Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

    Има и бензинови, а и други марки и модели. Но ако е по любов, коментарите са излишни.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Има и бензинови, а и други марки и модели. Но ако е по любов, коментарите са излишни.
      В 80% от случаите изборът на кола се води от емоцията, а не от разум и практичност.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

        Първоначално публикуван от rangelkyosev Преглед на мнение
        ...ще бъда по-спокоен, ако детското столче е в Pajero, а не в лек автомобил (все пак дори и късо Pajero е 2 тона), като тука говорим за по висока сигурност за ПТП в градски трафик с ниска скорост, а и ако му сложа и едни ролбари, мисля че ще стане доста по защитен...
        Ако идеята ти е семейната безопаснорт, то продължвай да мислиш. Тоновете сами по себе си не са предимство в тази насока, а с ролбарите, освен да счупиш краката на някой пешеходец, не виждам с какво ще те предазят. Естествено, винаги можеш да сложиш една релса отпред...

        Коментар


        • #19
          От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
          Ако идеята ти е семейната безопаснорт, то продължвай да мислиш. Тоновете сами по себе си не са предимство в тази насока, а с ролбарите, освен да счупиш краката на някой пешеходец, не виждам с какво ще те предазят. Естествено, винаги можеш да сложиш една релса отпред...
          ... не съм много съгласен с теб, преди доста години някакъв засилен се заби отзад, на червен светофар в на мой роднина Land Cruiser 80, като той само е слязъл да види дали оня е добре, защото се бил нагънал доста и после си тръгнал, видях на другия ден джипката и имаше само една драскотина на ролбара, за равносметка, мен миналата година на задръстване на Цариградско в София ме удари един бакшиш по същия начин от зад с моя Голф 6, и имах камшичен удар, щета от зад и от пред, защото ударих и спрелия от пред защото ме избута 1,5 метра, и цял ден чакане на полиция и т.н, добре че не ми излезе еърбега, че щях да го издухам доста. Мисля, че гредите и височината на шасито на два тона джип при градски условия и такъв тип ситуации са си тотално предимство, не говоря за ситуация да изхвърчиш с 140 от магистралата и да се забиеш в полето или някоя стена.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

            Като те гледам търсиш оправдание да вземеш Паджерото.Не му мисли много.Проблеми ще има по всяка кола или джип.Грабвай един читав екземпляр и каквото стане.
            Само преди това обстойно провери за нещата,за които те посъветвахме.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #21
              От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

              Първоначално публикуван от rangelkyosev Преглед на мнение
              .... мой роднина Land Cruiser 80..
              Стой сега малко, чакай...Ако намериш същото такова возило, или твоя роднина рече да ти го продаде- твърдо одобрявам, ама 3.2 DID- не !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                Вчера бях да тествам едно две Pajero-та по автосалоните в Пловдив, но за съжаление нито едно не ми вдъхна нужното доверие (едното даже беше с ръждясали болтове на шината на седалката), между другото останах изненадан и от височината на Форестъра, и качеството на изработката вътре по интериора, мисля да на прибързвам и ще изчакам подходящия автомобил, а може да си поръчам и на някой познат от Германия да ми потърси.

                П.С.: ... относно Land Cruiser-а това беше преди едно 10-тина години и отдавна е продаден.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                  Първоначално публикуван от rangelkyosev Преглед на мнение
                  .. а може да си поръчам и на някой познат от Германия да ми потърси.
                  Внимавай именно за ръжда при германо-австрийски внос...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                    То в Австрия и Ауди-тата ръждясвали от химиите, с които ръсят през зимата ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                      Здравейте и от мен. Имам чувството , че тук писалите никой не е имал Паджеро 3. Аз обаче карам такова вече две години и понеже го търсих ефтино и не знаех какво да гледам , се сблъсках почти с най-кофти проблемите.Всичко се поправя и като нещата се случат както трябва се качвате на един невероятен автомобил . Като знам какви са ремонтите по другите автомобили , да не говорим за други джипове , не виждам нещо чак толкова фрапиращо при Паджеро3. А като става дума за джип , не очаквайте частите да са като на Опел . В другия форум има такава тема , прегледайте и там и си преценете . Моето мнение е ако намерите екземпляр , който ви харесва , одидете с човек , който има такъв автомобил и той ще знае какво и каде да гледа . Късмет.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                        Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
                        Здравейте и от мен. Имам чувството , че тук писалите никой не е имал Паджеро 3. Аз обаче карам такова вече две години и понеже го търсих ефтино и не знаех какво да гледам , се сблъсках почти с най-кофти проблемите.Всичко се поправя и като нещата се случат както трябва се качвате на един невероятен автомобил . Като знам какви са ремонтите по другите автомобили , да не говорим за други джипове , не виждам нещо чак толкова фрапиращо при Паджеро3. А като става дума за джип , не очаквайте частите да са като на Опел . В другия форум има такава тема , прегледайте и там и си преценете . Моето мнение е ако намерите екземпляр , който ви харесва , одидете с човек , който има такъв автомобил и той ще знае какво и каде да гледа . Късмет.
                        Добре де, ти като собственик и знаещ, сподели тук спецификите на огледа и слабите места. По този начин колегата , а и не само той, ще получи информация от първа ръка, това е смисъла на това място !
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                          Ами доста са нещата , които трябва да.се гледат , ще спомена най-важните.
                          На първо място от външния вид, как изглежда самия автомобил , има ли уморен вид , имали отдолу
                          изкривявания , огънати степенки , прагове , ръжди и всичко , което може да подскаже за кране "по предназначение".
                          Подавате контакт и гледате по таблото дали светят всички лампи или има такива , които са махнати за да сктият евентуален
                          проблем (от собствен опит ) . Проверява се как пали джипа , студен и топъл , най-вече ТОПЪЛ . Не запали ли топъл веднага а трянва
                          да върти повече , това най-вероятно е проблемна помпа . Трябва да се проверят дали работят режимите на раздатката , но това е много
                          за обесняване , затова трябва с човек , който знае какво и как да го провери . В другия форум има тема , кадето DJ TYMBI е обяснил
                          много подробно какво да се гледа , но колегата се лута между различни марки , а така още повече ще се оплете.
                          Като реши какво да бъде , ще намери и необходимата информация. Аз мога да кажа , въпреки проблемите Паджеро 3 е страхотен автомобил , особено автоматик.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                            За приблизително 300 000км, по П3, почти не остана оригинална част. То не бяха помпи, демпферни маховици, хидроакумулатори, пукнати глави, турбина, муфи за скоростна кутия и куп още неща. В моя случай корозия по купето нямаше, въпреки германския си произход.
                            Охладителната система е водоразтворима - особено алуминиевите тръби за задния отоплител.
                            Ходовата част е като на лека кола 4х4, за сметка на това с повечко тампони, които се свалят с помощта на саблен трион, ножовка или където е възможно флекс, с които режеш болтовете. После купуваш нови, които са скъпи, щото са реглажни. Дори при правилен реглаж, тези коли си ядат гумите асиметрично. Лагер-главините освен, че са скъпи, се и скапват, като ваденето е с помощта на 100 тонна преса.
                            Като пътно поведение по асфалт има прилична динамика и управляемост. По черно е трагично. Повечето версии с автомат са с блокировка на задния диференциал. Ръчките са с нещо като тракшън контрол - спирачката задържа пребоксуващото колело. Разходът варира от 8 до 14/100. Вози доста по-твърдо от П2.
                            За разлика от П2, което е здраво, непретенциозно и евтино за поддръжка, П3 си иска своето и често напомня за себе си. Това беше моделът, който завинаги ме отказа от марката. Ако държиш на марката, по добре си намери запазено П2 3.5. Със сигурност е по-хубаво и по-приятно за каране. Като надеждност е на светлинни години пред П3.
                            За жалост светът се изпедерастява - "джипките"също.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                              Това ми напомня една тема, която съм чел. Беше нещо от рода "Галант, кола за милионери" и беше описано нещо подобно.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                ...За жалост светът се изпедерастява - "джипките"също.
                                Хахаха това ми хареса, колега ти им разказа играта на тия джипки, то е ясно че ще има много противоречиви мнения относно темата, ама ти направо ги анатемоса, сподели мнение за някоя друга марка/модел джип, който ти би препоръчал, като изключим всички тези недостатъци на П3, примерно ти на какво си се спрял и какво караш в момента, за да следваме примера на изпатилите.
                                Благодарим предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X