Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

    Направо публикувам линк за пътеписа от 2015г, защото натъкмяването на всички снимки ми е прекалено сложно и отнема много време, а разказа е прекалено дълъг.Това ми е второто Ком Емине и гледах да систематизирам всичко накуп.
    Най-важното, което можете да намерите в пътеписа е водната карта с всички извори и чешми по целия маршрут в близост и по самата Пътека. Това е единствената цялостна водна карта на маршрута. Във формат готов за качване в GPS е файла.
    Описал съм всичко и като екипировка и подготовка и проблемите, които могат да възникнат по пътя.

    Линк към пътеписа в блога ми:
    http://zcezbpm.blogspot.bg/2015/07/colo … e14pt.html

  • #2
    От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

    Браво Колега
    Препоръчвам за прочит.
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #3
      От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

      Добро и полезно

      Коментар


      • #4
        От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

        Бравус Ивайло! С чужда пита помен правим, а?
        Един съвет:
        "Освободи се от желанието и ще се освободиш от страданието."
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

          Питата си е само моя Дидо. А като гледам ти така и не си пораснал от времето откогато се познаваме и все така обичаш да се оплакваш и да дразниш като ходиш по петите на хората.

          Коментар


          • #6
            От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

            Първоначално публикуван от zcezbpm Преглед на мнение
            Питата си е само моя Дидо. А като гледам ти така и не си пораснал от времето откогато се познаваме и все така обичаш да се оплакваш и да дразниш като ходиш по петите на хората.
            Здравей Колега мен лично ми хареса пътеписа .
            Чи е незнам .
            По принцип в този форум не се толерира по острия язик на изказване.
            Ако има нещо помежду вас си го кажете извън .
            Поздрави!
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #7
              От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

              Добра разходка и добър пътепис.

              Коментар


              • #8
                От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                Аз също го прочетох и ми беше много интересно. Освен това и полезно. За разногласията, чуйте Зайко и не се хапете тук. Аз само за дизайна на сайта ще кажа. Тази картинка на бекграунда и цвета на шрифта ужасно уморява при четене и част от пътеписа прочетох по диагоналната система именно заради това. Не е критика, просто и на други сигурно ще пречи, та поправи го ако може. Щото информацията е полезна и си заслужава да бъде прочетена. Пътеписа също. Пишеш хубаво. Поздравления от мен.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                  Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                  Здравей Колега мен лично ми хареса пътеписа .
                  Чи е незнам .
                  По принцип в този форум не се толерира по острия язик на изказване.
                  Ако има нещо помежду вас си го кажете извън .
                  Поздрави!
                  Подкрепям колегата.Темата може да стане интересна и полезна,но ако се пренесат някакви лични отношения от другаде нищо няма да излезе.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                    Аз също го прочетох и ми беше много интересно. Освен това и полезно. Аз само за дизайна на сайта ще кажа. Тази картинка на бекграунда и цвета на шрифта ужасно уморява при четене
                    С тези мои две леви ръце най-много да го изтрия без да искам докато му сменям фототапета в блога, но ще пробвам.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-04-16, 06:40.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                      Благодарности за споделеното!

                      И на мен ми хареса мното пътеписа, браво за труда, усилията, волята за самото пътуване и времето заделено да го пресъздадеш в писмен вид.

                      Наистина, много хора ти завиждат или са си просто дребни и жалки, пропускай ги покрай ушите си, понеже си актуален и четен за това имаш и завистници, ако беше нещастен и в мизерия тия дето те хокат щяха да са ти приятели, та споко

                      Един въпрос, и аз заради малко кофтито оформление на сайта не видях къде са ГПС траковете, има ли начин да се свалят точните тракове на цялото пътуване?
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                        Поздравления Ивайло!
                        И аз благодаря за споделеното!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Благодарности за споделеното!

                          И на мен ми хареса мното пътеписа, браво за труда, усилията, волята за самото пътуване и времето заделено да го пресъздадеш в писмен вид.

                          Наистина, много хора ти завиждат или са си просто дребни и жалки, пропускай ги покрай ушите си, понеже си актуален и четен за това имаш и завистници, ако беше нещастен и в мизерия тия дето те хокат щяха да са ти приятели, та споко

                          Един въпрос, и аз заради малко кофтито оформление на сайта не видях къде са ГПС траковете, има ли начин да се свалят точните тракове на цялото пътуване?
                          Значи при наличието на туристическа планинарска GPS карта(бг маунтайнс) в която има от лятото на миналата година целия маршрут Ком-Емине, няма смисъл от тракове. Траковете често са пълни с грешни минавания, излишни лутания и понякога и опасни на отделни места като на първото ми Ком Емине през 2013г докато при гпс картата в момента почти всички грешки са изчистени и смея да твърдя поне няколко десетки грешки в картата са поправени с моя помощ от времето когато кореспондирах със създателите й. Дребни грешки, но все пак грешки. Както споменах трака ми от 2013 е през цели сто метра и има едно опасно минаване заради сбъркан път преди Козя стена, а трака ми от 2015 съм описал в пътеписа точно какво се случи на седмия ден, когато правих х. Бузлуджа- х. Буковец. Исках за разлика от 2013г когато го настроих да записва през 100м сега всичко да е изключително подробно, но тъй като съм на Вие с тези технологии прецаках нещата.Подробните ми данни до Бузлуджа се наложи да ги изтрия заради пълна памет и само подробен трак до морето едва ли ще ти е от полза, но ако искаш ще ти ги пратя на лични, но още веднъж да подчертая че траковете от една година насам няма смисъл да се търсят и записват.
                          Сложил съм трак само за водните точки. Първо в пътеписа ми съм сложил профилите на човека, който даде идеята още преди 4 години(Митака), но картата му е непълна, само с около 30 водни точки и трябва да се въведе ръчно, но в момента няма смисъл защото е непълна. Следва моята карта с всички води по пътя, около 75 водни точки. В начало на пътеписа е линка към Докс-а в абв пощата ми, а с червен шрифт съм описал важни подробности, които трябва да се запомнят ако ще се ползва тази водна карта, за да няма изненади.
                          Постарал съм се с най-дребните подробности да опиша всичко, но ако има въпроси питайте.Темата за Ком Емине ми е слабост. Като питате няма да ви ви описвам излишни подробности които и без това няма да запомните, а и аз не знам, защото ком емине не се минава с четене и запаметяване на стотици дребни подробности и с излишно губене на време в четене на безсмислени съвети чути отнякъде и цитиране без влагане на мисъл в това. Нещата трябва да се правят просто, защото усложняването им често води до отказване още преди човек да е тръгнал. Смея да твърдя че налучках верния начин за подготовка и начин на мотивация и това че все пак макар и с зор успявам , значи пртавя нещата по правилния начин, а не съм единствено и само един дървен философ. Ходенето по маршрута е като всяко едно друго ходене в планината.Единствената разлика е, че трябва да носите сапун и трябва да спазвате правилото нна седемте П-та. За какво правило става дума ще прочетете в пътеписа. Прекалено е нецензурно, за да го цитирам тук.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                            Благодарности още веднъж, след втория прочит вчера .
                            Линковете на лично който си ми ги пратил си ги оставям за десерт на връх празнищите.
                            Поздрави!!!
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ком-Емине: Водна карта на целия маршрут, екипировка, подготовка....

                              .....
                              Последно редактирано от zcezbpm; 07-05-16, 11:33.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X