Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Silver Grand 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Silver Grand 5.9

    Скоростната кутия, след по-подробно проучване на сервизите, отиде на преглед в сервиза на пистата до Шел-а в Ботевград и там се установи какво са сменили и какво не от Джемини. Смяна на всичко останало и в момента може да се каже, че е в състояние като нова. Пламен (собственикът на сервиза) каза, че варинта с външен радиатор наистина се прави за тежки условия, но не се изключва оригиналния радиатор, а се прави байпас. Та сменихме оригиналния радиатор, като допълнителния в момента е откачен, но оставен на мястото си, ако запотрябва да се закачи някога.

    Поръчах шарнири от щатите, уж Дана, ама от 4, 3 влязоха нормално, а един ставаше само адаша да покаже как се вади и как се набива шарнир:



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190424_073910.jpg
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5814903

    Тъпичко, та се наложи да се взема друг.

    Сега ще поръчвам ремонтен кит за предния диференциал, но гледам, че за Dana 30 има Dana 30 TJ и Dana 30 short TJ / with short pinion.
    Доколкото успявам да намеря информация на мен ми трябва с къс пиньон...?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • Ремонтният кит на предния диференциал дойде отдавна, но така и си седи, че се оказа, че не е за смяна. Нищо работа - 300лв назад от сервиза на Владо, защото казаха, че шуми + 60лв за реглаж, от който джипа дърпа надясно (преди реглажа си беше добре) и обърнат датчик на ABS.
      Понеже пак ме налегна шими, а ми писна всяка година да се боря с него, поръчах пълен комплект полиуретанови тампони Prothane Complete Suspension Total Mount Bushing. Вариантите бяха 2 - 360лв български или 400лв от щатите с доставката. Даже на снимка си личеше, че щатските са много по-качествени. Накрая излязоха 530лв с доставка през Англия с мита и такси.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200201_162121.jpg Прегледи:0 Размер:362.5 КБ ID:6555228
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200201_090351.jpg Прегледи:0 Размер:378.5 КБ ID:6555227
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200201_162130.jpg Прегледи:0 Размер:256.5 КБ ID:6555226
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200201_162128.jpg Прегледи:0 Размер:214.1 КБ ID:6555229
      Прикачени файлове
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        скърцат много, в някоя от старите теми Кинекса беше писал с какво се мажат, но съм забравил - питай го

    • Да споделя,че бях с такива.Първо скърцат при преминаване през легнал полицай и второ се разтекоха от високата температура на колекторите,че бях с неръждаеми.
      Иначе евала,че още го държиш.Аз съжалявам,че го продадох ама така било писано.Ако е рекъл оня горе ще имам 6.1 ама да видим.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • За скърцането знам. Това, с което се мажат си идва с тях. Аз затова и ги взех червени, за да виждам къде да мажа после. Ако им бяха направили и по една фаска да се пълни със смазка...
        Освен това за скърцането производителят е сложил 6 канална Infinity система.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • 6 месеца по-късно още не са се разскърцали... иначе продължава да се ползва по предназначение...



          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X