Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор К65

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карбуратор К65

    Здравйте! От няколко седмици се мъча да запаля едно руско атв (ЗИМ 350)от 91година забито в гаража на 6км.
    Купих му нов акумолатор нови свещи кабели и лули за бобините и свещите.Всичко беше наред -запали,докато не дойде момента да включа на скорост и да потегля: Указа се че съединитела е залепнал и като включа на 1ва скорост нещо превърташе и миришеше на Ферол. Смених маслото на скоростите стегнах жилото на съединитела от горе (все пак 25 години се е отпуснало) и някакси успях да включа на скорост без да превърти веригата и да ми загасне също така и отлепих съединитела .Тук дойде още един проблем съединитела ми отделя почти накрая и няма мощност да тръгне стабилно за да мога да пусна изцяло съединитела.Случи ми се и двигателя да му давам гас до край а той се едно се дави от някъде и съвсем леко се чува глухо бръмчане . Ходих до един монтьор той ми каза че това е защото трябва да се регулира карбуратора.Ще се радвам ако някой ми помогне да се справя с настройката или му се е случвал същия проблем на мотора за да знам как да се справя и къде точно е проблема.

  • #2
    От: Проблем с карбуратор К65

    Ами това е руска машина и ако не се опрвя с чук и тел значи проблема иска по-задълбочено внимание. Ако не знаеш какво правиш не базикай карбуратора - със сигурност ще стане по-зле Потърси помощ от някой, който е в час.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с карбуратор К65

      Също така забравих да кажа че съм му купил и добавка за чистене на двигател която се сипва в бензина

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с карбуратор К65

        Също така забравих да кажа че съм му купил и добавка за чистене на двигател която се сипва в бензина

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с карбуратор К65

          Гледай сега... вдигни задвижващите колела във въздуха и го остави да поработи час два на тихи обороти с добавката за карбуратор. Нека прокара няколко кила бензин, да загрее до работна температура ( не знам с какво охлаждане е, ама ако е въздухарка му осигури принудително охлаждане ).
          Смени и свещите ако вече не си го направил.

          п.с. внимавай с дозирането на добавките

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с карбуратор К65

            Мисля за начало да викна някой който разбира повече от мен за да настрои карбуратора и ако тръгне ще го покарам 2 часа на черен път

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с карбуратор К65

              Тези карбуратори ги слагаха и на днеприте, ако знаеш руски това ще ти е от полза - http://arcticaoy.ru/fb.ru/article/21...uratora-k.html , но най-добре е да го смениш с друг, руснаците ги заменят с такъв от Ява и казват, че моторите стават по-икономични.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с карбуратор К65

                Да не ти прелива карбуратора или по пък да имаш по високо ниво? Наистина тоя карбуратор си е мамата........... То капе, то тече, разход голям. Ако мобеш го замени с някакъв друг. Имах близък опит с К65С и с обогатителната му система.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с карбуратор К65

                  Сложи му или к36 или к28 карбуратор аз имам иж планета 2 и съм най доволен от тези двата но от к28 повече икономичен и същевременно мощ а к65 не е карбуратор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с карбуратор К65

                    всичко е окей : карба , върви без проблем (вървеше) и стигна момента да го карам и вечерта хоп нещо се счупи вътре манивелата заби и до тук .... разглобих днес двигатдля и намерих една част която е прикрепена към касетата на съединителя и задвижва перката за охлаждане, тази част е гумена кръгла е търсих из интернет да намеря: нищо моделът е ЗИМ 350 от 91година с двигатдл от ИЖ Юпитер 5 само това че има перка за разлика от мотора .Ако някой може да помогне с намирането на тази част или ми подскаже с някаква идея ... Все си мисля цял ден дс си взема нов двигател от ямаха или кавазаки .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5716622

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с карбуратор К65

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5716623

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с карбуратор К65

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5716624Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5716625

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X