Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Ми, извади си карта от местна банка и ще рахатясаш.
    Интересен ми е и обратния вариант - приятелката ако тегли кеш от банкомат тук?
    Зависи от банката. Люсембургска дебитна V pay е без такса за теглене и плащане в страни от еврозоната. Не на всички места се приема, например в Германия. Немските банки имат такса за операция теглене или плащане на ПОС, нещо около 40-50 цента. Ако се тегли от банкомат на чужда банка е повече. Най-добри са условията в Швейцария, при наличност по сметката повече от 7500 CHF няма такси за операции с карта.
    It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
    Mark Twain
    https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

    Коментар


    • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Това не е напълно достатъчна информация за плащане.
      Преди месец купих през Амазон коледен подарък - електически кухненски нож за рязане на тънки мезета. Информацията за картата, която въведох беше следната:
      Номер картата, имена на картодържателя, валидност на картата.
      Не ми поиска 3-цифрения код за сигурност. Не ми се включи 3D защитата - допълнителна оторизация при Борика.
      Снощи рязах шунка и суджук с този нож. Т.е. информацията е достатъчна за плащане.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Преди месец купих през Амазон коледен подарък - електически кухненски нож за рязане на тънки мезета. Информацията за картата, която въведох беше следната:
        Номер картата, имена на картодържателя, валидност на картата.
        Не ми поиска 3-цифрения код за сигурност. Не ми се включи 3D защитата - допълнителна оторизация при Борика.
        Снощи рязах шунка и суджук с този нож. Т.е. информацията е достатъчна за плащане.
        А да не би да си пазарувал пак от там преди с по-пълна информация?

        Коментар


        • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

          Бяха ми направили резервация в един забутан хотел в UK, в някакъв съмнителен квартал. Плащането бе чрез кредитна карта: номер, имена и cvc код, които предварително баха изпратени на рецепцията. Сумата за престоя се тегли ако се ползва конкретна услуга, а именно определен брой нощувки.
          Писането е, че ако не е анонимен субект, разполагащия с тия дани е малко вероятно да предизвика изпразване на сметката.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Напълно достатъчна информация за плащане без кода за сигурност на гърба:
            [ATTACH=CONFIG]942428[/ATTACH]
            Уби ме!
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              А да не би да си пазарувал пак от там преди с по-пълна информация?
              Всеки път като пазарувам, въвеждам данните на картата и след това изтривам картата, защото Амазон "услужливо" я запазват в профила ми без дори да ме питат.
              В амазон.де това ми е първото пазаруване изобщо. Историята ми назад е празна. Преди това съм пазарувал в амазон.ко.ук през 2015-та с друга карта. Пазарувал съм и в амазон.ком през 2014-та също с друга кредитна карта. 3-те амазона имат различна история на покупките.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X