Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

    Здравейте,насочил съм се към този мъник и искам съвет от вас какво да му гледам при оглед преди покупка и как да тествам дали двойното предаване работи.Изобщо ще съм благодарен за всякакви съвети при избора на този джип.
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

    Териоса си е постоянно зацепен 4Х4. Има един електрически блокаж на раздатката ама аз така и не разбрах (видях) полза от него, в редките случаи когато съм напискал копчето.
    Много от джпчетата които съм заглеждал са силно изгнили, та това бих го класирал като проблем №1. Аз специално имах проблем и с горенето на масло, но го разреших със смяна на сегменти.
    За ергенска, градска кола е перфектен и не бих го заменил с друго дето е на 4 колела, по магистралата обаче няма душа. За возене на багаж не става, за возене на повече от 3 пазажера - също, не е и много икономичен - на бенз ми думка десетина, на газ - 14. Не е за семеен човек, както казах

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

      А как да проверя дали двойното предаване работи.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

        Ако може да се движи, значи работи 4х4. Фултайм е с междуосев диф.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          Териоса си е постоянно зацепен 4Х4. Има един електрически блокаж на раздатката ама аз така и не разбрах (видях) полза от него, в редките случаи когато съм напискал копчето.
          Много от джпчетата които съм заглеждал са силно изгнили, та това бих го класирал като проблем №1. Аз специално имах проблем и с горенето на масло, но го разреших със смяна на сегменти.
          За ергенска, градска кола е перфектен и не бих го заменил с друго дето е на 4 колела, по магистралата обаче няма душа. За возене на багаж не става, за возене на повече от 3 пазажера - също, не е и много икономичен - на бенз ми думка десетина, на газ - 14. Не е за семеен човек, както казах
          Твойто доста похарчва...с обикновена газова ли си?При мен разхода на газ се върти около 10 газ-градско,аз съм с г.и. и мойто е с к3-ve мотора.На магистрала с 120-130 си върви нормално,но на баирите няма душа...От изчетеното от мен тук разбрах,че тези преди 01г са с проблемен двг, затова по добре купувача да се ориентира към този с тойтовия двг.Иначе да, май ръждата е основния му враг...и аз като обикалях повечето бяха баш изгнили и продавачите масово се бяха опитали да замазват със сив спрей....въобще видиш ли отдолу да лъска боядисано от спрей-далеч,на такива виртуозни замазвания се нагледах,че сега съжалявам че не направих снимки...

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Фултайм е с междуосев диф.
            Три такива съм пипал и трите бяха парттайм с включване от копчето на вакуум! Даже на едното някой беше разменил маркучлетата и затягаше на завой!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

              Копчето блокира междуосевия диф, нормално тягата се разпределя 50:50 между преден и заден мост.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                Първоначално публикуван от javkata Преглед на мнение
                Твойто доста похарчва...с обикновена газова ли си?
                С обикновенна. Бутилката ми хваща 27 литра и ми стига за 200 - 220км.
                Моята е първа модификация J100 двигател 83 коня. Аз също чета че бил по калпав от следващия 86кс, ама колко е вярно не мога да кажа.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  Три такива съм пипал и трите бяха парттайм с включване от копчето на вакуум! Даже на едното някой беше разменил маркучлетата и затягаше на завой!
                  "The engines are a modified Daihatsu Charade 1.3 litre or kei car 660 cc unit, with constant four wheel drive (4WD) or two wheel drive (2WD), respectively."
                  Това от: https://en.wikipedia.org/wiki/Daihatsu_Terios

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                    С обикновенна. Бутилката ми хваща 27 литра и ми стига за 200 - 220км.
                    Моята е първа модификация J100 двигател 83 коня. Аз също чета че бил по калпав от следващия 86кс, ама колко е вярно не мога да кажа.
                    Възможно е прецакването на двигателите да идва от неправилна поддръжка-ако примерно се кара с 10w40 като по евтино масло...тази мисъл ми дойде след като и аз с разбирането,че е кола на над 160к км си е за полусинтетика налях 10w40 и започна да го харчи главоломно при това най-вече като излезна на извънградско и след като смених маслото с 5w50(може и 5w40),каквото дават и по каталог,разхода на масло спря.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                      За една седмица гледах 3 джипчета и едно ми хвана окото,автоматик.Искам да попитам понеже и трите имаха доволно ръжда отдоло дали всички са така ръждиви или сам попаднал на кофти екземпляри.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                        За една седмица гледах 3 джипчета и едно ми хвана окото,автоматик.Искам да попитам понеже и трите имаха доволно ръжда отдоло дали всички са така ръждиви или сам попаднал на кофти екземпляри.
                        Еми мойто не е ръждиво,но пък си има други болежки,но аз съм на мнение че с ръждата няма оправия и затова предпочитам да оправям окачване и двг отколкото боя и ръжди,но като търсих(което беше преди няколко месеца) болшинството бяха ужас отдолу,явно масово ги вкарват от северната част на Италия,където има сняг и хвърлят химии по пътя.Ако не е тайна по колко вървят тези,на които се спираш.Аз като си търсих,а и сега като хвърля едно око на мобилето държат няква нереално висока цена за годините си...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                          Първоначално публикуван от javkata Преглед на мнение
                          Еми мойто не е ръждиво,но пък си има други болежки,но аз съм на мнение че с ръждата няма оправия и затова предпочитам да оправям окачване и двг отколкото боя и ръжди,но като търсих(което беше преди няколко месеца) болшинството бяха ужас отдолу,явно масово ги вкарват от северната част на Италия,където има сняг и хвърлят химии по пътя.Ако не е тайна по колко вървят тези,на които се спираш.Аз като си търсих,а и сега като хвърля едно око на мобилето държат няква нереално висока цена за годините си...
                          Вече е купено,териоса е автоматик със регистрация преди 2 години е внесен от швейцария.Доста е запазен само то доло има доста петна ръжда които лятото ще ги бора,излезе ми 4000лв,със 5 нови гуми е ,остава да му сложа и една газова и заспива.По късно ще кача и снимки.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                            Честито!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при оглед на дайхатцу териос 2000г

                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              Вече е купено,териоса е автоматик със регистрация преди 2 години е внесен от швейцария.Доста е запазен само то доло има доста петна ръжда които лятото ще ги бора,излезе ми 4000лв,със 5 нови гуми е ,остава да му сложа и една газова и заспива.По късно ще кача и снимки.
                              Честито и безаварийно!На доста приятна цена си го взел,аз се бръкнах 4600...и налях след това още стотици за рег.,гуми и разни дребни ремонти....поне частите са му що-годе евтини

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X