Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сирия, Т 72 и TOW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Re: От: Сирия, Т 72 и TOW

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    То се появили вече кадри.
    https://youtu.be/QLyj3trldoo
    Може ли някой експерт да обясни защи така бре миме. И защо резултата е същия дори и в скулите на купола и в плочите с убеднен уран. Не злорадствам, това беше ясно. Просто колеги читатели вложете и малко мисъл в това което пишете. Бронята отдавна не е критерий за непробиваемост. Може би бъдещето е по лека броня за сметка на динамични и активни защити.
    На времето съм чел няколко руски доклада от шейсетте години на миналия век в които детайлно е описано с графики и снимки пробиването на бронята тогава още от РПГ и СПГ където крайния извод беше че механичното трупане на сантиметри броня само вдига теглото на машината но не увеличава нейната защитеност . Имаше десетина страници изводи и препоръки на къде трябва да се върви и за голямо щастие на руснаците отговорните фактори са се съобразили с изводите и първите системи за активна и динамична защита се появяват още в края на шейсетте години на Т 55 . Системите "Дожд" и "Азот" са от края на шейсетте а първата серийна система "Дрозд" е от края на седемдесетте. Към момента с адекватна защита на танковете разполагат само руснаците и израелците . Технологично поне динамичната броня няма нищо сложно . Най обикновени контейнери с експлозив с насочено действие . Практически може да се сложи на всяка бронемашина .
    Последно редактирано от sek.1; 03-05-16, 04:23.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      Re: Сирия, Т 72 и TOW

      Израелците поне схванаха, че без активна защита нищо не става. Бях гледал и кадри, на който системата сработва много дибре.

      Коментар


      • #33
        От: Re: Сирия, Т 72 и TOW

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Израелците поне схванаха, че без активна защита нищо не става. Бях гледал и кадри, на който системата сработва много дибре.
        Нормално една голяма част от конструкторите в израелския ВПК са руски евреи . Примери как от Игор Галин става Исак Галил има много По този начин получиха пряк достъп до доста руски военни технологии . Освен това руснаците и евреите освен че не си пречат един на друг доста добре си сътрудничат във военната област . За разлика от всички останали държави производители на танкове които могат да си позволят да не се намесват в конфликтите по света евреите са заобиколени от всякъде с врагове които ако не ги пердашат от време на време поединично и заедно отдавна да са им унищожили държавата . Тяхната Меркава е създадена само и единствено за техните условия на водене на война и няма експортен вариант . Те са първото доказателство че излизането от една основна утвърдена схема на проектиране и производство на танк носи само предимства . Израелски танкистки по време на отпуска Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a7b0f60d3ecc16ef5fa3c7d0e07059ff.jpg
Прегледи:2
Размер:56.1 КБ
ID:5714015
        Последно редактирано от sek.1; 03-05-16, 05:42.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Re: Сирия, Т 72 и TOW

          Първоначално публикуван от Daniel
          Израелците поне схванаха, че без активна защита нищо не става. Бях гледал и кадри, на който системата сработва много дибре.
          Според мен това е логичното развитие на нещата, механичното трупане на броня е глух клон в развитието.

          Израелските разработки по темата

          https://en.wikipedia.org/wiki/Trophy_(countermeasure)





          Колегата Р Вардаров мисля, че говореше за нещо такова

          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #35
            От: Re: Сирия, Т 72 и TOW

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            ...Примери как от Игор Галин става Исак Галил има много
            Станьо, тоя пример е достоверен и състоятелен, точно толкова, колкото и онзи с преобладаващата държавна собственост във Финландия...
            Барабар с тезата за някакво военно-техническо сътрудничество между Русия и Израел!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Сирия, Т 72 и TOW

              Работа на "Щора" при реален обстрел.

              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #37
                От: Re: Сирия, Т 72 и TOW

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Станьо, тоя пример е достоверен и състоятелен, точно толкова, колкото и онзи с преобладаващата държавна собственост във Финландия...
                Барабар с тезата за някакво военно-техническо сътрудничество между Русия и Израел!
                Дали ?
                http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=583292
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Сирия, Т 72 и TOW

                  Ами нали!
                  Ти визираше някакви традиции за такова, а това тепърва ще се реализира - Ако... Като става въпрос за традиции - да, има традиция руски евреи да бягат в Израел, някои даже възможно са оръжейни конструктори, но това по никакъв начин не е сътрудничество, а категорично напротив.
                  Апропо, кой е този Игор Галин/ Исак Галил (руснак според контекста) - да не би да е водещият проектант на Меркава?
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сирия, Т 72 и TOW

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Ами нали!
                    Ти визираше някакви традиции за такова, а това тепърва ще се реализира - Ако... Като става въпрос за традиции - да, има традиция руски евреи да бягат в Израел, някои даже възможно са оръжейни конструктори, но това по никакъв начин не е сътрудничество, а категорично напротив.
                    Апропо, кой е този Игор Галин/ Исак Галил (руснак според контекста) - да не би да е водещият проектант на Меркава?
                    http://inosmi.ru/world/20130422/208353961.html Сега ще кажеш че източника е руски Параметрите на тези междудържавни отношения са едни от най строго пазените държавни тайни а руснаците и евреите умеят да си пазят тайните . Едва ли ще намериш някъде в открит източник точна информация кой какво дава и какво взема в замяна .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: Сирия, Т 72 и TOW

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      От тази статия от 2010г. се вижда че Израел иска да продаде на Русия безпилотни самолети, тоест-търговийка изгодна за еврвите. Споменатата лазерна установка звучи някак мъгляво, не знам какво е развитието по въпроса. На фона на това че в Русия и соц блока преминаха на "обучение" голяма част от арабските терористи които и сега създават проблеми на евреите, не виждам как тия държави могат да станат приятелчета колкото и да им се иска на някои Русия да не изглежда изолирана държава.
                      Последно редактирано от derhunter; 04-05-16, 11:14.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сирия, Т 72 и TOW

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        http://inosmi.ru/world/20130422/208353961.html Сега ще кажеш че източника е руски Параметрите на тези междудържавни отношения са едни от най строго пазените държавни тайни а руснаците и евреите умеят да си пазят тайните . Едва ли ще намериш някъде в открит източник точна информация кой какво дава и какво взема в замяна .
                        Е аз няма да намеря източник извън общо достъпните, но ти явно разполагаш. А че Русия - като член на СС на ООН - е една от държавите конституирали Израел, няма нужда от предъвкване.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сирия, Т 72 и TOW

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Някъде бях чел за използването на ЗУ 57 в Сирия за унищожаване на ОТ и прикриване на танковете в градски условия.

                          Не го намерих точно този

                          Това на клипа не са ли ЗСУ-23-4? Доколкото знам - те по замисъл изначално са си проектирани за прикритие (е, вярно - въздушно) точно на танкови колони по време на марш.

                          Офф - то си го пише в заглавието на клипа че са "шилки", не съм го видял...
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сирия, Т 72 и TOW

                            Първоначално публикуван от windwarrior
                            Това на клипа не са ли ЗСУ-23-4? Доколкото знам - те по замисъл изначално са си проектирани за прикритие (е, вярно - въздушно) точно на танкови колони по време на марш.
                            ...
                            Сибирски беше писал някъде, че в Афганистан са ги използвали за същото като демонтирали електрониката и радара но не мога да се сетя в коя тема беше.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сирия, Т 72 и TOW

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Сибирски беше писал някъде, че в Афганистан са ги използвали за същото като демонтирали електрониката.....
                              Отново по спомени - Шилките са оборудвани с някакъв електро-механичен изчислител (за предварение при стрелба по движещи се цели). Едва ли чак да са го демонтирали, може би просто са го изключвали.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сирия, Т 72 и TOW

                                Намерих го

                                Шилка” успешно се използва в локални конфликти за унищожаване на наземни цели. В частност, добре е известен епизод от началото на войната в Афганистан, когато щурмът на двореца на тогавашния афганистански лидер Амин от съветски специални подразделения се извършвал с най-мощна огнева подкрепа на два самоходни комплекса „Шилка”. По-късно тези комплекси съпровождали колони с товари по афганистанските планински пътища. В случай на обстрел, именно „Шилка” ставали спасение, откривайки ответен огън и с мощта си унищожавали огневите точки на противника с продължителна канонада по противника и море от огън по неговите позиции. Душманите наричали самоходните комплекси „шайтан-арба”. Те веднага определяли че в действие е включен „Шилка” и започвали да отстъпват. Благодарение на комплексите „Шилка” били спасени хиляди съветски бойци. Нещо повече, появил се специален „афганистански вариант” - от комплексите демонтирали радиоприборните устройства и за сметка на това бил увеличен бойния комплект от 2,000 до 4,000 изстрела. Бил също така установен нощен прицел.

                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...F8%E8%EB%EA%E0

                                http://bulgarian.ruvr.ru/2011/04/01/48289270.html
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X