Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трабант

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Трабант

    Само си помисли колко средства и колко труд е положен в тая кола.
    Вярно е,дето казват "Кеф цена няма".
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • #17
      До: Трабант

      Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
      Явно в България има "болни" на темата "Трабант".


      ехеии тва ме накефи максимално ,много интересно.
      бравоо.
      каде са немците даси видят кашоните ,кво може да става от тях.
      boko
      Jeeep---KIA
      https://www.facebook.com/autoboko/

      Коментар


      • #18
        До: Трабант

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        Явно в България има "болни" на темата "Трабант".
        абе то тоя конкретно явно си е болен, но Трабито е само жертва, не източник на вдъхновение - според мен;
        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

        Коментар


        • #19
          До: Трабант

          Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

          ехеии тва ме накефи максимално ,много интересно.
          бравоо.
          каде са немците даси видят кашоните ,кво може да става от тях.
          Ako ти пусна снимки от едно Траби шоу на самите немци, половин месец ще ходиш с провиснало чейне. Техните траби откачалки са нашите на квадрат
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #20
            До: Трабант

            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
            Не,колега-начин на мислене е.
            Абе и двамата не сте прави - диагноза е.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              До: Трабант

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Абе и двамата не сте прави - диагноза е.


              Май си прав. Ами аз съм имал този начин на живот. А ти имал ли си такава диагноза?
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #22
                До: Трабант

                Най-дългият стаж от живота ми е стажа като къмпингджия. Когато бях дете, в Трабанта се събирахме /четете внимателно и си представяйте обемите/:
                Майка, баща, брат и аз
                Голама палатка, съветска надуваема лодка, голям кашон пиене, голям кашон консерви + кашон консерви с вкусотии, плавници, маски, шнорхели, личен багаж, 4 дюшека от старите, 4 спални чувала, газова бутилка 7 литра, двоен газов котлон, нарочна масичка за котлона, разтегателна маса и 4 разтегателни стола, туба 20л., 2 туби по 10л., 3 туби по 5л., сгъваема лопата, тесла, въжета, гвоздеи , чинии, чаши, подправки и всякакви дребни джунджурии за 3 седмици къмпиране. С този Трабант НИКЪДЕ НЕ СМЕ ЗАКЪСАЛИ. 26 коня, въздушно охлаждане. Колчем се сетя за него и "шапки долу".
                Само да допълня - наши семейни приятели товариха сходен на тоз багаж в ЗАЗ. Металните съдове пъхаха в двигателния отсек и ги закрепяха с тел.

                Коментар


                • #23
                  До: Трабант

                  Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                  Най-дългият стаж от живота ми е стажа като къмпингджия. Когато бях дете, в Трабанта се събирахме /четете внимателно и си представяйте обемите/:
                  Майка, баща, брат и аз
                  Голама палатка, съветска надуваема лодка, голям кашон пиене, голям кашон консерви + кашон консерви с вкусотии, плавници, маски, шнорхели, личен багаж, 4 дюшека от старите, 4 спални чувала, газова бутилка 7 литра, двоен газов котлон, нарочна масичка за котлона, разтегателна маса и 4 разтегателни стола, туба 20л., 2 туби по 10л., 3 туби по 5л., сгъваема лопата, тесла, въжета, гвоздеи , чинии, чаши, подправки и всякакви дребни джунджурии за 3 седмици къмпиране. С този Трабант НИКЪДЕ НЕ СМЕ ЗАКЪСАЛИ. 26 коня, въздушно охлаждане. Колчем се сетя за него и "шапки долу".
                  Само да допълня - наши семейни приятели товариха сходен на тоз багаж в ЗАЗ. Металните съдове пъхаха в двигателния отсек и ги закрепяха с тел.
                  Няма спор. Подобна картинка и аз съм бил. Когато се връщах от гости на тъщата (ама отдавна) количеството беше същото, консистенцията различна. Даже жената и децата ги качвах на самолета от Горна Оряховица до София за по удобно (бяха други времена 12 лв. билета) и ги посрещах на аерогара София.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #24
                    До: Трабант

                    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение


                    Май си прав. Ами аз съм имал този начин на живот. А ти имал ли си такава диагноза?
                    Ми не...аз съм болен от "обемомания"... За мен това е основното... Като се замисля когато хората караха Лади и Шкоди, аз имах Волги (щот` 2.5), после като влезнаха западните коли и станаха модерни разни Пежа и тн аз имах малко Пежо (205) ама с най-големия 1.9 двигател... И после се почна... 2.5,....5.2....5.0...4.0... като се замисля колата с най-малък обем която съм имал в семейството е тази на жена ми сега 1.8 BMW... Та при мен диагнозата я има ама е друга...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Трабант

                      Ааа "кубикомания", е заразна (щот обемоманията си е чиста клаустрофобия). Много се пазя от нея и въобще не искам да правя кръгче с Вранглера ти.)
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #26
                        До: Трабант

                        Товароподемността и проходимостта на Тръб е всеизвестна
                        Нашият с брат ми, който имахме преди години беше лимузина и с него сме пренасяли редовно по 4 - 5 бр. 17" монитора с кинескопи в кашони, а на багажника от горе замъкнахме веднъж цяло торпедо от Фият Ритмо, купища строителни материали, дори изтеглихме нашият ударен Сеат от Драгалевци до Кремиковци вързан за горната напречна греда в багажника, която държи задните ботуши. Зимата го карахме винаги с гуми със шипове и никога не сме закъсвали. С брат ми се бяхме специализирали по ремонтите, така, че можехме да извадим двигателя за 20 мин. Най-веселите ми години са били с Тръб и никога не ме е оставял, без да броя случаите, в който ми е свършил бензина...
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #27
                          До: Трабант

                          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                          Няма спор. Подобна картинка и аз съм бил. Когато се връщах от гости на тъщата (ама отдавна) количеството беше същото, консистенцията различна. Даже жената и децата ги качвах на самолета от Горна Оряховица до София за по удобно (бяха други времена 12 лв. билета) и ги посрещах на аерогара София.
                          Е те това е приказка. "Скоростта на Траби"

                          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Трабант

                            Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                            Явно в България има "болни" на темата "Трабант".
                            Ми то любителите отбелязаха 50 годишнината на трабитата:

                            "Траби" стана на 50 години

                            На 30 април 1991 г. производството му спира с един последен екземпляр - бонбонено розов; сглобени са общо 3,05 млн. коли
                            ..............
                            Той лъсна на първата страница на "Ню Йорк Таймс", кръстоса пътищата на източния блок и гордо премина през Бранденбургската врата, за да завладее "свободния свят", когато Берлинската стена падна: легендарният "Трабант", автомобилният символ на ГДР, стана на 50 години.
                            Слязъл от конвейра за пръв път на 7 ноември 1957 г. "Траби", както го кръстиха германците, изживя най-голямата си слава на 9 ноември 1989 г., коментира АФП.
                            Границата между двете Германии се отвори и хиляди жители на Източен Берлин се втурнаха на Запад с малките си коли. Това бе върхът на еуфорията. Снимките, запечатали този момент, обиколиха света - от Ню Йорк до Джакарта.
                            Трябва да му се признае, че с двутактовия си двигател и пластмасовото купе трабантът се откроява сред големи западногермански возила като БМВ, Мерцедес и Порше.











                            Осемнайсет години по-късно "костенурката на Изтока" шумно пърпори по улиците на възстановената германска столица.
                            Фирмата "Трабисафари" дава трабита под наем за час-два, през които да обиколите последните реликви на марксизма-ленинизма в Берлин. В Кьолн пък човек може да се ожени, като за церемонията си наеме не "Ролс Ройс", а "Траби" - за 165 евро с шофьор.
                            През 1954 г. Президиумът на министерския съвет на Източна Германия решава да даде старт на производството на малък и икономичен автомобил. Три години по-късно първият екземпляр слиза от поточните линии на "Заксенринг Аутомобилверке" в Цвикау, Саксония.
                            Според специалистите трабантът е образец на инженерна мисъл с извънредно логична си конструкция и постигнатото опростяване.
                            "Поршето на Саксония", произвеждано в три цвята - кремав, небесносин и пастеленозелен, до края не променя стила си. Скоростта му не надвишава 100 км/час, каросерията му съдържа памучни нишки, тъй като стоманата е малко.
                            Поръчките валят. Чака се по 10-15 г. за доставката на кола. Всеки източногерманец мечтае за своя трабант, с който лятото да пърпори по пътищата на комунистическа Европа от Будапеща до София.
                            "Кашонът на колела" преживя и трудни времена, точно след падането на стената, когато източногерманците му обърнаха гръб и се юрнаха към по-големите, по-лъскави и по-надеждни негови западни посестрими.
                            Изхвърлян край пътя, на дъното на езера, разфасован в гората, трабантът изживя своята Голгота. Собствениците изоставяха нощем старата си кола, като не забравяха да свалят регистрационните табели и да заличат номера на двигателя, защото изоставянето на кола се наказва с глоба.
                            За да заметат следите, някои дори поставяха регистрационни номера на чужда кола...
                            На 30 април 1991 г. производството на "Трабант" спира с един последен екземпляр - бонбонено розов. Произведени са общо 3,05 млн. коли.
                            И тогава започва митът, вдъхновяван от стотици негови почитатели, които си разменят резервни части или се обединяват в сдружения и фенклубове.
                            През 1989 г. регистрираните трабанти са 1,8 млн., днес те са едва 52 432. През относително краткото си съществуване малката кола роди и няколко парадокса и преди всичко стана по-скъпа на старо отколкото бе като нова.
                            "Спътникът" - "трабант" на немски означава именно спътник (името е нещо като класика за автомобилната промишленост на Източния блок -по-късно и "Лада" пуска "Спутник", станала впоследствие "Самара"), не е загубил своята популярност и у нас.
                            И тук той има своите верни почитатели, много активни дори и онлайн: на сайта 2tpower.com може да се намерят доста полезни съвети за двутактовата машина.
                            Може би най-популярният български екземпляр от култовия модел е трабантът, принадлежал на бившия външен министър Соломон Паси.
                            Соцколата, която известно време стоеше пред парадния вход на МВнР, се слави с факта, че е возила трима генерални секретари на НАТО. Пръв беше - още през 1991 г., Манфред Вьорнер, а през 2002 г. тази чест бе оказана и на Джордж Робъртсън. Не беше подминат и Яп де хоп Схефер - вече след присъединяването ни към алианса.
                            Трабито на Паси, което преди две години беше подарено на националния исторически музей и намери достойно място сред катюши и изтребители в двора на НИМ в Бояна, дори беше благословено от папа Йоан-Павел II.
                            По време на автосалона във Франкфурт тази есен фирмата "Херпа", която се занимава с производство на играчки, възроди легендата с показания прототип на ново поколение "Трабант", изработен в мащаб 1:10.
                            от: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1121616

                            Коментар


                            • #29
                              До: Трабант

                              Баща ми имаше Трабант комби цели 25 години. На него и аз се научих да карам, на него се научих да ремонтирам. Трябва да имаш талант да го караш. Щом се научих на Трабанта, от там нататъка всички коли се карат по-лесно

                              Къде ли не ни е возил - море, планини, магистрали, офроуд, какъвто половина паркетници тук не могат да направят. Колко сме го бутали - снегове, калища, като закъса го буташ и минава. Зимни гуми не е видял, но се е качвал всяка зима през седмица до селото ми - високо в Родопите. Веднъж беше натоварен с 20 компресора за хладилник, всеки от които тежеше по 21 кг - издаяни, нито се строши, нито имаше някакви последици. Прекара материали за завършването на 2 апартамента.

                              За такава експлоятация днес ти трябва среден джип. Да ама той не струва 5000 лв чисто нов и има твърде скъпа поддръжка
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #30
                                До: Трабант

                                И моя Трабант прекара навремето 12 торби цимент, но като го разтоварих и направи 4 локвички масло от амортисьорите . Нещо не бяха от най-сполучливите .
                                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X