Обява

Свий
Няма добавени обяви.

среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестрелно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
    400 лева не е причината за това.
    Нека ти кажа според мен причината/те за многото откази:

    1. Отказваш на физическо лице = по-малко работа, супер, заплатата си тече, стажа също. Според мен 80-90% от причините за откази.
    2. Отказваш на физическо, амбициозния опитва като фирма = 400 лева в бюджета, началника доволен, косето доволен, че добавя стойност в държавната хазна.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

      Не е баш така ама.....
      Масовите откази са,заради честите инциденти с КНО,непознаване на правилата/законите за носене/използване на КНО,и много често липсата на нужда за притежаване на такова.А,и да не забравяме,че голяма част от българския народ обича да си пийва,и то порядъчно и тогава се сеща че има оръжие.....
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #18
        От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

        Първоначално публикуван от pm90 Преглед на мнение
        След представянето на всички документи, нормална процедура ли е да се прави среща с представител на КОС за аргументиране на необходимостта устно за притежаване. Какво по-точно представляват тези срещи. Може ли да ми дадете малко яснота по този въпрос. Благодаря
        Реално в молбата си до Шефа на районното посочваш необходимостта от КНО.
        Тея срещи малко ми се струват, да те преценят, но не е ясно с ква цел.
        Ако си пълнолетен, не си луд(поне имаш документ за това), не си осъждан и към момента не се води следсвие срещу теб, няма причина да ти откажат.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #19
          От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

          Отказите са основно по полит причини, върхушката не обича да дава власт в ръцете на поданиците. Реално обосновани причини няма, например голям брой инциденти или нещо подобно, просто защото това не е така.
          Отделно всичко останало като навици, хаос в КОС, царя дава пъдаря не и пр. народопсихология.
          Иначе и аз преди години като бях решил да подавам ме посъветваха дори предварително да си организирам среща с шефа на РУП да се запознаем и да види, че съм в ред. В последствие минах на спортно и не се наложи.

          Коментар


          • #20
            От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

            То над 80% от инцидентите със законно оръжие са с полицаи и военни

            Коментар


            • #21
              От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

              Има ли някаква статистика: Колко процента от употребилите законно притежавано КНО от ЦИВИЛНИ лица следва търкане на нара в МЛС?
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #22
                От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                Първоначално публикуван от vertig0 Преглед на мнение
                Ами,собственик и управител съм на фирма с едикакъв си оборот на година,работя ежедневно със пари,имам по няколко ходения на ден до банката.Обекта ми се намира в близост до циганския квартал,многократно съм имал пререкания и провоцации с "хора" от квартала.И ме е страх за живота и здравето ми предвид горе изложеното. Е,разбира се за КОС написах 1 лист поема и ме одобриха.
                На един познат точно с този мотив му отказаха . Казали му в прав текст щом ти е толкова силна фирмата и печеливш бизнеса сключи си договор с охранителна фирма за инкасова дейност . Закона е толкова разтеглив че ако КОСето не е на кеф каквито и мотиви да му напишеш може да те отреже .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  На един познат точно с този мотив му отказаха . Казали му в прав текст щом ти е толкова силна фирмата и печеливш бизнеса сключи си договор с охранителна фирма за инкасова дейност . Закона е толкова разтеглив че ако КОСето не е на кеф каквито и мотиви да му напишеш може да те отреже .
                  Така е,все пак сме в България.Аз споделям моето преживяване с МВР и резултата. А за съжаление си много прав,че доста неща стават или не стават в зависимост от нечий настроения или връзки...
                  Последно редактирано от derhunter; 12-05-16, 20:58.

                  Коментар


                  • #24
                    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                    Как ви звучи отказ , че през последните пет години няма регистрирани заплахи или физически разправи срещу вас ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                      Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                      Как ви звучи отказ , че през последните пет години няма регистрирани заплахи или физически разправи срещу вас ?
                      Здравейте колега,

                      Че сте косе или полицай се подразбира и за това ще подходя с уважение към труда и професията ви.

                      Относно мотива, на мен лично ми звучи малоумно, защото в белите държави точно ако има регистрирани такива случаи ЩЕ ви бъде отказано оръжие именно за да се предотврати евентуална престрелка или саморазправа.

                      В страната на неограничените възможности обаче нещата по традиция са наобратно, та за това напълно очаквам подобни откази, на мен ми беше отказано първия път но на четири очи ми казаха пусни си като фирма и гаранция го вземаш, бързо.

                      На един мотивиран човек, без досие и с чисто минало, малко неща могат да го спрат да се сдобие с каквото иска, ако го резне едното косе, ще смени адреса и другото косе ще му даде, ако пък е мераклия и до съд ще стигне и пак ще вземе каквото иска.

                      Човека попита нормално ли е да има събеседване, според мен НЕ е нормално, има си документи, има си закони и правилници и решението трябва да е обективно и базирано точно на факти иначе идва корупцията и ако стане беля идва и съда, защо си дал оръжие на лабилен човек и той после застрелял любовника, жената, децата и т.н.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                        Косетата нямат нужната квалификация да определят кой е лабилен и кой не. Тяхната работа е да проверят имаш ли наличните документи и толкова, ама много им се иска и те да са фактор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                          BatGeorgeone,
                          Със цялото ми уважение към (лично)теб и темата , нещо си се объркал в клавиатурата.
                          Накратко личните проблеми и лично получени данни са различни неща - това едно,
                          личното мнение - за сметка на получателя.
                          "белите държави точно ако има регистрирани такива случаи ЩЕ ви бъде отказано оръжие" - не съм чувал за подобна практика в белите ...
                          Такава е практиката в другите , като нас държави, за съжаление .
                          "На един мотивиран човек, без досие и с чисто минало, малко неща могат да го спрат да се сдобие с каквото иска, ако го резне едното косе, ще смени адреса и другото косе ще му даде, ако пък е мераклия и до съд ще стигне и пак ще вземе каквото иска."
                          Не знам дали съм достатъчно МОТИВИРАН , нямам идея за ЦЕНОРАЗПИСА ......а това за чистото минало - май си приказваме за неща от около 9, 10 , 11 , септември 1944 година !!!
                          Мотивацията , целта , и средствата ....в КОС нямат тежест.

                          Коментар


                          • #28
                            От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Здравейте колега,

                            Че сте косе или полицай се подразбира и за това ще подходя с уважение към труда и професията ви.

                            Относно мотива, на мен лично ми звучи малоумно, защото в белите държави точно ако има регистрирани такива случаи ЩЕ ви бъде отказано оръжие именно за да се предотврати евентуална престрелка или саморазправа.

                            В страната на неограничените възможности обаче нещата по традиция са наобратно, та за това напълно очаквам подобни откази, на мен ми беше отказано първия път но на четири очи ми казаха пусни си като фирма и гаранция го вземаш, бързо.

                            На един мотивиран човек, без досие и с чисто минало, малко неща могат да го спрат да се сдобие с каквото иска, ако го резне едното косе, ще смени адреса и другото косе ще му даде, ако пък е мераклия и до съд ще стигне и пак ще вземе каквото иска.

                            Човека попита нормално ли е да има събеседване, според мен НЕ е нормално, има си документи, има си закони и правилници и решението трябва да е обективно и базирано точно на факти иначе идва корупцията и ако стане беля идва и съда, защо си дал оръжие на лабилен човек и той после застрелял любовника, жената, децата и т.н.
                            Krras -не е полицай и не работи в служба КОС а е и той заинтересован и търсещ отговор като всички!
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #29
                              От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                              Извинявам се към Крас, объркал съм се, припознал по-скоро, съжалявам за което!

                              Като ударя чертата,аз лично съм с позитивен баланс, тоест по-скоро съм доволен от колкото недоволен от кос, за всичките тези години вземане даване с тях.

                              Баланса ми обаче е позитивен само емоционално, финансово, съм си плащал като поп за да придобия каквото искам, рушвет не съм дал и стотинка, просто за целите си не съм скъпял средства.

                              Градски Рачидо4х4, не те разбирам напълно както и ти мене исках да кажа, че едно косе НЕ може да спре мераклия, и исках да кажа, че който мънка и се вайка явно НЕ е достатъчно мераклия/нуждаещ се или просто не му стигат силите, я финанси, я време, я нещо друго, това с най-добри чуства, без укор и ирония.

                              А за чужбина, имам конкретни наблюдения и личен опит, без да навлизам в подробности, държа на това което съм казал, в западна европа в нито една държава няма да дадат КН оръжие на никого за самоотбрана, точка, на никой цивилен, ако ще да има пет атентата дневно срещу него!
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                                Първоначално публикуван от vertig0 Преглед на мнение
                                Така е,все пак сме в България.Аз споделям моето преживяване с МВР и резултата. А за съжаление си много прав,че доста неща стават или не стават в зависимост от нечий настроения или връзки...
                                Не съм чел скоро закона за КОС но нещо нямам спомени в него да има предвидено такова събеседване . Може и да има просто не съм му обърнал чак такова внимание на последната редакция на закона . Аз на курс не съм ходил досрамя ги да ме пратят като им представих копия и в оригинал две инструкторски свидетелства едното от ОСО 1988 година а другото новичко подписано тогава от генерал Нонка Матова . Щеше да стане голям майтап щото тогава редовно ме викаха за съдя по разни състезания . Бях си приготвил и една папка с документи за правоспособност за работа с различни артилерийски системи и документите ми на офицер от запаса ама тях не се наложи да ги вадя
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X