Обява

Свий
Няма добавени обяви.

среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестрелно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Не съм чел скоро закона за КОС но нещо нямам спомени в него да има предвидено такова събеседване . Може и да има просто не съм му обърнал чак такова внимание на последната редакция на закона . Аз на курс не съм ходил досрамя ги да ме пратят като им представих копия и в оригинал две инструкторски свидетелства едното от ОСО 1988 година а другото новичко подписано тогава от генерал Нонка Матова . Щеше да стане голям майтап щото тогава редовно ме викаха за съдя по разни състезания . Бях си приготвил и една папка с документи за правоспособност за работа с различни артилерийски системи и документите ми на офицер от запаса ама тях не се наложи да ги вадя
    Не съм сигурен,но в закона май никъде не фигурира такава среща-събеседване.И в сградата на КОС на стената на залепените "образци" никъде в изброените изисквания не пише за такава среща.Явно си е някъква тяхна вътрешна проверка или каквото там ще.Но е факт.Обади ми се по телефона представи се и каза че иска да се видим по въпроса за издаване на КНО.Каза ми адрес и да нося лична карта. Пояснявам,на мен ми се обади квартален по старо му,вече районен инспектор а не КОСе.

    Коментар


    • #32
      От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

      Първоначално публикуван от pm90 Преглед на мнение
      След представянето на всички документи, нормална процедура ли е да се прави среща с представител на КОС за аргументиране на необходимостта устно за притежаване. Какво по-точно представляват тези срещи. Може ли да ми дадете малко яснота по този въпрос. Благодаря
      При последната заверка минах през подобна "процедура". С полицая си побъбрихме най-общи работи. Най-вероятно е искал да има видуален контакт с човека на който трябва да му се удължи разрешителното за КНО. Все пак като се запознаеш с някой очи в очи нещата придобиват друг характер. Така, че споко!
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #33
        От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

        Ако документите ви са изрядни съгласно изискванията,в молбата пишете,че ще го ползвате за самоохрана,самоотбрана на мен,семейството ми и личното ми умущество.Същото ще използвам и за тренировъчна стрелба по стрелбищните комплекси
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #34
          От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

          И ще получиш един голям отказ!
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #35
            От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

            По мои наблюдения в различните районни управления и особенно в различните градове изискванията за обосновката се разминават,което можеби е нормално-закона не е идеален,но поне все още има възможност за придобиване на законо оръжие в толерантната ни държава.На автора на темата мога да препоръчам да се посъветва с хора имащи разрешително от същото районно,а на срещата да се държи нормално и честно. Успех!

            Коментар


            • #36
              От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

              Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
              Как ви звучи отказ , че през последните пет години няма регистрирани заплахи или физически разправи срещу вас ?
              Нормално. И едва ли са длъжни да обясняват отказ. Според смъртните с тях ти е най- малкия проблем.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #37
                От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                И ще получиш един голям отказ!
                Точно обратното получих. Издадоха ми разрешителното и толкоз,нямаше на какво основание да ми откажат
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • #38
                  От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                  Това е в другата България , и честито.

                  Коментар


                  • #39
                    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                    Има събеседване с районен инспектор, не с представител на КОС

                    Коментар


                    • #40
                      От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                      Колеги на мен също при първо запитване ми беше отказано,пуснах една молба до началника на РПУ,с изтъкнати мотиви и след седмица получих мечтания документ.хората се отнесоха отговорно и съм им благодарен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                        Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                        Как ви звучи отказ , че през последните пет години няма регистрирани заплахи или физически разправи срещу вас ?

                        Смехотворно и несериозно ми звучи.....В същото време има хора, които притежават за самоотбрана по 5-6 единици КНО....Административне произвол и субективизъм при преценката за издаване на индивидуалния административен акт / разрешение /....Това е...
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #42
                          От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                          Колега няма нищо смешно,твое право е да се обосновеш по подробно,за да се убедят наистина,че имаш допълнителна нужда от друга система оръжие.винаги могат да ти откажат,но ти не се отказвай и гони своето,поискай ако трябва и среща с началника на РПУ-то.просто не се отказвай.

                          Коментар


                          • #43
                            От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                            Добре, а не можаха ли да ти откажат с тезата, че има полиция и СОТ за дейността по охрана на тебе и имуществото си? Аз също мисля като мотив да пиша за носене по стрелбищни комплекси за усъвършенстване.

                            Коментар


                            • #44
                              От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                              Според мене, колкото по дълго и обяснително е написаното, толкова по голям е шанса никой да не го прочете а направо да потегли към коша или някой прашен рафт!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                                Очевидно навсякъде е различно и трябва да се отчита местната специфика...
                                Наскоро минавах процедурата с удължаването. В мотивите написах съответния минимум, след прочитане на темите по въпроса в основните форуми където това се обсъжда. Получих писмо за представяне на допълнителна мотивация. Седнах и написах културно няколко изречения и всичко е ОК. Това при положение, че тука се знаем отдавна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X