Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностика и евентуален ремонт на Olympus

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагностика и евентуален ремонт на Olympus

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0396A.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:6114711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0398A.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:6114712

    Тези двата бяха зачислени на родителите ми, и си работеха дълги години. Щракаха си с тях каквото си искат и най ги радваше, че лентата не свършва, а когато се напълваше картата във фотото знаят какво да правят.
    Обаче, на скоро ми ги носят и двата и казват да ги дам на малкия (4 г.) да си играе, а той е разрушител на играчки и не само. Питам защо и ми обясняват, че в рамките на година и двата са започнали да "стопяват" батериите. Стигнало се е до там, че като поставят чисто нови батерии могат да направят 1 максимум 2 снимки и след това изписва, че батериите са празни и апарата се изключва.
    Естествено и аз опитах и забелязах, че в рамките на тези 2-3 мин. работа батериите стават топли, не горещи, но топли.
    Идеята ми е, да опитам да съживя поне единия и да си щракам мои си работи.
    Търся сервиз на такава техника в София където да могат да ги погледнат, да кажат става/не става и евентуално ремонтират на (тук е уловката) разумна цена. Вижда се, че работещи такива сигурно се намират в нета за 30-40 лв.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Диагностика и евентуален ремонт на Olympus

    В момента в Техномаркет върви разпродажба на фототехника. Харесай си нещо от там. Според опита ми със сервизи, само за "диагностика" ще ти искат едни 20 лева като стой та гледай.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Диагностика и евентуален ремонт на Olympus

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      В момента в Техномаркет върви разпродажба на фототехника. Харесай си нещо от там. Според опита ми със сервизи, само за "диагностика" ще ти искат едни 20 лева като стой та гледай.
      Благодаря за информацията! Разгледах ги, но ние си имаме един голям Nikon мисля, че се води професионален (не съм им спец). Май ще ходят на разрушение при сина. Надявах се, че може да е нищо просто (диод, съпротивление), но здраве да е.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Диагностика и евентуален ремонт на Olympus

        То може да е диод, съпротивление, ама не го ли диагностицираш сам, пак ще ти вземат двадесеттина лева... И то основателно - работата по точната диагностика на елементна база е пипкава, времеемка и не винаги успешна..
        Така, че за такава техника варианта е или сам да се заровиш (ако имаш знанията и чист технически, а не логическо/икономически интерес да решиш въпроса), или да ги дадеш на сина си - той ще реши проблема
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X