Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Liberty 2.8 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Jeep Liberty 2.8 CRD

    Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
    Здравейте,
    Търсих мнения за този Джип - с двигател VM 2.8, но нищо не открих...чудя се има ли смисъл да се купи от САЩ, не виждам много обяви и в България..
    Как е като поддръжка, като разход на гориво, като влекач?
    Тази машина може да се определи с няколко думи "груба, мъжкарска". Като се започне от двигателя (2.8 CRD), който е шумен, но определено сполучлив, мине се през возията - по един и същи начин твърда на асфалт и извън него и се стигне до интериора и екстериора - кубче, но в това му е чара. Разходът е 10-12/100 км. без значение градско или извънградско. Багажникът, противно на това, което сте чувал е голям и може да се ползва от пода до тавана.
    Колеги, нека не говорим наизуст. Кое точно му е тясното на Чероки-то отвътре? Не мога да се съглася с тази констатация.
    Поздрави.
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
    Nissan Almera N16 2.2 DI
    LZ1MAS

    Коментар


    • #32
      От: Jeep Liberty 2.8 CRD

      Първоначално публикуван от Djodjen Преглед на мнение
      Карах такъв(Jeep Cherokee - 2.8 CRD 2004 г)служебен около година. Много лаком ми се струваше, на дълъг път при нормално каране 100-120 км/ч 11-22 л/100. Веднъж си поставих за цел да видя колко мога да му сваля разхода и на тръгване от Иракли за Бургас му занулих показателите. В началото е бавно изкачване по завоите, но после започна спускане след, което равнинна езда. От Сл. бряг до Бургас се тътрех с 60-70 км/ч и на влизане в Бургас показваше 9 л/100. Като се сложи рамата + тежкия дизелов мотор за размерите си е тежичка и вероятно от там идва по-високия разход. Два пъти прегря на едно и също място при изкачване нагоре от Сл. бряг точно след двата почти 180 градусови завоя(викат им осморката). В сервиза вдигнаха рамене и единствено препоръчаха почистване на питата на радиатора. Почистихме я и пак се стигна до второ прегряване пак на същото място(това лятото). Колата си беше купена чисто нова от шефа за личен автомобил и когато аз се качих на нея беше на 140 000 км реални и добре поддържана. Мотора и кутията не бяха създавали проблеми, единствено ремонти по окачването. Друго впечатление, че е сравнително нисичка отпред - носачите лежат ниско. На завои бая накланя и имах чувството, че дръжките ще опрат в шосето на някой завой и се чудех дали мястото й не е по-скоро в морето като лодка . Не бах очарован и от представянето й извън пътя, а беше с раздатка Selec-Trac (NP242). Закъсах на не труден терен и се наложи една лада нива с гуми за мъгла да ме вади.
      То тия неща, които сте писал, зависят основно от задкормилното устройство. Що пък на мене не ми се случи веднъж да прегрее? Или да затъна в отвратителната лепкава кал по коловозите до вилата? Напълно подготвени машини се окопават и затъват, какво остава за коли със стандартно окачване.
      Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
      Nissan Almera N16 2.2 DI
      LZ1MAS

      Коментар


      • #33
        От: Jeep Liberty 2.8 CRD

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Значително го надвишава, един резервоар едва стига до Созопол.
        Преди месец пътувах София - с. Малък Преславец (400 км. в едната посока) и един резервоар ми беше достатъчен. Явно магистралата до Бургас предразполага към лакомия.
        Поздрави.
        Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
        Nissan Almera N16 2.2 DI
        LZ1MAS

        Коментар


        • #34
          От: Jeep Liberty 2.8 CRD

          Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
          Тази машина може да се определи с няколко думи "груба, мъжкарска". Като се започне от двигателя ...мине се през возията - по един и същи начин твърда на асфалт и извън него и...
          Сигурен ли си, че си с оригиналното окачване? Вярно, че дизелите са с "усилено окачване" в сравнение с бензиновите, но чак пък такава разлика? Аз отвикнах на явлението "друсане" откакто съм с "Либи" и после с другото в подписа ми и сега се стряскам, ако се возя на такси или в друга кола и тя се друсне в някоя дупка или бабуна.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: Jeep Liberty 2.8 CRD

            Убеден. Твърдичко вози, особено се усеща при преминаване през напречни неравности.
            Поздрави.
            Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
            Nissan Almera N16 2.2 DI
            LZ1MAS

            Коментар


            • #36
              От: Jeep Liberty 2.8 CRD

              Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
              ... 400 км. в едната посока...
              От София до Созопол разстоянието е същото.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                + 30 км. в моя случай. И до Бургас е само магистрала. Което предполага движение със 140 км/ч. за поне 300 км. разстояние. Тънка разлика.
                Последно редактирано от mordo; 16-05-16, 18:39.
                Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                Nissan Almera N16 2.2 DI
                LZ1MAS

                Коментар


                • #38
                  От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                  Не, 370 km до Бургас и още 30 km до Созопол - общо 400 km.

                  https://www.24chasa.bg/Article/2130391
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #39
                    От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                    Разхода на гориво не е най-важното при покупка на Jeep то винаги ще е поне 9л при дизел 14 при бензин така ,че най-разумно е да се гледа конкретния екземпляр дали няма допълнителни разходи като дюзи,турбо,помпа.Като интериор Черокито не е много широк поне за мен който съм висок близо 1,80

                    Коментар


                    • #40
                      От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                      Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                      То тия неща, които сте писал, зависят основно от задкормилното устройство. Що пък на мене не ми се случи веднъж да прегрее? Или да затъна в отвратителната лепкава кал по коловозите до вилата? Напълно подготвени машини се окопават и затъват, какво остава за коли със стандартно окачване.
                      Това, че не ти се е случвало досега не те прави застрахован. Колата се гледаше като писано яйце и редовно се обслужваше в оторизиран сервиз. Бившия ми шеф искаше нещата да работят и не пестеше пари. Колкото до затъването бях обут с А/Т гуми 265/70 и влязох бавно с предницата в мека кал. Веднага включих задна, но колата просто си легна на носачите, които са си ниско. Задните колела си бяха стъпили на твърдо, но си въртеше предно ляво/задно дясно и не помръдна. На следващия ден пак минах оттам, но вече със засилка и тогава стигнах до основен принцип в офроуда - ЗАСИЛВАНЕ . Вярно няма кола, която да не закъса, но тази има някакви претенции за подвизи извън пътя, а с тази раздатка и малък просвет отпред .
                      Ако бях хейтър какъвто ме изкарвате щях да му кажа на човека "даавай вземи си я, няма да сбъркаш ", ама аз се опитвам да му дам и друга безпристрастна гледна точка и той да си прецени. Ако ви слуша само хвалбите и утре се сблъска с фактите ще има да ви сърбят задниците.

                      П.П. Друга случка:
                      Черен път, леко затревен и мокър(съответно и малко кален), с наклон около 20 градуса. Нисан Навара натоварена с 1 тон чакъл мина на бавни без да се замисли, а Черока отзад драпа, драпа и се наложи да мине по заобиколния път. Да вземем да анатемосаме и това задкормилно устройство а?
                      Последно редактирано от Djodjen; 16-05-16, 20:42.
                      Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
                      Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
                      Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                        Първоначално публикуван от Djodjen Преглед на мнение
                        ... малък просвет отпред...
                        Това мога да кажа, че е вярно.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Това мога да кажа, че е вярно.
                          Много са му странни чугунените носачи отпред. Сякаш тепърва са се учили да правят такова окачване - извивките са на 2 инча от земята и звънят стряскащо във всеки срещнат камък, както и заорават като плугове в средната част на всеки коловоз. Казват тука, че със скромен лифт се прибирали нагоре. На по-новото KK вече не са с такава извивка. Може да висят така заради принудителното понижаване на колата след неуспешен "Лосов тест" преди време. Демек, замисълът да е бил друг...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Много са му странни чугунените носачи отпред. ... извивките са на 2 инча от земята и звънят стряскащо във всеки срещнат камък, както и заорават като плугове в средната част на всеки коловоз. ...
                            Може би е малко пресилено за 2-та инча, пък и на снимката не личи много-много. Но колата има стандартна "следа" / "междуколесие" и попадайки в "стандартен" коловоз, заорава на носачите:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0070-2.JPG
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5715419
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                              Благодаря за мненията...все още се чудя, дали от щатите, дали от Европа, и дали изобщо Джип, или Амарок ще видим, време има, поне няколко месеца.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                                Вече не си спомням дали някъде из темите питах за това - кое се препоръчва между KJ и KK ? Джипарите да споделят. По принцип много не ми харесва тоя автомобил, но идеята е за някакъв евтин джип, непретенциозен и да издържа на всекидневно друсане по дупки. Миналата седмица на морето си говорих с един украинец и вика, че KJ 2,4 ръчни скорости е най-непретенциозния катър от тия. Относно КК разбира се вече цената става друга, но ако е толкова по-добър при запазено условието да е непретенциозен, па макар и дизелов, си заслужава да се помисли... Та някакви мнения?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X