Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играе ми кормилото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Играе ми кормилото

    Днес Иво (Иво-полис) караше зад мен. По едно време ми рече, че задната гума биела леко. И тя е Хайденау де. И двете гуми са с ДОТ от миналата година.
    п.п. Всъщност предната е края на 2014-та, а задната (дето бие) февруари 2015-та. Ще ги видя на баланс и май ще ги сменям, че миналата година един завой доста интересно го взех.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: Играе ми кормилото

      отгумите е 100% , може би ако взимате спо висок скоростен индекс нещата може и да се по добре но... Проблема е от там където се внасят, аз съм карал доста пъти нови гуми от Европа до Бг но гумите за третия свят беха с по ниско качество от другите където беха вътре и естествено и цената. При корейските гуми съм забелязал че няма кой знае каква разлика, другите всичко е както дойде.

      Коментар


      • #33
        От: Играе ми кормилото

        Забравил съм да пиша че проблема се реши! Реши се след като смених майстора - просто когато реших да сложа новата вътрешна гума отидох при друг майстор който е и моторист та е наясно с проблема. Размонтира, смени вътрешната че старата беше оригиналната над 20 годишна, монтира наново външната старателно, и проблема повече не се появи никога! Даже 170 дигнах по едно надолнище !
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #34
          От: Играе ми кормилото

          Нищо лично, обаче повечето гумаджии са напълно невежи относно мотоциклетните гуми с вътрешна гума. Никой не съм видял да ръси с талк вътрешната и външната преди да ги монтира, както и да проверява дали вътрешната не е прищипана от външната. Освен, че може да тресе, може и да е смъртоносно. Мажат с веро или от онези гадни пасти, вътрешната залепва, прищипва се.....външната залепва за джантата и ходи я разбордирай след това.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #35
            От: Играе ми кормилото

            Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
            Нищо лично, обаче повечето гумаджии са напълно невежи относно мотоциклетните гуми с вътрешна гума. Никой не съм видял да ръси с талк вътрешната и външната преди да ги монтира, както и да проверява дали вътрешната не е прищипана от външната. Освен, че може да тресе, може и да е смъртоносно. Мажат с веро или от онези гадни пасти, вътрешната залепва, прищипва се.....външната залепва за джантата и ходи я разбордирай след това.
            Верно е!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #36
              От: Играе ми кормилото

              Аз пък казвам,че не е.Двама души познавам дето сменят гуми на мотори, и двамата са съвестни и знаят какво правят.

              Коментар


              • #37
                От: Играе ми кормилото

                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                Аз пък казвам,че не е.Двама души познавам дето сменят гуми на мотори, и двамата са съвестни и знаят какво правят.
                Никой не е казал, че няма такива!
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #38
                  От: Играе ми кормилото

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  Аз пък казвам,че не е.Двама души познавам дето сменят гуми на мотори, и двамата са съвестни и знаят какво правят.
                  Варна е голям град с много мотори, нормално е да има специалисти. Но в малък град като Сандански е трудно да намериш. И все пак намерих. Но машина за баланс примерно няма.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Играе ми кормилото

                    Предполагам знаеш как се балансира без машина?
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Играе ми кормилото

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Предполагам знаеш как се балансира без машина?
                      Знам, навремето и спици съм редил на колело, ама вече не мога. Немам нерви.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Играе ми кормилото

                        Баланс машината за гуми на коли и на мотори в същност си е една и съща. Само осите се сменят и има едни конуси, втулки и шайби за подлагане, притискане и центроване на гумата в машината. После се въвежда точно цолажа на гумата в компютъра и се балансира. За кола, за бус, за мотор, за АТВ, няма значение щом си я фиксирал и центровал на машината, и си въвел данните. Виж за талка и поръсването на вътрешната гума трябва да им се напомня и по-добре сам да си го носиш, а да не разчиташ, че гумаджията ще има.
                        За хард ендурата малко хора балансират гумите си. Балансът на такива гуми в същност е нещо препоръчително. Виж проверката след монтирането на новата гума и след напомпването и, дали е легнала точно, и правилно по джантата, вече е нещо задължително. Защото, ако тази проверка не я направиш и някъде е захапано повече от гумата по самият ръб на джантата, в последствие има тема "Играе ми кормилото"...
                        Последно редактирано от ВладиЧ; 15-06-17, 12:54.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #42
                          От: Играе ми кормилото

                          Никога не съм балансирал гума на джанта със спици. При тези мотори има толкова фактори, създаващи вибрации и дискомфорт, че баланса на гумите е последното нещо. Последния път като размонтирах една гума, поставяна от 'специалист по мото гуми' се хванах за главата. Някои неща трябва да станат наказуеми със затвор.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • #43
                            От: Играе ми кормилото

                            Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                            Никога не съм балансирал гума на джанта със спици. При тези мотори има толкова фактори, създаващи вибрации и дискомфорт, че баланса на гумите е последното нещо. ....
                            Демек, с немокаят от моя страна да добавя още един фактор? Ако има как, за мен е нужно.
                            Едва ли е необходимо да развивам урок по математика за да ме разберете че дисбаланса от 15г. на 21" и на 16" е в полза на 21-та, дори при мижавите 111км/ч.!

                            Талка в джоба, като Йордан Йовчев
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X