двигател дето да ми се е опрял, и да не е запалил, независимо от температурата.

                        Кратко лирично отклонение...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мотокари и електрокари Балканкар

                          И аз така лирично.
                          А огън под картера на ....нещо си...,в моя случай ДТ 55 ,палил ли си?....
                          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                          Mark Twain
                          СтоЕнчA

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мотокари и електрокари Балканкар

                            Не съм. Изобщо огън под картера само съм чувал. Много по-лесно става с помощен акумулатор.
                            Стоплянето на маслото има смисъл когато стартера е смотано изчислен, и няма сила да завърти двигателя когато е студено и маслото го спъва за да се развърти.
                            А при мен стартера си върти, доволно бодро, но от ауспуха само бял дим. Просто няма нужното налягане в края на такта сгъстяване, за да се получи запалване на нафтата. Най-вероятно заради износени бутала и цилиндри, а може и по клапани-този конкретно двигател огъваше повдигачите, и само аз съм ги изправял няколко пъти с чука, на бордюра.. Да де, като е крив повдигача няма да отваря напълно, а не да не затваря, ама си беше проблемен двигател.
                            Ама като има достатъчно обороти, та буталото да си удари със скорост челото в главата у да се вдигне температурата на въздуха до степен нафтата да се самозапалва-двигателя пали.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мотокари и електрокари Балканкар

                              Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                              И аз така лирично.
                              А огън под картера на ....нещо си...,в моя случай ДТ 55 ,палил ли си?....
                              Тая практика е умряла някъде през щейсетте години на миналия век с развитието на технологиите за производство на смазочните масла . Виж диферинциали на ЗиЛ 157 сме гряли с бензинова лампа . Нигрола на - 20 е по гъст от мазут .
                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              То се бъзикаме ,няма проблем ама всеки си знае хала.
                              Само да кажа че мотокарчето си работи със високия резервоар и за сега не съм псувал !
                              Няма и да псуваш повече . Има помпа има проблем няма помпа няма проблем
                              Последно редактирано от sek.1; 24-12-16, 07:31.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мотокари и електрокари Балканкар

                                С комшията сме двор до двор, дели ни улицата. Аз съм с двутонен Komatsu, над 35 годишен. Той е с Балканкар с двойните гуми отпред, чета по-горе, че бил 4,5 т и горе-долу на същата възраст. Работим само с моя мотокар и двамата. Неговия български таралясник е перманентно в ремонт и тъкмо тръгне - чупи се отново. Ако си сметне колко пари е дал досега по ремонти и загубено време, сигурно щеше да си е купил едно Линде втора употреба. И аз сума неща съм му правил за ходовата част, ама не ще и не ще да върви. А на Komatsu-то досега /за 6 години/ съм побългарявал водната помпа, въздушния филтър и спирачките. Части за тези двигатели Исузу не знам даже откъде да търся, ако се наложи.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X