Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

    Отварям тази тема, защото въпроса вече е болезнен и не търпи отлагане / според мен / ако не искате да се стигне до непредвидени инциденти на някое траялно с-е !!!
    Правилника ни е известен и публикуван, както във форума така и на всяко едно с-е от веригата, а за мое най голямо съжаление се прилага в трофи шампионата, а и искате да го "пробутвате" и в индивидуалните такива като НАЙ-НАЙ. За профи, евротраял, прототипи и стандарт съм Ви писал многократно, но едно си баба знае и тн. Траяла в този вариант както сте го подкарали май няма да го бъде. Дано съм лош пророк. Аз лично в този шампионат с този правилник и такива "независими съдии" няма да участвам !
    Какво искам да попитам и защо съм така възмутен: ПИТАМ директно Валери, които освен главен съдия на с-ето ни беше и такъв в нашите зони за клас стандарт. ПИТАМ и искам отговори:
    Първо, може ли да качите в тази тема "да не спамим другата" резултатите от всяка една зона, както и общите от двата дни и крайното класиране ? Може ли да качите в тази тема и правилника за клас стандарт за да го сравним с реалността ? И след това ще изложа моето виждане за клас стандарт от с. Лазарово и "съдииството" в нашите зони. С уважение към Всички.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

  • #2
    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

    Караи направо и конкретизираи ситуациите така е много общо и незнааем за кои казуси искаш да ти разясним,а правилника го има и всички го знаят. а съдииските листи са при ФРАНЦОВ нека ги качи на нашите зони и ще ти разясня което не ти е ясно.

    Коментар


    • #3
      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

      Възражения(контестации):
      Възражения се подават в писмен вид до 30 минути след обявяването на етапните класирания при Главния съдия. Единствено снимки и видео клипове се приемат, като доказателствен материал в подкрепа или срещу на тезата на подалия възражение.

      Последно редактиран от Стоян Францов ; 10-03-16 в 16:39
      Оосем77 5О три2 66

      Коментар


      • #4
        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

        В този ред на мисли и с тези изисквания изпадам в дилема: Аз състезател в оффроуд състезание ли съм или съм в кръжок по фотография !?! Може ли при наличие на трима състезатели и техните навигатори и писмено Възражение от тях да няма никаква реакция от ваша страна. И да, за да продължим диалога ще помоля г-н Францов "началника" да качи резултатите тук и да ги разискваме.
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • #5
          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

          Излагай смело вскичо, което смяташ, че е важно. До няколко дни ще кача класирането във всяка отделна зона.

          Относно екипажа с най-много претенции (ПРЕТЕНЦИЙ) Йонко Иванов и Георги Георгиев - когато спрат да псуват съдиите, да налитат на бой, да заплашват, да не карат сред публиката със 100 км/ч и най-вече когато се научат да спазват правилата ще коментираме и техните казуси. Дотогава просто ще ги игнорираме.

          Коментар


          • #6
            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

            Хи хи, то съдийството е много специфична дейност. И неслучайно добър(независим, справедлив и негрешащ, или поне в повечето случаи) съдия се ползва с голям авторитет в обществото. Винаги справедливото отсъждане е било много трудно нещо, съпроводено с нерви и душевни терзания.

            На поляната до Лазарово чух за какво спорите, та съм долу-горе наясно за какво е спора. За несведущите- Иван Попов твърди, че е имало джип който е излязъл извън лентата, и доказателство за това са следите от гумите, а Валери му опонира, че спазва правилника, а в него не пише нищо за следи от гуми, а за снимков материал с който да се докаже еднозначно нарушението.

            На всички състезания има такива казуси, или подобни, те са източник на разправии и дрязги, затова много пъти ви писах в темите за организиране на шампионата да изчистите до възможния максимум възможността за неточно отсъждане.
            Даже и да приемем, че съдиите са супер безпристрастни и отсъждат винаги справедливо-винаги ще се намерят състезатели които да си мислят, че съдиите са ги ощетили нарочно с користна цел. И няма да има справедливо решение.

            Та за да няма подобни теми-оправете недомислените неща в правилника. Има неща(все още), които са писани по инерция, и не е мислено за контрол върху спазването на изискванията.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

              Да си за пример не е достатъчно да си супер състезател. Хората по делата си се познават!

              Коментар


              • #8
                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                На трасето ти обясних ще повторя и тук ВЕДНАГА СЛЕД ИЗЛИЗАНЕТО НА СТЕФАН ИЗВЪН ТРАСЕТО АЗ БЯХ НА 1 МЕТЪР ОТ ЛЕНТИТЕ НА ЗОНАТА ВЕДНАГА ЗАСТАНАХ НА КОЛЧЕТО И МИСЛЕНАТА ЛИНИЯ ДО ДРУГОТО КОЛЧЕ ,СТЕФАН БЕШЕ ИЗЛЯЗЪЛ С ЕДНАТА ГУМА С ЦЕЛИЯ ОБЕМ И С ДРУГАТА НАПОЛОВИНА ,ПРЕДУПРЕДИХМЕ ГО С НАВИГАТОРА И ТОИ СЕ ПРИБРА ,ВЯРНО ЧЕ ЛЕНТАТА БЕШЕ НАД ПРЕДНИЯ КАПАК ДО ЧИСТАЧКИТЕ НО АЗ СЪМ ГЛЕДАЛ МИСЛЕНАТА ЛИНИЯ ,НАКАЗАН Е С ДВЕ ЛЕНТИ.Два екипажа през двата дни съм наказал с излизане извън ленти ГОШО И СВЕТЛИ И СТЕФАН СЪЩО АКО БЕШЕ ИЗЛЯЗЪЛ ЩЯХ ДА ГО СПРА НО СИ БЕШЕ В ТРАСЕТО.ЕДИНСТВЕН КОИТО Е ВИДЯЛ ПРАВИЛНО СИТУАЦИЯТА БЯХ АЗ А НЕ ПРОЩАВАМ ГРЕШКИ.

                Коментар


                • #9
                  От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                  Относно съдииството на всяка зона има по 3 или 4-ма съдии. Относно снимковия и видео материали и снимка на следи може да свърши работа, ако е предоставена.

                  Когато е дума срещу дума, няма как да се уважи контестация.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                    Стояне за ИОНКО И ГЕОРГИ НЕ СИ ПРАВ за това състезание, държаха се много добре и съм нямал никакви проблеми с тях БРАВО ,помагахме им цялата група да ги разместваме да си сменят гумите и проблем никакъв а ГЕОРГИ ГО ПРЕДУПРЕДИХ ЗА БЕЗРАСЪДНОТО КАРАНЕ ИЗВЪН ЗОНАТА МОМЧЕТО МЕ РАЗБРА И ВСИЧКО БЕШЕ ОК.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                      Човек, който си сваля ризата от гърба за да помогне (визирам Зари), е много огорчен от отношенето на Йонко и Георги. Ако ще продължавате да кометирате имайте го в предвид.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                        Иван Попов искаше да заведе Валери на мястото и да му покаже следите, а Вальо му каза, че в правилника не пуише нищо за следи, а за снимки пише. Та ако имат снимки-може да протестират.
                        Формално е прав, отделно, че не се съмнявам в честността му, но пък от друга страна и Иван не е дребнав та да се опитва да натопи някой състезател без причина, та казусът е заплетен, и опира до това на кого преценката е по-точна.

                        Затова апелирам към точно дефинирани правила в които няма място за тълкуване от съдия. Защото както в случая-няма съмнение за безпристрастност(това от мен), но поне има такава възможност заложена в правилника.

                        Само пример-ако в правилника не фигурира съставът "напускане на трасето с две колела", а също и "мислена линия между две колчета", а просто "скъсване на лента" нещата ще са много по-прости.

                        Само пример де, знам, че и това за лентата търпи интерпретации...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                          Така аз като публика видях пък това.Номер 8 е наказан с 10 точки. Тук на клипа от линка се вижда че той го гази този кол, мачка и падна някъде под джипа му накрая. Пред 2 ма съдий, това не е ли половин врата ? https://youtu.be/w1hOurf2Wwk?t=103
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:attachment.php.jpg
Прегледи:2
Размер:143.5 КБ
ID:5716177

                          Коментар


                          • #14
                            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                            Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                            Стояне за ИОНКО И ГЕОРГИ НЕ СИ ПРАВ за това състезание, държаха се много добре и съм нямал никакви проблеми с тях БРАВО ,помагахме им цялата група да ги разместваме да си сменят гумите и проблем никакъв а ГЕОРГИ ГО ПРЕДУПРЕДИХ ЗА БЕЗРАСЪДНОТО КАРАНЕ ИЗВЪН ЗОНАТА МОМЧЕТО МЕ РАЗБРА И ВСИЧКО БЕШЕ ОК.
                            И за къв уй е жребият в зоната, като се прави разместване? Садим говна и си жънем резултата после. Та като се спазва правилникът, няма да има проблеми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                              АЗ не съм следово куче да гледам следи и да сравнявам гуми АЗ БЯХ ТАМ И АКО НАИСТИНА БЕШЕ ИЗЛЕЗНАЛ НЯМАШЕ СИЛА КОЯТО ДА МЕ СПРЕ ДА ГО ИЗВАДЯ ОТ ЗОНАТА ,А ОТ НАТИСК НЕ ПОДАВАМ ТАКА ЧЕ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X