Обява

Свий
Няма добавени обяви.

среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестрелно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестрелно

    След представянето на всички документи, нормална процедура ли е да се прави среща с представител на КОС за аргументиране на необходимостта устно за притежаване. Какво по-точно представляват тези срещи. Може ли да ми дадете малко яснота по този въпрос. Благодаря

  • #2
    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

    По принцип срещата следва да е с шефа на РУП-а.
    42

    Коментар


    • #3
      От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

      На дали шефа ще се занимава.Мен ме извика кварталния и проведохме пет минутен разговор.Според мен целта на този разговор е да видят дали не си някой олигофрен.Попита ме за образование,работа,семейство и разбира се защо искам оръжие.Много са спечени на тема оръжие след инцидентите от последните години с изтрещяли военни и милиционери и шашави цивилни.

      Коментар


      • #4
        От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

        Първоначално публикуван от vertig0 Преглед на мнение
        На дали шефа ще се занимава.Мен ме извика кварталния и проведохме пет минутен разговор.Според мен целта на този разговор е да видят дали не си някой олигофрен.Попита ме за образование,работа,семейство и разбира се защо искам оръжие.Много са спечени на тема оръжие след инцидентите от последните години с изтрещяли военни и милиционери и шашави цивилни.
        Психическото състояние го удостоверява в официален документ лекар психиатър не кварталния полицай или кварталния бръснар .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

          "Преценката" от кварталния обективна ли е или?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Психическото състояние го удостоверява в официален документ лекар психиатър не кварталния полицай или кварталния бръснар .
            Да бе, да.Този документ за 20.00 лв/или 10.00/ всеки психиатър в коя и да е Поликлиника ти го издава, без да си направи труда да погледне в документите или компа дали се водиш на Учет или не като хахо.А от кварталния, най-вече зависи, дали ще ти се издаде разр-но или не. По презумпция, той най-добре трябва да знае какви са хората в района му, ако ''КОС" не са решили друго де. А относно питането на колегата- да, нормално е и редно е именно с ''КОС'' да се срещнеш, защото ''коса'' не може да познава и знае всички и макар, че на РИ/Районния инспектор/ или Мл.РИ/младши район и-р/са възложени някои функции и отговорности относно огн.о-е, то ''КОС" е службата която издава, регулира и контролира всичко което е свързано с огнестр. и друго оръжие и поне проформа трябва да види поне лицето на което са мераците за оръжие.
            Последно редактирано от Валенти; 11-05-16, 21:48.

            Коментар


            • #7
              От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

              Първоначално публикуван от vertig0 Преглед на мнение
              На дали шефа ще се занимава.Мен ме извика кварталния и проведохме пет минутен разговор.Според мен целта на този разговор е да видят дали не си някой олигофрен.Попита ме за образование,работа,семейство и разбира се защо искам оръжие.Много са спечени на тема оръжие след инцидентите от последните години с изтрещяли военни и милиционери и шашави цивилни.
              И какви мотиви му посочи за доказване на необходимоста?

              Коментар


              • #8
                От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                Ами напълно нормално. Нали те се подписват и издават разрешение. Трябва да те видят що за птица си и как разсъждаваш. Освен психолога.
                "аргументиране на необходимостта устно" - задължително, това което си им го написал не е проблем да го намериш в интернет и да го сглобиш.
                Въпросът е не какви аргументи можеш да намериш за да искаш разрешително ами как точно разсъждаваш, на какъв акъл си.

                Коментар


                • #9
                  От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                  Интересно , чакам продължението с нетърпение .
                  И аз търся аргумент . Постоянно нося сумичка , достатъчна да активизира местното население за неправилни действия.
                  За сега се въздържат , защото "без да искам " отворих багажника и пушката се облещи насреща .Аз небрежно я покрих с един парцал ...ама вече знаеха!
                  Та на темата - плс - какви са аргументите- точните?

                  Коментар


                  • #10
                    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                    Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                    Да бе, да.Този документ за 20.00 лв/или 10.00/ всеки психиатър в коя и да е Поликлиника ти го издава, без да си направи труда да погледне в документите или компа дали се водиш на Учет или не като хахо.А от кварталния, най-вече зависи, дали ще ти се издаде разр-но или не. По презумпция, той най-добре трябва да знае какви са хората в района му, ако ''КОС" не са решили друго де. А относно питането на колегата- да, нормално е и редно е именно с ''КОС'' да се срещнеш, защото ''коса'' не може да познава и знае всички и макар, че на РИ/Районния инспектор/ или Мл.РИ/младши район и-р/са възложени някои функции и отговорности относно огн.о-е, то ''КОС" е службата която издава, регулира и контролира всичко което е свързано с огнестр. и друго оръжие и поне проформа трябва да види поне лицето на което са мераците за оръжие.
                    Поне в София се ходи в психодиспансера по местоживеене . На времето беше само бележка че не се водиш на отчет демек че в миналото не си лекуван от психиатрично заболяване . Сега за да ти вземат повече пари има разговор с психиатър. Колкото и формален да е разговора все пак човека е специалист.
                    Последно редактирано от sek.1; 12-05-16, 06:18.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                      Ами напълно нормално. Нали те се подписват и издават разрешение. Трябва да те видят що за птица си и как разсъждаваш. Освен психолога.
                      "аргументиране на необходимостта устно" - задължително, това което си им го написал не е проблем да го намериш в интернет и да го сглобиш.
                      Въпросът е не какви аргументи можеш да намериш за да искаш разрешително ами как точно разсъждаваш, на какъв акъл си.
                      Формално се разписва шефа на РУП-а. Коса само събира документите. Друг е въпроса, че до голяма степен, неформално коса може да влияе на решението на началника. Почти винаги той се съобразява с това което те му кажат.

                      sent from smartphone
                      42

                      Коментар


                      • #12
                        От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                        Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                        И какви мотиви му посочи за доказване на необходимоста?
                        Ами,собственик и управител съм на фирма с едикакъв си оборот на година,работя ежедневно със пари,имам по няколко ходения на ден до банката.Обекта ми се намира в близост до циганския квартал,многократно съм имал пререкания и провоцации с "хора" от квартала.И ме е страх за живота и здравето ми предвид горе изложеното. Е,разбира се за КОС написах 1 лист поема и ме одобриха.

                        Коментар


                        • #13
                          От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                          Първоначално публикуван от vertig0 Преглед на мнение
                          Ами,собственик и управител съм на фирма с едикакъв си оборот на година,работя ежедневно със пари,имам по няколко ходения на ден до банката.Обекта ми се намира в близост до циганския квартал,многократно съм имал пререкания и провоцации с "хора" от квартала.И ме е страх за живота и здравето ми предвид горе изложеното. Е,разбира се за КОС написах 1 лист поема и ме одобриха.
                          На юридическо лице почти няма шанс да откажат, но пък цената май е над 400 лева за това масово хората пробват като физическо и съответно косетата ги режат, защото могат...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            На юридическо лице почти няма шанс да откажат, но пък цената май е над 400 лева за това масово хората пробват като физическо и съответно косетата ги режат, защото могат...
                            400 лева не е причината за това.

                            Коментар


                            • #15
                              От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              На юридическо лице почти няма шанс да откажат, но пък цената май е над 400 лева за това масово хората пробват като физическо и съответно косетата ги режат, защото могат...
                              Разрешителното си е на физическо лице, фирмата не фигурира никъде в разрешителното.А и заявлението е лично от мен като физическо лице.Бизнесът ми е просто довод,че имам нужда от КНО за самоохрана. 350лв ми струваше курса за безопасно боравене с КНО и като сложиш допълнителните такси и уверения...Да,излиза над 400лв.
                              Последно редактирано от derhunter; 12-05-16, 10:16.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X