Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

    Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
    Здравейте,бих искал да попитам според вас, дали въпросното у-во бих могъл да го използвам и в моя автомобил - L200 3.0V6 . Прилагам снимка на това което си мисля, че трябва да е ОБД порта. Малко съм разколебан като го гледам колко са му редки пиновете - като на стара баба ченето . Ще съм благодарен,ако може да ми разясните дали ще е използваемо при мен.Благодаря предварително.
    Рядко има порт с всичките пинове. Ако не стане няма да е от това.

    Коментар


    • #17
      От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
      Всъщност не са плъгини а Custom PIDs. Има ги в Torque Pro. Набор за Крайслер/Джийп и там има температурата на трансмисията.
      Аха, намерих го. Трябвало просто да се добави нов дисплей към екрана с информацията в реално време и да се избере Температура на маслото на скоростната кутия за Джип.

      ПС: То хубаво го намерих, но сега го пробвах и ми дава странни показания - единия датчик за Jeep преди 2012 дава -20 градуса, а другия, който пише само Jeep дава -40 градуса.
      Последно редактирано от silverfox; 02-06-16, 07:18.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

        A да знае някой дали Torque за Андроид работи с четеца само през bluetooth, или ще може да се свърже и през USB?
        Защото имам ELM 327 от по-старите, само с USB.

        Коментар


        • #19
          От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          A да знае някой дали Torque за Андроид работи с четеца само през bluetooth, или ще може да се свърже и през USB?
          Защото имам ELM 327 от по-старите, само с USB.
          Работи с USB.
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #20
            От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Аха, намерих го. Трябвало просто да се добави нов дисплей към екрана с информацията в реално време и да се избере Температура на маслото на скоростната кутия за Джип.

            ПС: То хубаво го намерих, но сега го пробвах и ми дава странни показания - единия датчик за Jeep преди 2012 дава -20 градуса, а другия, който пише само Jeep дава -40 градуса.
            Само единия работи при мен. Понякога се случва като при теб но като рестартирам се оправя.

            Коментар


            • #21
              От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
              Работи с USB.
              Благодаря, спести ми носенето на стария комп от мазето до гаража.

              Коментар


              • #22
                От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                Няколко дни "изнасилвах" автомобила и телефона и понеже не постигнах успех-споделям:Включвам устройството.Включвам блу-тут на телефона,той го открива и се сдвоява.До тук добре.Но когато включа програма/ а изпробвах няколко/-никакъв резултат.Отговаря ми,че програмата не може да установи връзка с Устройството.Самият факт,че телефона го открива,ще рече че захранване има.Питам се дали е възможно да има прекъсване при подаване на "сигнали" към буксата.Може би нещо трябва се включи към компютъра?/ако е изключено преди мен/.
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #23
                  От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                  Пускаш торк,той открива устройство и се сдвоява.При мен работи така:

                  Пускам торка,мига икона някаква и след 2-5 сек спира да мига и четец програма са вързани,давам на контакт и четеца се връзва с еку на колата като светва втората икона и спре да мига ,паля и всичко е ок
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                    То и при мен така се получава с телефоните. ( Самсуняци различни модели )
                    Телефона се сдвоява обаче програмата НЕ.
                    На нея имаш четири икони , които мигат: 1-Сателит; 2-телефон; 3 -USB флашка; 4 -количка.
                    Та , сед стартирване на програмата трябва тези икони 3 и 4 да спрат да мигат.
                    Иначе нямаш връзка.
                    Трябва да влезнеш и в настройки на програмата и там да намериш OBD2 adapter settings / choose bluetooth device / OBD2 [00:00:00:00:00:00]
                    Обаче, както писах при мойте телефони : Самсунг Янг , Коре 8262 , Галакси 7582 това не стана.

                    Тъкмо щях да се отказвам и се сетих, че имам и таблет Асер. (някаква икона) С него нещата се получиха за секунди.
                    Сигурно има значение и от версията на андроида.
                    Та, пробвай и с други телефони/таблети.
                    Дано съм ти помогнал. Успех.
                    Поздрави:
                    Mc Queen

                    Та, сега

                    Коментар


                    • #25
                      От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                      Първоначално публикуван от Mc Queen Преглед на мнение
                      То и при мен така се получава с телефоните. ( Самсуняци различни модели )
                      Телефона се сдвоява обаче програмата НЕ.
                      На нея имаш четири икони , които мигат: 1-Сателит; 2-телефон; 3 -USB флашка; 4 -количка.
                      Та , сед стартирване на програмата трябва тези икони 3 и 4 да спрат да мигат.
                      Иначе нямаш връзка.
                      Трябва да влезнеш и в настройки на програмата и там да намериш OBD2 adapter settings / choose bluetooth device / OBD2 [00:00:00:00:00:00]
                      Обаче, както писах при мойте телефони : Самсунг Янг , Коре 8262 , Галакси 7582 това не стана.

                      Тъкмо щях да се отказвам и се сетих, че имам и таблет Асер. (някаква икона) С него нещата се получиха за секунди.
                      Сигурно има значение и от версията на андроида.
                      Та, пробвай и с други телефони/таблети.
                      Дано съм ти помогнал. Успех.
                      Поздрави:
                      Mc Queen

                      Та, сега
                      Пробвах с телефона на жена ми -HTC-същата работа.
                      Но ще продължавам да опитвам.
                      Смятам моето устройство да го тествам на друга кола, а на моята да сложа друго такова.И ще видим
                      VENI-VIDI-VICI!

                      Коментар


                      • #26
                        От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                        Проведох нов тест:поставих моето устройство в колата на колега/Каптива/-не ще да прави връзка.Поставих негово устройство в моята кола-работи.Значи проблема е в устройството.Моето е ето това: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160620_164609.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5719319
                        Направи ми впечатление,че като дам контакт/захранване/ свети РС.А дали не трябва да свети ОВД?...
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #27
                          От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                          Понякога има нужда от повече време за да се сдвои(сканира портове, baud-oве и т.н.), но веднъж сдвоено и разпознато устройствоте, след това бързо се свързва с телефона.
                          Да не би да си объркал PIN кода на bluetooth-a?

                          Просто го остави да си търси 15-20 минути, докато пътуваш до някъде.
                          РенеГАД
                          VW Golf V Variant 1.9 TDI
                          Honda HR-V 1.6i 4WD
                          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                          Коментар


                          • #28
                            От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                            Там е работата,че е сдвоено с телефона без проблем-с парола и го разпознава като устройство.Но когато трябва някаква програма да използва устройството-йок!Ще го мисля...
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #29
                              От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                              Няма търпение да споделя:
                              Всеки ден ми се налага да навъртам 80-100 км. до работа и обратно.Тази сутрин направих същото и какво установих?-по показания на компютъра за текущ разход,същия ми е с около 1-1,5 л. по-нисък.Режимът ми на каране не е променен.Аз не съм станал по-добър шофьор.Тогава?Единственото нещо ,което вчера направих е да включа OBD-устройство от колега на моята кола.Както вече споменах,то се сдвои и го открих през две-три програми.Реално нищо не съм правил/поне не съзнателно/.Предполагам,че е възможно някоя програма нещо да е "оптимизирала"?!?!Или се заблуждавам,но намаляването на разхода е факт.В същност ,ще видя при зареждането,но все пак.
                              VENI-VIDI-VICI!

                              Коментар


                              • #30
                                От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                                Тези джаджи не са толкова умни, че да променят картата за управление на двигателя. Четат данни и единствено трият грешки от паметта. Възможно е да сте изтрили грешка, която е вкарвала компа в някакъв сервизен режим, при който двг е харчил повече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X