Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Transalp xl650v проблем със скоростомера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Transalp xl650v проблем със скоростомера

    Здравейте колеги. От вчера за днес се появи проблем със скоростомера..а може и да е от преди няколко дни , но го забелязах тая сутрин. Проблема се състои в следното.....аз си карам на втора с 30-40 а стрелката показва 90. Спирам мотора и стрелката остава на 20. След секунди се връща на нула и те така цял ден. Не че го гледам скоростомера като карам ...ама сега като знам че не бачка като хората и много ме човърка отвътре. Странното е че цифрите на дневния и постоянния километраж се въртят нормално (засякох разстоянието до работа), но стрелката на скоростомера си показва к'вот си иска. Това ме навежда на мисълта, че връзката между охлюва на предното колело с жилото и скоростомера май не е много пряка. Предполагам , че стрелката за скоростта се управлява от някакво съпротивление или някаква друга електроника, която отчита оборотите на жилото..... не ми е много ясно и ще съм благодарен ако някой ми обясни . И в крайна сметка можели да се оправи скоростомера. Изключвам жилото като евентуален причинител, защото както казах цифрите на километража се въртят нормално...знам ли. Приемам всякакви съвети.

  • #2
    От: Transalp xl650v проблем със скоростомера

    Оста на стрелката е хваната за спираловидна пружина - проблемът е в нея , скъсана е . Цифрите на дневния и на постоянния километраж са на един цилиндър , който се задвижва от червячна предавка - директно от жилото на километража .

    Коментар


    • #3
      От: Transalp xl650v проблем със скоростомера

      подлежи ли на ремонт??? щото попитах в Бултрако само за километража и ми обадиха 129 евра

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X