Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверовъчен изпит :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проверовъчен изпит

    Имало ремонти, мотаели се бавнодвижещи се строителни машини по магистралата и решили за по-лесно на практика да я деградират до първокласен път със знаци през 2 км. Важи за целия участък от Пловдив до Загората-там в момента няма магистрала и ще е така вероятно до 30.06. Контролът за скорост за сметка на това щял да бъде "системен"...
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #77
      От: Проверовъчен изпит

      Не е магистрала, ако има знак Д6 "Край на автомагистралата".

      Коментар


      • #78
        От: Проверовъчен изпит

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        И не, не го прави Бойко тоя участък.
        А #Кой? Бойко & с-ие само прибраха 60 % от парите, нали?
        Магистрала "Тракия" се строи с боклуци...
        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Не е магистрала, ако има знак Д6 "Край на автомагистралата".
        Няма такъв знак. За сметка на това знаците с ограничение 90 км/ч не са само между Пловдив и Стара Загора. По Гергьовден пътувах - наслагали са и между Бургас и Нова Загора На практика цялата магистрала без участъка София-Пловдив, е с ограничение 90, може да има някой и друг пропуснат километър...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: Проверовъчен изпит

          В Пловдив за 10 часа беше асфалтирано кръгово ~500 м , и същевременно под 2000 м се асфалтира трета година. От подопечната австрийска фирма, дето разтури града за години напред.

          Коментар


          • #80
            От: Проверовъчен изпит

            За тия пари-толкоз. "Пари" да се чете "комисионни"...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #81
              От: Проверовъчен изпит

              Комисионни да се чете комисиони!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #82
                От: Проверовъчен изпит

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Комисионни да се чете комисиони!
                Тъй-тъй. Нашите юристье след Освобождението са краднАли от италиЕнския граждАнски кодекс, като най-модерен, та оттам: ед.ч. комисиоНа, мн.ч. комисиоНи...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #83
                  От: Проверовъчен изпит

                  Ние сме обременени, но къде един днешен, любознателен младеж да прочете и си разтълкува що е то комисионна? Може и с примери.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проверовъчен изпит

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    комисионна
                    И ти ли Бруте?!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проверовъчен изпит

                      Аз казах- обременен съм
                      Комисион- 1н и гл К
                      Дай по същество
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проверовъчен изпит

                        Всички грешим. Кой малко, кой повече. А има и едни бири набъркани в случая. Прави сте, че когато е съществитлно, е с едно Н. Няма да се връщам да редактирам, понеже така и така сте ме изяли с парцалите. Наздраве и хубав ден утре!
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проверовъчен изпит

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          А, ако НАПУСКАМ пътя с предимство, движейки се направо, среден мигач ли да дам?
                          Наистина ли питаш?
                          Ако "главния" път завива надясно, а ти продължаваш напред, се дава ляФ мигач и съответно ако завива наляво, а ти си напред - десен...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проверовъчен изпит

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Отклоняваме се от темата, обаче чистата физика за 4-ти клас (ако не съм я объркал ) показва, че работата не изглежда толкова тежка
                            Центъра на тежестта на тези кютюци е доста нисък... Ако центъра на тежестта на мотора е на 50% от височината (предполагам процента е по-малък), на която упражняваш усилието, и мотора е полегнал на 90 градуса (както е видно - нещо невъзможно за този тип моторетки), то нужното усилие за да го изправиш е 1/2 от теглото на мотора...
                            Т.е. ако е 400кг, и мотора е полегнал на 90 градуса при такава развесовка трябва да упражниш усилие (както е видно - само на краката в удобна позиция) - 200кг...
                            Ако мотора е полегнал на 60 градуса, а не на 90, то нужното усилието спада още наполовина - ще са ти нужни само 100кг усилие за да го повдигнеш на колела
                            Ако мотора полегне само на 45 градуса, усилието ще спадне още до 60кг...
                            Всичко спада с още едни сериозни проценти ако центъра на тежестта е по-нисък (по-близо до гумите)...
                            П.С. разбира се трябва да използваш правилната техника за повдигане, за да ти е още 'по-леко'

                            П.П.С при център на тежестта 30% от мястото на упражняване на усилието (седалката), то усилието ще изглежда така:
                            90 градуса - 120кг
                            60 градуса - 60кг
                            45 градуса - 36кг
                            Това донякъде е верно, но не съвсем.

                            Тригонометричните функции се учат по математика - в 10 клас вече. Синът ми завършва 9-клас в електротехникум, и тригонометрия ще учат догодина.


                            В тия сметки обявяването на градуси би трябвало да е според класическата отправна система - мотора е съвсем легнал, когато е на 0*, и е съвсем прав, когато е на 90*

                            За вдигането на мотора трябва да бъде приложен въртящ момент, който е създаден от сила, и рамо. Поради неизвестността на дължината на рамото не може да бъде определена и силата, с която мотора може да бъде изправен.

                            Това го разправя класическата механика, която, вероятно се учи по-късно, или въобще не се учи.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X