Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

    Тук нали не става въпрос само за "Стандартен"
    Бях свидетел как джип от "Прототип" излезе с двете гуми извън лентите.Зададох въпрос на съдията,но той ми отговори-никой не е видял.Не е честно спрямо останалите.

    Коментар


    • #32
      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

      За съжаление нямам..............

      Коментар


      • #33
        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

        Изгледах клипа, съдията е до колчето. При 3-ма съдии в зона грешни решения не би трябвало да има или поне да са сведени до минимум. Точно тези 100 точки, не променят с нищо генералното класиране, но си е грешка. Това не променя и отношението на Йонко към труда на хората и моето мнение по въпроса.

        Както писах и преди не знам дали си струват услията.
        Последно редактирано от Стоян Францов; 25-05-16, 22:16.

        Коментар


        • #34
          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

          Мисля,че двама съдии на зона са достатъчни.При повече всеки разчита на останалите и се допускат грешки.
          Един си пише на телефона,друг играе навигатор.
          Може и да ми се разсърдят,но това е моето мнение.

          Коментар


          • #35
            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

            МОМЧЕТА МИСЛЯ ЧЕ ВСИЧКО БЕШЕ НАПЪЛНО КОРЕКТНО АКО СМЕ ДОПУСНАЛИ НЯКОЯ ГРЕШКА Е БИЛА НАПЪЛНО НЕВОЛНА ,НИКОГА АМА НИКОГА НЯМА ДА ТОЛЕРИРАМЕ ЕДНИ СЪСТЕЗАТЕЛИ ЗА СМЕТКА НА ДРУГ А ВИЕ СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ ,ПОБЕЖДАВАИТЕ СЕ В ТРАСЕТО С МНОГО МОЖЕНЕ И МНОГО РАЗДАВАНЕ НЕ ТЪРСЕТЕ ПОД ВОЛА ТЕЛЕ И С ПОДМОЛНИ ИГРИЧКИ ЕДВА ЛИ ЩЕ СЕ ЧУВСТВАТЕ КОМФОРТНО НА НАИ ВИСОКАТА СТЪЛБИЧКА КОЯТО Е ЗА СУПЕР КАРАЧИ НО И ЗА ХОРА С ДУШИ И ГОЛЕМИ СЪРЦА УСПЕХ ОТ МЕН .

            Коментар


            • #36
              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

              А ИОНКО АКО НАИСТИНА Е ПРЕКАЛИЛ С ОБИДИТЕ СИ КЪМ ЗАРИ Е РЕДНО ДА СЕ ИЗВИНИ И ТО ТУК И ПУБЛИЧНО .ЗАРИ ЗАЕДНО С ФРАНЦОВ И ДРУГИТЕ ОРГАНИЗАТОРИ ОТ ТРАЯЛА СА ХОРАТА КОИТО НЕЗНАЯТ КАКВО Е ДЕН И НОЩ ПО ТРАСЕТАТА. ГУБЯТ ВРЕМЕ И СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА ЗА ДА МОЖЕМ НИЕ ДА СЕ РАДВАМЕ И СИ ПРЕКАРВАМЕ СУПЕР С ПРИЯТЕЛИ.БЕЗ ТЯХ ЩЕ КАРАТЕ ПО ПОЛЯНКИТЕ С КРАВИТЕ ,УВАЖАВАИТЕ ГИ ТЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТ.

              Коментар


              • #37
                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                Такива спорни ситуации е имало,има и ще има !
                Аз също имам някакви забележки,към съдиите но нека да не забравяме,че всичко това е хоби и Ние се разтоварваме,кефим и т.н.
                Ако някой е дошъл на съсътезание с цел да става легенда или профи състезател,голям световен шампион,мисля че не му е мястото тук, да си губи времето и да се излага с такива траяли мишки като нас.
                Такова е моето мнение,и апелирам към по-вече толерантност и уважение между състезатели,съдии и организатори на състезания.
                Уважавам всички,които допринасят за развитието на този спорт,който ни обидинява и събира за определеният уикенд с цел разтоварване и удоволствие.
                Моля за такова уважение от всеки,който се смята за достоен участник/състезател,съдия,помощник и т.н./ в такова офф роуд събитие,към всички които полагат усилия по време на състезанието и неговото организиране. Ами кой спомена спонсорите,които са решили да ни дарят наградите,които печелим ??? Не видях,някой да напише тема :ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА СПОНОРИТЕ......!Обаче за спорове,определения,велики мнения и разтягания на лакардии има много.
                Спорните моменти и изречените грозни фрази,няма да ни направят по-големи карачи или безгрешни майстори на волана !
                Това е моето мнение и не задължавам никой с това мое съждение.
                Поздрави към всички и успех с подготовката за следващото състезание!

                Коментар


                • #38
                  От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                  Първоначално публикуван от rock crawler Преглед на мнение
                  Такива спорни ситуации е имало,има и ще има !
                  Аз също имам някакви забележки,към съдиите но нека да не забравяме,че всичко това е хоби и Ние се разтоварваме,кефим и т.н.
                  Ако някой е дошъл на съсътезание с цел да става легенда или профи състезател,голям световен шампион,мисля че не му е мястото тук, да си губи времето и да се излага с такива траяли мишки като нас.

                  Такова е моето мнение,и апелирам към по-вече толерантност и уважение между състезатели,съдии и организатори на състезания.
                  Уважавам всички,които допринасят за развитието на този спорт,който ни обидинява и събира за определеният уикенд с цел разтоварване и удоволствие.
                  Моля за такова уважение от всеки,който се смята за достоен участник/състезател,съдия,помощник и т.н./ в такова офф роуд събитие,към всички които полагат усилия по време на състезанието и неговото организиране. Ами кой спомена спонсорите,които са решили да ни дарят наградите,които печелим ??? Не видях,някой да напише тема :ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА СПОНОРИТЕ......!Обаче за спорове,определения,велики мнения и разтягания на лакардии има много.
                  Спорните моменти и изречените грозни фрази,няма да ни направят по-големи карачи или безгрешни майстори на волана !
                  Това е моето мнение и не задължавам никой с това мое съждение.
                  Поздрави към всички и успех с подготовката за следващото състезание!
                  Нека си позволя да ви кажа нещо. Нямам отношение относно проблема който се е получил но като гледам как деградират състезанията ми става страшно и тъжно. Точно отношението което имате към състезанията е деградиращото. Щом в траяла започна да има дрязги както и в Трофи трябва да се открият причините. Престанете да смятате състезанията като място за кефене и разтоварване.

                  Състезанието е:- Спортна надпревара, съревнование, надпреварване, състезаване, борба, воина. Това е едно противопоставяне на противници а не на приятели. В една такава битка има и загубили от приятелски огън . Това обаче е отборното състезание и отборна тактика. Всяка една битка има правилник (закон) който се съблюдава от съдия (изпълнителна власт) .
                  1/ определят се правилата на играта
                  2/ съставя се правилник и изисквания
                  3/ обучават се съдии (не доброволци)
                  4/ играчите трябва да спазват определените изисквания
                  5/ печели този който се е представил по-добре с най-добри резултати спазващ правилата на играта

                  От известно време забелязвам че организатори или съдии са в основата на дрязгите (все едни и същи са забъркани). Не мисля че състезателите са в основата на всичко освен ако не са си платили за да станат първи.

                  Чета силни думи - ПРОФИ СЪСТЕЗАТЕЛ, ЛЕГЕНДА, ШАМПИОН, МИШКИ


                  професионалист -
                  1. Човек, който е превърнал заниманията си през свободното време в професия.
                  2. Човек, който е много добър в професията си.
                  3. Човек на който се плаща за извършена работа

                  Легенда-
                  1. Поетичен разказ за историческо събитие, което е идеализирано и включва фантастични моменти.
                  2. Който е необикновен, невероятен, като го легенда. Легендарна смелост.

                  Шампион-
                  Победител в шампионат; първенец. Световен шампион.

                  Човече, ако намеря някой на ми плаща за това което и в което съм добър то значи съм професионалист!
                  Ако съм достатъчно добър да оставя следа в това което съм добър и хората говорят за мен,то значи съм легенда!
                  Ако съм пръв в Шампионат в който е имало конкуренция , значи съм шампион!

                  Ако сам се смяташ за мишка в нещо което участваш бъди мишка до край и не подценявай другите.

                  Погледни Милен от Ямбол. Това момче с голямо сърце искаш да кажеш че е мишка ли? Бори се с големите тарикати които са там да се разтоварват и се кефят.
                  Желая му да стане най големия професионалист, легенда и шампион.
                  СЪЖАЛЯВАМ ТЕ ЧОВЕЧЕ както и всички с твоето мислене.

                  Повече няма какво да ви казвам
                  Последно редактирано от banjo; 26-05-16, 05:50.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #39
                    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                    Благо както винаги нищо не разбрах от твоето писане но едно си прав МИЛЕН е ГОЛЯМ но никога не сме имали проблем с него защото е истински шампион с душа и сърце.Не го сравнияваи с Йонко и Иван Попов те трябва да разберът че с интригите и притискане на съдии е отживелица. От една такава лъжа която целеше да направи Йонко шампионче за сметка на отстраняването на Стефан не се получи и дано никога не се случва с мен или без мен в Траяла. И ПАК ПРИКНВАМ ЙОНКО ДА СЕ ИЗВИНИ НА ЗАРИ. ЗАРИ НЕ ГО ЗАСЛУЖАВА АКО ИМАШЕ НЯКОИ ВИНОВЕН В СЛУЧАЯ Е САМО Иван Попов които не е водял добре или изобщо не е бил там.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                      Аз предлагам тези дето най-много пишат да зпочнат те да се занимават целогодишно с организацията на траяла и трофито. Явно имат свободно време, предлагам им поле за изява.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                        Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                        Благо както винаги нищо не разбрах от твоето писане но едно си прав МИЛЕН е ГОЛЯМ но никога не сме имали проблем с него защото е истински шампион с душа и сърце.Не го сравнияваи с Йонко и Иван Попов те трябва да разберът че с интригите и притискане на съдии е отживелица. От една такава лъжа която целеше да направи Йонко шампионче за сметка на отстраняването на Стефан не се получи и дано никога не се случва с мен или без мен в Траяла. И ПАК ПРИКНВАМ ЙОНКО ДА СЕ ИЗВИНИ НА ЗАРИ. ЗАРИ НЕ ГО ЗАСЛУЖАВА АКО ИМАШЕ НЯКОИ ВИНОВЕН В СЛУЧАЯ Е САМО Иван Попов които не е водял добре или изобщо не е бил там.
                        Няма да преразказвам това което съм писал за да го разбереш. Няма мишки в състезанията както са писали. Ако има дупки и скрити врати в правилата на играта ги оправете! Ако има съдии които не си вършат работа нека се вземе отношение и се оправят нещата.
                        На състезание като на състезание.

                        P.S. Щом мен не си разбрал то и останалите не разбираш какво искат да кажат. Вземете си тълковни речници. Всяка една дума има значение и тълкувание.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #42
                          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                          Защо се прави пренареждане в самата зона след като всичко е регламентирано?

                          За да могат след това недоволните , които са облагодетелствани да си сменят гумите на всяка зона да правят интирги.

                          За бясното каране из бивака има сигнали от няколко човека. Решението е предложение за дисквалификация.

                          За "констатацията" - единствено снимки и видео клипове се приемат за доказателство. Не случайно на други шампионати се иска и парична сума за разглеждане.

                          И като цяло - хора, който сами не спазват правилника, търсят пропуски за да прецакват конкурентите. Мен би ме било срам и не бих писал толкова настойчиво.

                          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение


                          .......

                          Трасето е отворено и се състои от отделни зони. Зоните се отварят и се затварят по няколко едновременно. Екипажите в отделните класове се разделят на групи и преминават определените им зони по жребий, който се изтегля на всяка конкретна зона. При повикване и неявяване на екипажа на входа на зоната до 5 минути, той губи правото си да стартира в зоната. Екипажът може да поиска 15 мин. отсрочка за стартиране в зоната. При използване на такава отсрочка екипажът може да пропусне редът си на стартиране и получава наказание от 200 наказателни точки при стартиране в зоната.
                          След изтичане на отсрочката, ако епипажът не е готов да стартира, той губи правото си да стартира в зоната.

                          За всяка зона отговарят полеви съдии.
                          Всяка зона има вход, изход и врати.

                          Контролното време за преминаване на зона е 15 мин.
                          Еднодневните състезания могат да бъдат с контролно време за преминаване на зонa от 10 мин., при решение на организаторите.

                          Нестартиране в зона се наказва с 700 наказателни точки.


                          .........

                          5. Дисквалификация при:
                          Грубо неспазване на правилата и непристойно поведение – по решение на главния съдия.
                          Движение между зоните и в района около тях със скорост по-висока от 20км/ч., което застрашава живота и здравето на публиката и участниците – по решение на главния съдия.
                          Дисквалификациите по тази точка важат за цялото състезание.


                          ..........

                          7. Възражения(контестации):
                          Възражения се подават в писмен вид до 30 минути след обявяването на етапните класирания при Главния съдия. Единствено снимки и видео клипове се приемат, като доказателствен материал в подкрепа или срещу на тезата на подалия възражение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                            За съдиите - правилата са прости, когато гледаме клипове с очевидни съдииски грешки при 3-4 съдии на зона е доста неприятно. И дава поводи.....

                            Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение

                            Вход – екипажът и автомобилът могат да влязат в зоната само през нейния вход. Навигаторът може да е извън автомобила при влизане в зоната.

                            Врата – това е мислената линия между 2 колчета поставени на определени места в зоната. Вратата има посока на преминаване(вход-изход). Едното колче е маркирано и то определя посоката на вратата. На входа маркираното колче се намира отляво на автомобила. Всяка непремината врата носи по 100 наказателни точки. Ширината на вратата трябва да минимум 3 м. За премината(взета) се смята врата премината от целия джип при движение напред в указаната на вратата посока, като накрая колчетата на вратата не са съборени на земята или счупени. Ако при преминаването на врата се събори или счупи колче, екипажът получава 50 наказателни точки – „половин врата“. За да се зачете „половин врата“, предните 2 колела на автомобила трябва да са преминали изцяло през вратата, преди да се събори или счупи колче от нея, а движението на автомобила да продължи напред. Подаване на предните 2 колела през вратата и връщане назад не се брои за премината врата или половин врата. Всяко преминаване на врата в грешната посока води до наказание от 100 точки. Вътре в зоната може да се заобикалят(пропускат) врати.

                            Изход на зоната
                            – Изходът на зоната е обозначен. Във всяка зона на екипажите се засича времето за преминаване. Целият екипаж, автомобилът и цялото оборудване трябва да преминат през изхода на зоната за да се спре времето и зоната да се отбележи като успешно премината. При просрочване на контролното време полевият съдия изважда автомобила от зоната и изчислява натрупаните наказания. Същото важи и при излизане на автомобила извън зоната с две колела едновременно (гумите да излязат изцяло извън лентата), като времето за преминаване в този случай е равно на контролното време.


                            По време на преминаването на всяка зона, за всяка грешка съдията начислява наказателни точки
                            . Състезателите могат да ползват лебедки, крикове, пътеки, котви и т.н., но те трябва да са част от оборудването на автомобила (да са преминали входа на зоната вътре в автомобила). Не се допуска внасянето на помощни средства отвън. Не се допуска използването на повече от две пътеки, като максималната им дължина е 1,5м. Навигаторът има право да се движи пеша по трасето и да помага на пилота. При движение на автомобила през зоната хората седнали вътре трябва да са със закопчани предпазни колани и поставени и закопчани каски.

                            Изключение прави преминаването на(над) опасни водни препятствия. При преминаване на(над) опасни водни препятствия участниците трябва да разкопчаят коланите си, ако съдията ги инструктира за това.
                            Ако седалката и колана на навигатора в класове Прототип и Модифициран не са спортни, той няма право да седи вътре в джипа.
                            Навигаторът извън автомобила също трябва да е с поставена и закопчана каска.
                            Не се разрешава използването на земекопни инструменти, както и умишлената промяна на препятствията.
                            Навигаторът може да балансира автомобила в движение само посредством колан(въже) завързан за него. Балансирането в движение чрез стъпването на степенки, висенето от врати и прозорци се наказва.
                            Клатенето/бутането/дърпането на автомобила без колан се наказва.
                            Автомобилът може да бъде повдиган само с крик(джек). Не се позволява повдигане и клатене на джипа с пътеки. Не се позволява подлагане и наместване на пътеки, ако има движение на гумите на джипа.

                            Движението между зоните и в района около тях става със скорост не по-висока от 20км/ч.

                            Класирането на екипажите е по сбора на наказателните точки, с които всеки екипаж е преминал зоните.


                            Наказателни точки се начисляват за:
                            Нестартиране в зона - 700 т.
                            Непреминаване на целия джип през врата – 100 т.
                            Половин врата – 50 т.

                            Грубо държане, реплики към полеви съдия - 100т.
                            Сваляне на каска или движение с незакопчана каска – 100 т.
                            Използване на лебедка без успокоител на въжето – 100 т.
                            Докосване с ръка, крак или тяло на опънато въже на лебедка (1) – 100 т.
                            Балансиране, клатене/бутане/дърпане на джипа без колан(въже) – 100 т.
                            Увиване на колана за балансиране около тялото или ръката– 100 т.
                            Незакопчан предпазен колан по време на движение (2) – 100 т.
                            Умишлено променяне на трасето (3) – 100 т.
                            Ползване на лебедка (4) – 50 т.
                            Ползване на стълба( пътека, трупче, подпора) (5) – 10 т.
                            Ползване на крик( джек) (6) – 10 т.
                            Съборено или счупено колче (7) – 10 т.
                            Настъпване(скъсване) на лента (8 ) – 10 т.
                            Време за преминаване на зона (9) – 6т/мин; 1т/10 сек.


                            Легенда:

                            (1) може да се „работи“ с опънато въже на лебедка само чрез колан с дължина минимум 2м.
                            (2) предпазният колан може да бъде разкопчан при опасно водно препятствие, ако съдията инструктира екипажа за това
                            (3) Екипажът няма право на мести/променя елементи от трасето
                            (4) За всеки цикъл „закачване-теглене-откачване” на куката
                            (5) За всеки цикъл „поставяне-преминаване-вдигане” на стълбата
                            (6) За всеки цикъл „поставяне-вдигане-спускане до земята” на крика
                            (7) За „съборено” се счита колче, което лежи на земята минимум на 2 точки от дължината си
                            (8 ) За всяко колело настъпило лентата
                            (9) Времето за преминаване на трасето ще се закръглява до 10 секунди по математическото правило( напр. 15’24” се закръглява на 15мин и 20 сек, а 15’25” се закръглява на 15мин и 30 сек)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                              Стоян като външен наблюдател по доказателствата между страните разбирам че някой не си е свършил работата с което се е наел. В пост #10 се разбира че някой е предупреден от съдия вместо да е дисквалифициран. Дали претендиращите не са прави и за други казуси?
                              Странното е приемането на констатации само с видео и снимки. Зоните нямат видеоконтрол.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #45
                                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                                Първоначално публикуван от valerisuper
                                АКО ИМАШЕ НЯКОИ ВИНОВЕН В СЛУЧАЯ Е САМО Иван Попов които не е водял добре или изобщо не е бил там.
                                Благодаря ти за викването по мой адрес, но в случая за нещастие бях точно пред Самурая и на метър зад лентата, а ти беше на пет метра зад него на баира, както беше и от другата страна на Паждерото когато буташе упорито колчето. Видя, че пуснах контестация след приключването на състезанието, когато беше ясно, че нито аз, нито Гошко и Йонко имаме шанс за стълбичка, но щеше да е друго класирането, ако бяха отразени наказанията. Пет пъти идвах до теб в зоната и те карах да слезеш до лентата, но ти не благоволи! И това се случва в зона в която караме, а какво се случва в другите зони в които карат другите, можем само да гадаем. Мисля, че първо ти трябва да се извиниш на участниците и да си признаеш грешките, защото ако си от другата страна ще ти е доста обидно такова поведение.
                                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X