Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Все едно, това за електрическия усилвател ме заинтригува. Остана да се намери за 24в за возило с подходящ размер.

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Е ти спирачки си имаш, просто усилвател няма ако се преебе системата.
      Схванах. Но си е неква заигравка все пак монтажа - едно механично, и после да му се докара ток. Колко ли ток дърпа? Сигнал от стоп машинката или отделен датчик (може да е примерно с потенциометър)? После релета бушони... Може и да си заслужава ако се намира за прилични пари и да пасва като параметри (диаметър на цилиндъра и ход).

      ПП: Да, и напрежението ще е проблем, ако не му се докарат 12V.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Много сложно мислиш Цецо, по-просто е

        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Това ползващото хидравликата на волана ми се вижда по-читаво и по-сигурно. Сега се сещам, че май съм виждал такова на едни стари Шевролети с V8 дизел, подвизаващи се по някое време тук там из нашата армия(подарък след някакви мисии, че им били за изхвърляне на американците). Предполагам, че го ползват често американците, щото при тях хидравлични спирачки се ползват до по-едри превозни средства.

          Все пак си мисля, че един опит с руски усилватели, би бил предимно от полза. Най-вече не е свързан с големи промени по системата и ако наистина работят безпроблемно ще спестят доста разправии. Плюс, че поне у нас се намират лесно, както и части за тях.
          А от другото след преправянето(ако въобще стане), връщането назад е също трудно. Т.е. по-разумно е да се почне от по-простите решения и при нужда(ако не работят) да се търси нещо по-сложно.
          Аз дадох идея, ако вземе та му се сложи някаква достъпна и проста пневматична система (компресор и някоя бутилка - както на трактори слагат), много камиончетата около тоя клас са на пневмоусилватели.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            При посочения размер на барабаните и цилиндърчета не му трябва нищо повече от подходяща по размер помпа, сложена върху класическо достатъчно голямо серво, ама явно иска да си поиграе.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              При посочения размер на барабаните и цилиндърчета не му трябва нищо повече от подходяща по размер помпа, сложена върху класическо достатъчно голямо серво, ама явно иска да си поиграе.
              Довечера ще снимам да видиш къде трябва да навреш класическо достатъчно голямо серво. Бонус - ако успееш да го навреш.

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                При някои автомобили, сервото е с две по-малки като диаметър мембрани, една зад друга. Външно изглежда като два серво-усилвателя един зад друг. Нещо подобно нема ли да пасне?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Ясене на волгите спирачната система е два модела . По новия е със серво и помпа в един блок като на всички коли . По стария модел е с изнесен сервоапарат и газкова спирачна помпа . Старата система работи прекрасно и въобще без сервото аз три години карах със затапено като се скъса мембраната. Нямаше някаква съществена разлика . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:62.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5765436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5765435
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Аз не знам защо бях останал с впечатление че на Волга сервото си има свой резервоар за спирачна течност. А така изглежда да е устроено точно като френското.

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Нямаше някаква съществена разлика
                      Което идва да покаже колко работа върши усилвателя в тази кола.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Което идва да покаже колко работа върши усилвателя в тази кола.
                        А баш ))
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Което идва да покаже колко работа върши усилвателя в тази кола.
                          Върши си идеална работа само че аз съм шофьор от старото поколение и като нещо се скапе за няколко часа свиквам да карам без него Така на единя мотокар се скапаха спирачките преди 15 години и до ден днешен си го карам без спирачки . Втория където ми е в другия завод има някакви спирачки от петото напомпване ама мене ме мързи толкова да помпам Моя има перфектна крачна и ръчна спирачка ама не ги ползвам по навик
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Живия пример за не безопасно серво. Самото то работи добре, но с тия барабани с по две цилиндърчета и останалите луфтове е по- скоро нездравословно. Така са москвича стар12 и волга. Жигулата и 408, 3,7 са без, па не им отстъпват. Само дето теглото им е 3-5 пъти по- малко от на кемпера.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              И така, кемперът е оборудван с два броя серво от ГАЗ-24 стар образец и вече е безопасно да се кара. Че не спира съвсем като свят, не спира, но поне реагира всеки път по един и същи начин на натискане на спирачния педал и най-вече на отпускането му. Предните спирачки НЕ блокират. Тепърва ще видим, но най-вероятно вече нямаме и загуба на течност.

                              Всъщност всичката работа я свърши Стоян М20 - и търсенето (неуспешно) на майстори които да благоволят да ремонтират старите усилватели, и намирането на фитинги за съветските, и лежането под шасито, и добрите думи за всички френски майки от Мария-Антоанета до Бриджит Макрон.

                              Следващи мерки за подобряване на спирачките със сигурност ще има, но и така вече може да му зачервим кюнеца.

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Не че нещо, ма Марчето е немкиня
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X