Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

    [QUOTE=xcm;2992199]това е за паджеро 4 ... за 3-ката поне за сега нищо не се получава.... пробвахс протоколи : ISO 15765-4 CAN ; USER2 CAN(11bit, 50k baund); USER1 CAN(11bit, 125k baund) ; ISO 9141-2 ; SAE J1850-PWM ; SAE J1850-VPW ; ISO 14230-4

    Не може да направи връзката между програмката и адаптора [/QUOT
    При мен е същото положение!?!?!-телефона разпознава устройството през блу-ту,но после не прави връзка през програмите/пробвах няколко/.Но ще продължавам да го мъча.
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #47
      От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Разхода е нормално да не ти го отчита, понеже колата измерва разхода в км/час, а на място няма километри и не може да си преизчисли стойността Поне така съм срещал и аз, на някои, като спре, дава в часове, ама рядко такъв софтуер
      Проблем не виждам да има да си е адаптера в буксата, но за тези elm 32, знам ли ги
      Средния разход се изчислява на базата на вкараното гориво, смятано на порция, също и от постъпващият въздух, премерен от MAF Sensor-а.
      Мерси, колега. Странно такова богато приложение да не може да си прекалкулира разхода в l/h който обикновено е 0,5-0,8л./h на празен ход. Мисля че средния се влияе обаче и от разхода на място. Въпросът е дали с всяко палене прави ново осредняване или си трупа постоянно и чака някакъв ресет. Подозирам че е първия вариант тъй като ми тръгва с убийствен среден разход и към края на пътуването вече показва нормална средна стойност. При мен няма MAF сензор, а MAP. Някой знае ли как е обозначен дългия трим в приложението тъй като имам един Fuel Trim Bank 1 short term и съответно Fuel Trim Bank 1 и 2 съответно с по 4 сензора? Колата ми е с една сонда преди катализатора и една след него.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #48
        От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

        Почти няма как да нямаш MAF, пак зависи и от колата де, но щом имаш MAP, трябва да имаш и 2та, MAP-а мери налягането на колекторите и по това двигателя разбира колко е натоварен.
        Въпросът е, че програмата не може да си преизчислява, тя само чете информацията подадена от ECU-то, ако то не я преизчислява на час, няма и да има такова поле, възможно е и компютъра да си я преизчислява, но пък програмата да не може да го прочете и да го покаже.
        Средния разход се променя на всеки 100 километра или около тях, но си зависи и от самата система на колата.
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #49
          От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

          Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
          .Но ще продължавам да го мъча.
          Ако адаптерът ти е на базата на ЕLM327 и Паджерото е преди 2004-та няма смисъл да го мъчиш.

          Коментар


          • #50
            От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

            при мен специално е паджеро 3,2 дид - 2000 г. , при колегата ако не се лъжа е аутлендър но не знам подробности

            Коментар


            • #51
              От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

              Здравейте! Някой знае ли дали устройството torque pro работи за nissan primera?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X