Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТУАРЕГ бензин - ХЦ90 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ТУАРЕГ бензин - ХЦ90 бензин

    Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
    Абе изобщо двигателя е друга тема. Вие кажете дали трансмисията на Туарега е по-здрава, че тая на волвото е смешна. Дали издържа на злобна експлоатация по дупки и бордюри и на рибарски оф-он роуд.
    Оня ден сравнявах чисто визуално полуоската на ХЦ90 с тая на КАНГО 4х4. Канговата е видимо по-масивна.
    За съжаление нямам опит с Волво. Има доста сравнителни анализи на Touareg vs XC90. Що не се разтърсиш из мрежата?

    Туарега е с пластмасови калници и броня, а капака е алуминиев. Ама и с най-малкия двигател тежи над 2200.

    Се някъде трябва да са тези железа

    Преди време имах следния случай. При заобикаляне на Бяла минавам през едни села, и със скорост около 50 км/ч се натрисам на един полегат "бордюр". Просто пред и след едно нищо и никакво мостче пътя беше слегнал с 30 см, като наклона на "бордюра" беше около 45 градуса. Нещо такова:

    < 4 метра >
    __________
    ___/............... \______

    Изхвърли ни като трамплин. Сигурно колата е отскочила поне метър, метър и половина нагоре. След това предните колела попаднаха на ниското след моста, а задните - на високото на самия мост. Такова нещо съм виждал само на състезания.

    И понеже ние не бяхме на състезание, кучката прехвърли от багажника на задната седалка, ние с жена ми си ударихме главите в тавана (добре че бяхме с колани), де що имаше незакрепено в колата се разхвърча наоколо.

    И....нищо. Слязох, погледнах отдолу дали няма видими повреди, след това минах и на сервиз за проверка на предницата. Нищо.

    Та така

    Коментар


    • #17
      До: ТУАРЕГ бензин - ХЦ90 бензин

      Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
      Абе изобщо двигателя е друга тема. Вие кажете дали трансмисията на Туарега е по-здрава, че тая на волвото е смешна. Дали издържа на злобна експлоатация по дупки и бордюри и на рибарски оф-он роуд.
      Оня ден сравнявах чисто визуално полуоската на ХЦ90 с тая на КАНГО 4х4. Канговата е видимо по-масивна.
      Да, здрава е. Туарег има най-сериозния ресурс от тъй наречените СУВ. Дори ако щеш сравни ф-то на амортесьорите на туарег с тези на МЛ или ХЦ (активно окачване) - сигурно са 2 пъти по-сериозни.

      Трансмисията е същата като на В10 и на Кайен Турбо, така че има да пражиш много МНОГО преди да я прецакаш с В6.
      VW Touareg V10, 5000cc

      Коментар


      • #18
        До: ТУАРЕГ бензин - ХЦ90 бензин

        Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
        ...

        Километрите са 48000 без забележки по двигателя (освен един хлабав куплунг).
        ...
        колега впечатленията на "майсторите" са от коли предимно на по 248 000км и то "нов внос" ... то на 48 хиляди тамън се е разработило - оставаше и да се развали...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          До: ТУАРЕГ бензин - ХЦ90 бензин

          Много, много ви благодаря за добронамерените и непреднамерени коментари. Задължен съм ви.
          За съжаление се спрях на друг "резервен вариант".
          Оставих волвото за чисто асфалтов автомобил и вече си го карам само като семейно комби или на дълъг път. Прецених че не е за даване - много добре стои през зимата на заледено или на внезапно изникнали мокри участъци. Абе има ли шосе стои като по релси, да искаш не мож' го подхлъзна.
          А виж черокито го продадох и го замених за чисто нова FJ 4000 бензин.
          Не го издържах заради спирачките (редовно на 10-15000 палеше накладки)
          Така че в момента съм с волвото и с FJ който ще получи малък лифт, гуми за кал и ARB метални брони с лебедка. За момента това му стига.
          Иначе казано няма да има две в едно.
          Последно редактирано от batvaljo; 06-09-08, 22:45.

          Коментар


          • #20
            До: ТУАРЕГ бензин - ХЦ90 бензин

            Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
            ... да искаш не мож' го подхлъзна.
            А виж черокито го продадох и го замених за чисто нова FJ 4000 бензин.
            ....
            Иначе казано няма да има две в едно.

            Честито!
            За подхлъзването - не говори така, че мераклии да ти покажат как се върти ще те затрупат
            Кажи впечатления от FJ Cruiser-a, кой вариант взе (ръчка/автомат, 4х2/4х4)?
            Колко харчи? Някой ми беше казал че харчело 18 на извънградско??? (може да му е бил Тежък крака).
            Има ли място отзад, тези врати не са ли неудобни???

            Коментар


            • #21
              До: ТУАРЕГ бензин - ХЦ90 бензин

              Благодаря благодаря
              Зная че има майстори на мизерлъците, дето ще завъртят и влак. Но мен ХЦ90 ме устройва за лека кола. 7места е и т.н + устойчивост..... абе връзва се.
              FJ-cruiser е автомат 4х4
              В момента е на около 500мили и май не е разработен. Харчи точно 16градско (Люлин-Обеля) и 16,5 извънградско (София-Петрохан-Лом-София) със злобно изпреварване и гонене с риск да изпусна завой, абе гуми свирят и т.н. При маршрут София-Пазарджик-София със 80-120км/ч изхарчи 14,5/100
              Спидометъра му е в мили и км. а километража само в мили. Миля/км е 1.00 към 1.60 . Да не би някой да смята в мили и да обявява разход в км.
              Приятел кара такава и твърди че след 25-30000, разходът ще спадне с около 2-2,5 л (е'ати кефа)

              Задните врати са забавни само първите 15минути. Аз имам малки деца и като слизат забравят задната дясна врата отворена. На волвото я затварям с газ а тук не става. Ако не е затворена задната, предната е като саката. Няколко пъти ги затварят в обратна последователност и хич не е весело. Абе тъпня разбираш ли.
              Отзад не е тясно, достъпът е идеален дори за слон като мен.

              Колата без лифт е стегната и се държи добре на шосе. Усетих се че я карам по-бързо от волвото на едни и същи места. Не липсва тяга за екстремни изпреварвания, само на 4х4 на дъжд придърпва при маневриране. Може и да поулегне. Първите дни имаше и други придърпвания но изчезнаха.

              Ще я видим след лифта как ще се държи на шосе и дай боже извън.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X