Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За очите на един художник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За очите на един художник

    Админ съм на малка група във фейса (около 60 човека), която анонимно се занимава с дарителство. Групата е секретна, т.е няма как да се види на търсачката, освен ако не сте поканени за членове. Не искаме да се афишираме. Обикновено се занимаваме с плащане за учебен срок на обяда на групи деца от провинциални училища, закупуване на обувки, маратонки, учебници, даваме стипендии за добър успех на няколко студенти-сираци, подпомагаме с ваучери за храна семейства в нужда. Понякога се занимаваме и със здравни случаи, предимно на деца, ако имат всички нужни документи.

    В момента обаче имаме случай, за който се нуждаем от допълнителна помощ. За това давам тези дълги обяснения и се обръщам за помощ към вас. Помощта може да е и материална, и юридическа.

    Една от членките в групата ни подаде линк за Великден за ослепяването на един уличен художник. Давам линка за оригиналния апел тук, от него ще ви се изясни генерално ситуацията:

    http://https://www.facebook.com/angel.kovacev/posts/10207724047237901

    Обадихме се, намерихме го във фейса, заехме се по-сериозно, раздвижихме случая. Получил е следното (копирам ви го от лична с него, пишем си с главни букви, защото иначе съвсем не вижда):

    "НА ЛЯВО ОКО - ИМАХ ГОЛЯМ ПРОБИВ НА СТЪКЛОВИДНОТО ТЯЛО ( БЯЛОТО НА ОКОТО ) Д-Р ШАНДУРКОВ ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ 2014 ГОДИНА ....МИ ПОСТАВИ ,ЧРЕЗ ЛАЗЕРНА ОПЕРАЦИЯ - СИЛИКОН ЗА ЗАПЪЛВАНЕ ПРОБИВА - С ЦЕЛ ДА НЕ СЕ ОТЛЕПИ РЕТИНАТА ! ОТ СИЛИКОНА ПОЛУЧИХ - ВТОРИЧНА ГЛАУКОМА , А ПО КЪСНО КАТАРАКТА ! ПРИ СЛЕДВАЩАТА ОПЕРАЦИЯ ТРЯБВА НАПРАВИ СЛЕДНОТО ЕДНОВРЕМЕННО - 1.) ДА МИ ИЗВАДИ СИЛИКОНА ( ОТЛАГАНО ВЕЧЕ 1 ГОДИНА ) 2.) ДА МИ ПОСТАВИ ИЗКУСТВЕНА ЛЕЩА ! СЕГА С ЛЯВО ОКО ВИЖДАМ САМО СВЕТЛО И ТЪМНО ! КАПЯ ЕЖЕДНЕВНО КАПКИ ЗА ГЛАУКОМАТА ! ИМАМ РЕЦЕПТУРНА КНИЖКА ЗА НАМАЛЕНИЕ ПРИ ЗАКУПУВАНЕ НА КАПКИТЕ !
    НА ДЯСНОТО ОКО - ИМАШЕ КРЪВОИЗЛИВ 2011 ГОД. , НО ПРОБИВА БЕ МАЛЪК - ЗАТОВА НЕ СЕ НАЛОЖИ ОПЕРАЦИЯ , А САМО С ЛАЗЕР МИ ФИКСИРАХА И " ЗАЛЕПИХА " ПРОБЛЕМНОТО МЯСТО ! ТАЗИ ПРОЦЕДУРА МИ Я НАПРАВИ ПОВТОРНО ПРЕЗ ЕСЕНТА НА 2014 ГОД ПО НАРЕЖДАНЕ НА Д-Р ЩАНДУРКОВ - ДРУГ ОЧЕН ЛЕКАР В * ВИЖЪН *.. - Д-Р НИКОЛАЕВА И ЗА НЕЯ НЕ МИ ИСКАХА ЗАПЛАЩАНЕ ( ТЯ НАВЯРНО Е БИЛА ЧРЕЗ ЗДРАВНА КАСА ) СИЛИКОНА Е 500 ЛВ И ТОЙ НЕ СЕ ПОЕМА ОТ ЗДРАВНА КАСА ! ИЗКУСТВЕНИТЕ ЛЕЩИ И ТЕ СЕ КУПУВАТ И НЕ СЕ ПОЕМАТ ОТ ЗДРАВНА КАСА..!"

    Гледал е баща си, който е починал миналата година. Има юридически неоправено жилище. Има дългове на името на баща си за всичко в това жилище.

    С организаторката на групата от фейса Васка Глушкова опитваме да му окажем и морална, по възможност да му намерим и юридическа подкрепа. За сега имаме една приятелка на Васка, която обеща да погледне документите, но тя не е професионалистка. Търсим някой или Pro Bono, или на приятелски начала да даде поне мнение и да ни ориентира за по-натам какво да се предприеме.

    Венцеслав има преглед с лекаря си на 8 юни, за да се разбере колко ще струва операцията. Самата леща е около 1100 лева. Венцеслав се осигурява към касата, но едва ли много ще бъде поето от нея. Има и дългове за старите операции. Слагам всички документи, епикризи и фактури, които ми изпрати. Изпрати ми всичко с пълните си данни, които аз изтрих допълнително и му казах да не прави повече така с непознати хора.

    За сега в групата събрахме около 800 лева за операцията (на разпечатката показва 944 в момента, но 150 от тях са за други 2 случая), искаме за да му помогнем и със старите сметки. Мисля, че около 3 000 лева ще покрият медицинските му нужди. Пуснах вчера и апел на английски, през сайт за събиране на помощи- ако от там дойде нещо ще отиде, за да оправи жилището си. За сега само спамя насам-натам с този апел по английските групи и страници, да се надяваме, че някой ще се отзове. Венцеслав е на 63, с това зрение и ограничените възможности за работа (не трябва да вдига тежко)- трябва му поне да има къде да се подслони.

    Обръщам се с молба и към вас- ако някой има възможност и желание- моля да се включи. И малки суми са от помощ, Венцеслав е наистина пестелив, не пие, не пуши и опитва да направи най-доброто от ситуацията. Сам е, има сестра с която не са в много добри отношения. Васка се занимава лично, тя ще отиде с него и на прегледа, както и за изваждане на документите за апартамента. Тя е с две малки деца, но каза, че се надява да намери начин да отиде. Ще дам на лична, ако някой иска, профилите на Васка и на Драгомира (друг админ и касиер на групата там). Васка живее в Дружба и с радост ще се чуе и по мобилния с всеки, който има какво да предложи като помощ.

    Това е неговата лична сметка:
    Име: Венцеслав Стефанов Михайлов
    Сметка: 7000 4521038430
    IBAN: BG06 UNCR 7000 4521 0384 30
    BIC (SWIFT) код: UNCRBGSF

    Това е сметката на групата:
    БАНКА ДСК ЕАД
    титуляр на сметката ДРАГОМИРА ПЕТРОВА ИЛИЕВА
    BG39STSA93000023473097
    BIC КОД STSABGSF

    Всеки, който иска - е добре дошъл и в групата ни там, разбира се.
    Ще сложа тук всички документи, както и разпечатка от събраните до момента пари.
    Благодаря предварително много на всички отзовали се, както и на тези, които наистина искат, но нямат възможност.
    И това се брои, благодаря ви.
    Дано заедно успеем да спасим този човек, наистина има нужда от подадена ръка в момента. <3


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:сметка 1.JPG
Прегледи:2
Размер:18.7 КБ
ID:6114996


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав1-1.jpg
Прегледи:2
Размер:92.1 КБ
ID:6114997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав2-1.jpg
Прегледи:2
Размер:43.4 КБ
ID:6114998 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав3-1.jpg
Прегледи:2
Размер:95.9 КБ
ID:6114999 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав4-1.jpg
Прегледи:2
Размер:58.9 КБ
ID:6115000 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав5-1.jpg
Прегледи:2
Размер:73.5 КБ
ID:6115001 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав6-1.jpg
Прегледи:2
Размер:80.5 КБ
ID:6115002 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав7-1.jpg
Прегледи:2
Размер:95.6 КБ
ID:6115003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав8-1.jpg
Прегледи:2
Размер:77.8 КБ
ID:6115004 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав10-1.jpg
Прегледи:2
Размер:79.9 КБ
ID:6115005 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Венцеслав11-1.jpg
Прегледи:2
Размер:83.7 КБ
ID:6115006

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:6115007

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:6115008























    Последно редактирано от Ясен; 20-05-16, 14:12.

  • #2
    От: За очите на един художник

    Направих пост в блога си с инфото и всички документи, моля, вижте ги там:

    https://vitoshaword.wordpress.com/20...D%D0%B8%D0%BA/
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Anika681; 20-05-16, 19:11. Причина: документи

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X