Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

    Здравейте колеги, след дълги агонии, борба с електрическата система на машинката ми достигнах до момент да искам помощ от друг колега с такава машина Арктик кат/Сузуки (Айгер) 400 Autо около 2004 година.
    Накратко, става въпрос за липса на искра(бях попитал в друга тема). Многократни проверки достигат до проблем в комутатора/ CDI Unit, просто в друго не се вижда проблем. Тъй като си закупих вече два броя, един китайски и един втора ръка от ебей и с двата нищо, отивам към чисто нов на стойност около 1/4 от цялата машина.

    Това, което моля е да тествам моите 3 комутатора на работещо АТВ, за да съм сигурен, че проблема е в тях, преди да закупя поредният. Като за услугата ще се отблагодаря.
    Информативно прикачвам снимка на елемента:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Комутатор.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:6115024
    Ще съм благодарен за всякаква помощ и съвети.
    Благодаря!
    "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

  • #2
    От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

    Поради липсата на предният ми пост, пиша отново, все още имам нужда от горе споменатото съдействие.
    "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

    Коментар


    • #3
      От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

      Първоначално публикуван от Daniel90 Преглед на мнение
      ...все още имам нужда от горе споменатото съдействие.
      За съжаление, повдигам отново темата.
      "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

      Коментар


      • #4
        От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

        Колега имам познат с LTZ 400, ако върши работа може да ви свържа. Според мен CDI-тата са ти наред, провери ли си алтернатора?(често се случва намотките, които правят тока да изгарят)
        Non scholae sed vitae discimus.

        Коментар


        • #5
          От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

          Като букси са еднакви, но мисля че електрониката вътре е различна, понеже при мен е автоматична трансмисията, а там не ако не бъркам. Благодаря все пак. Сега въртя едни намотки... закупих една, която се оказа с малко по-голямо Ф и не влиза в магнитите.
          "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

          Коментар


          • #6
            От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

            Ох защо реши че е алтернатора, мери ли го ? Ето схемите :
            http://www.countrycat.com/ccstore/kb...s/2006_ATV.pdf
            следва ровене и мерене!
            Последно редактирано от danchot; 28-09-16, 21:19.

            Коментар


            • #7
              От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

              Мерени са няколко пъти, както и цялата ел. инсталация, благодаря за схемите, до момента имах само на моето схемата. Съмненията са за междувитково късо съединение.
              "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

              Коментар


              • #8
                От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

                Здравей колега.Имах същият проблем с моторна шейна от тази марка.След дълги мерения и главоболия достигнахме до статора.Поръчах от сащ амазон.ком статор и цди за около 100 долара.Статора беше нов цди-то втора употреба.След пристигането им и монтажа всичко беше наред.Проблема се оказа статора.
                Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                Коментар


                • #9
                  От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

                  нормално да е от там , като гледам статора има допълнителна намотка за сигнал към ЦДИ то + датчика на Хол , ако един от двата не работи няма искра! Допълнителната намотка е с 200 ома съпротивление , датчика на Хол не мога да кажа

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

                    До къде докара нещата?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

                      До никъде... по-всяка вероятност магнита/маховика е сменен от предишните собственици, с такъв с по-малко вътрешно Ф(предполагам от 500 куб. модел) и съответно намотката за 400 моделите не влиза. Сега търся добър ценови вариант за Маховик от 400 или статор от 500. Насочил съм се към покупка на маховика, но с тези "Import Charges" в Щатите плюс транспорта цената става сериозна.
                      "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съдействие от колега с Арктик кат/Сузуки 400 Auto

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5735724
                        Колеги, някой има ли идея за какво служи тази допълнителна намотка, чийто сигнал влиза в управлението като "Signal +-".
                        ПС: В мануала е кръстена "Source" с параметри: 0.7-1.05 volts (yellow to white)
                        "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X