Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатива за слайдер на верига.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алтернатива за слайдер на верига.

    Здравейте,има ли някаква алтернатива да си направя сам слайдер за верига на ямаха ХТ 600 '88г.Мислих си за някаква твърда гума да лепна на мястото,че нов слайдер е към 100лв и нагоре.Правил ли е някой такива магарий?

  • #2
    От: Алтернатива за слайдер на верига.

    ;Магария; е слабо казано! Имай в предвид,че тая гума попадне ли между предния венец и веригата ще ти блокира задната гума и ако си по-голяма скорост ще стане доста неприятно!

    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Алтернатива за слайдер на верига.

      Знам това,но ми обявиха че трябва нова биела и целия ремон към 700 ще стъпи.Не ми се дават още 100 за таз гумичка.Не може никой да не е правил нищо подобно или да няма някое където е в добро състояние.

      Коментар


      • #4
        От: Алтернатива за слайдер на верига.

        Ако става въпрос за предпазителя по горната част на вилката има доста решения, дори изрезки от стара автомобилна или мотоциклетна гума (страниците). Зачистваш вилката хубаво и лепиш с епиксидна смола, като захващаш слаидера и винчетата предназначени за оригиналния. Предназначението на този предпазител е да няма триене метал в метал а и да омекотява "кмашичните" удари на веригата във вилката. Дори да се откъсне е малко вероятно да се навре в предния пиньон.

        Коментар


        • #5
          От: Алтернатива за слайдер на верига.

          Аз си направих от употребяван назъбен (ангренажен) ремък. Досега съм изминал към 35 000 км. и нямам никакви оплаквания.

          Коментар


          • #6
            От: Алтернатива за слайдер на верига.

            Искам да те пипам дали ще стане с полиуретаново лепило,защото ми казаха,че то е по-добро от епиксидната смола.Иначе ти благодаря за адекватния отговор !!

            Коментар


            • #7
              От: Алтернатива за слайдер на верига.

              Първоначално публикуван от ludterror Преглед на мнение
              Искам да те пипам дали ще стане с полиуретаново лепило,защото ми казаха,че то е по-добро от епиксидната смола.Иначе ти благодаря за адекватния отговор !!
              Аз използвах универсално лепило Момент (известно и като "обущарско")=

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X