Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

    тази джаджа става ли за паджеро 3, 3.2, 4м41 двигателя? имам 2 кодочетеца, които работят на други марки автомобили, но на паджерото просто ми изписва грешка в свързването.
    поздрави и благодаря предварително!

    Коментар


    • #32
      От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

      не става .... дори съм пробвал с профи диагностика да го закачам пак не става.... според приятеля с диагностиката трябвало някакво приспособление за ОБД-то за японските автомобили ... иначе БМВ - 2006 си го разчита без проблеми, трие грешки ако има.

      Коментар


      • #33
        От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

        Мисля че и японските дизелови трябва да са съвместими с EOBD, обаче трябва да са след 2004-та.

        Коментар


        • #34
          От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

          На тия приспособления хората им викат plugin-и.
          В Torque-Pro има възможност за добавяне на плъгин MUT-Mitsubishi, който вероятно е нещото, което трябва.

          Аз, в интерес на истината, все още не съм намерил време да бучна скенера в Паджерото.. Поне успях да му изрежа пиновете, дето пречат на отчитането на коректното състояние на ABS на тойотчето.

          Коментар


          • #35
            От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

            Благодаря на колегата Veni1 за съветите .... след като се поразрових в мрежата попаднах на ето това : https://www.drive2.ru/l/3800415/ .... намерих плугин-а и го инсталирах на телефона, обаче не успях да го сдвоя с адаптерчето. колегата руснак също пише че му е отнело доста време докато свърже програмката с адаптера ..... утре ако ми остане време ще се пробвам пак. Поздрави

            Коментар


            • #36
              От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

              Ще ти отнеме малко време, докато си поиграеш с наличните протоколи, и избереш подходящия.
              После - няма после - после си работи.
              Успех!

              Коментар


              • #37
                От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                Извинявам се за може би глупавия въпрос, но как да избирам протоколите ..... то сдвояването не става ли автоматично, или това за което пишеш е нещо друго.

                Коментар


                • #38
                  От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                  Като си създадеш профил на автомобила - тип двигател, вид гориво, тегло на колата и прочее, там, където има едно поле - Preferred OBD2 protocol - в момента е на automatic - thorought prototocol scan.

                  В това поле можеш да избираш различни протоколи на комуникация от зададените за избор. Добре е да прочетеш някъде какъв е препоръчителния за твоя автомобил, или да почнеш да ги пробваш един по един..
                  Успех.

                  Коментар


                  • #39
                    От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                    ясно .... благодаря за съветите още веднъж

                    Коментар


                    • #40
                      От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                      Здравейте, да питам и аз нещичко по приложението тук, тъй като не откривам някъде да е разисквано конкретно из другите раздели.
                      Към момента ползвам LITE безплатната версия на TORQUE. Оказа се че разходът ми го дава, но когато колата( не тази от профила) се движи. Тоест на празен ход не ми дава индикация (хоризонтална черта) също и като давам газ на място не отчита разход, поне моментния. В момента в който тръгне колата и започва да отчита. При това се оказа че отчита доста коректно. Сега няколко въпроса към постоянно ползващите приложението и адаптора:

                      • Има ли проблем да се оставя адаптора закачен на буксата, колата се кара ежедневно, а консумацията на адаптора дават 25mA. Не знам в режим на стендбай дали не е и по-малко.
                      • На какъв принцип се изчислява средния разход? При всяко палене ново осредняване ли прави докато трае пътуването или осреднява и трупа постоянно данни докато не се ресетне нещо и какво е то?

                      Поздрави
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • #41
                        От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                        Разхода е нормално да не ти го отчита, понеже колата измерва разхода в км/час, а на място няма километри и не може да си преизчисли стойността Поне така съм срещал и аз, на някои, като спре, дава в часове, ама рядко такъв софтуер
                        Проблем не виждам да има да си е адаптера в буксата, но за тези elm 32, знам ли ги
                        Средния разход се изчислява на базата на вкараното гориво, смятано на порция, също и от постъпващият въздух, премерен от MAF Sensor-а.
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #42
                          От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                          Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                          Вероятно става дума за това т.е. плъгините които се добавят . Нестандартни протоколи.
                          https://www.drive2.ru/b/1192152/
                          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                          Коментар


                          • #43
                            От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                            Първоначално публикуван от xcm Преглед на мнение
                            ясно .... благодаря за съветите още веднъж
                            http://rutube.ru/video/f5d53d18d907a...cb881936470cb/
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • #44
                              От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                              това е за паджеро 4 ... за 3-ката поне за сега нищо не се получава.... пробвахс протоколи : ISO 15765-4 CAN ; USER2 CAN(11bit, 50k baund); USER1 CAN(11bit, 125k baund) ; ISO 9141-2 ; SAE J1850-PWM ; SAE J1850-VPW ; ISO 14230-4

                              Не може да направи връзката между програмката и адаптора

                              Коментар


                              • #45
                                От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                                Първоначално публикуван от xcm Преглед на мнение
                                това е за паджеро 4 ... за 3-ката поне за сега нищо не се получава.... пробвахс протоколи : ISO 15765-4 CAN ; USER2 CAN(11bit, 50k baund); USER1 CAN(11bit, 125k baund) ; ISO 9141-2 ; SAE J1850-PWM ; SAE J1850-VPW ; ISO 14230-4

                                Не може да направи връзката между програмката и адаптора
                                Точно с П3 не е тестван плъгина дали работи.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X