Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бучене на радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бучене на радиостанция

    Здравейте колеги,
    имам радиостанция YESU 8900 монтирана в колата. Към радиостанцията е вързан външен високоговорител. Когато работи колата се чува едно доста неприятно виене (бучене) от радиостанцията, което се усилва пропорционално с оборотите.
    Въпроса ми е мога ли да монтирам някакъв филтър за избягване на това виене?
    LZ1AID

  • #2
    От: Бучене на радиостанция

    Алекс от къде захранваш радиото?
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Бучене на радиостанция

      Директно от акумулатора.
      LZ1AID

      Коментар


      • #4
        От: Бучене на радиостанция

        За филтър не знам. По служебните коли най-често се оказва от износени четки на алтернатор. Почват да искрят и се получват нискочестотни смущения. Ако не е трудно откачи ремъка и запали да видиш дали пак ще го има виенето. Но щом е пропорционално с оборотите на колата съм почти сигурен, че е от това. Не питах, каква е колата де .. бензин, дизел ..... и т.н
        Последно редактирано от Жоро Танев; 31-05-16, 10:55. Причина: щото пиша глупости
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Бучене на радиостанция

          Жоре, дизел е. На Диското е станцията. Това ги има от 3-4 години, но много взе да ме дразни напоследък.
          Въпрос - стойката на антената трябва ли да е замасена? Може ли да е там причината?
          LZ1AID

          Коментар


          • #6
            От: Бучене на радиостанция

            Ще карам наред.

            Акумулатора на колата е идеалния филтър. Щом радиото е захранено с + и - директно от акумулатора не ти трябват каквито и да е допълнителни филтри. Както казах в горния пост в практиката ми се е случвало такъв тип шум в радиото да идва само от алтернатора (това за дизеловите мотори). Искрящи четки или презареждащ алтернатор. Тоест с проблем в диодния блок.

            Антената не ти трябва да бъде замасявана допълнително, защото тя получава масата си през корпуса на радиото, което от своя страна е свързано директно от минуса на акумулатора. Можеш обаче с мултицета да провериш дали не е нарушена ширмовката вътре в кабела от антената до куплунга на радиото. Сигурен съм, че знаеш как да го замериш с мултицета. Има вероятност и калпава антена да е също.

            Ако идваш на Ком и до тогава не си го оправил ще си взема моята антена да пробваме с нея. Ще погледнем и всичко останало заедно.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X