Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 3 HSE 2006 ; Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Discovery 3 HSE 2006 ; Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

    Привет Уважаема Аудитория!
    За момента въпросът със •Grand Cherokee• седи отворен и нямам някаква надежда за особено позитивно развитие по въпроса - не им се иска на господата от магазина да свалят 7000$ надолу от цената, а на мен не ми се дават 7000$ отгоре във цената затова имаме дилема/дискусия и незнам как ще приключи.
    Поради тази причина минавам на резервен вариант от семейството •Land Rover•.
    Днес започвам да търся и на останалите възможни места за алтернативи за джип. Имам следните въпроси за тези два модела от заглавието:
    1. Възможен ли е ъпгрейд на фаровете и стоповете на тези два модела със по-нови от по-нов модел и ако е възможно кои са реципрочните модели?
    2. Тъй като и двата двигателя са големи V8 5,0 ще се наложи евентуално газифициране съответно можете ли да ми препоръчате читава марка модел на LPG устройство? Удачен ли е варианта със газификация или не е препоръчително?
    3. Как е окачването според Вас на двата модела въпреки,че са стари модели са под 100000км какво трябваа да сменям като консумативи -визирам двигателите със вериги ли са или със cambelt и с какви свещи, масло е желателно да се оборудват тези машини предвид изминалият километраж?
    4. На колко километра се сменят спирачни дискове и съединител? Скъпи консумативи ли са?
    5. Стабилен ли е софтуера на тези автомобили, става ли за ъпдейти и надеждни ли са им задвижването и системите 4х4 (вече знаем, че става въпрос за пикник, не за окопаване).

    Това е засега ако има още нещо ще питам пак, за отговорите Благодаря авансово.
    Поздрави и спокойна вечер!
    Викинг.













    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • #2
    Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

    5 литра Диско 3 няма значи е Диско 4 с Джагуар мотора след 2009 година или Диско 3 с 4,4 мотора 2006 година.
    Не очаквай тук в бг някой да има мнение за него че и газификация

    Иначе диското е по примамливо защото е по надеждно от Рейнджа а поне толкова проходимо.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 25-04-16, 06:29.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

      Грешката е в моя телевизор : 5000сс е Рейнджа, 4400сс е Дискавърито.
      И двата са V8. И аз към него клоня да си призная. Защото изглежда супер и е доста запазено. Много ми е и интересно мога ли да му ъпгрейдна спирачките на нещо по-добро като ниво. С английска кола нямал съм опит никакъв.













      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 25-04-16, 06:49.

      Коментар


      • #4
        От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

        Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
        ...
        2. Тъй като и двата двигателя са големи V8 5,0 ще се наложи евентуално газифициране съответно можете ли да ми препоръчате читава марка модел на LPG устройство? Удачен ли е варианта със газификация или не е препоръчително?
        ...
        Не е сериозно да очакваш от България съвети за избор на газова уредба, която евентуално ще се купува и монтира в Нова Зеландия. Отделно, дето газифицирането на големи съвременни мотори си има своята специфика и не е лъжица за всяка уста.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

          Ясно, Чавдаре, значи да гледам какво тука се предлага на място и да избирам каквото кажат тукашните "майстори" ... Само да не се почне едно ходене по мъките ... Поне дават гаранция. За България имах предвид да ми кажете рентабилни марки които знаете, че аз само две знам "Ловато" и Ланди Ренцо".
          ПП. Първо ще го покарам на бензин да видя как ще върви разхода за един календарен месец и как ще ми се отрази на бюджета после ще мина на стратегия за газифициране. Има голям багажник, това е нещо което ми хареса много.



          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 25-04-16, 06:51.

          Коментар


          • #6
            От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

            нЕкои от въпросите ме довеждат до мисълта, че това не е лъжица за твойта уста .... да ме прощаваш.
            Н а колко се сменя съединител ... на автомат ?
            Халоген фар за смяна със би-ксенон ... абе послушай Чавдар...

            Коментар


            • #7
              От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              ...Иначе диското е по примамливо защото е по надеждно от Рейнджа а поне толкова проходимо.
              Защо мислиш така? Аз не виждам никаква разлика между двете коли, освен купетата и моторите, разбира се.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                4.4 ДВГ е с вериги. Окачването е на въздух.
                Както се каза, скоростната кутия е автоматична.

                Коментар


                • #9
                  Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                  Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                  нЕкои от въпросите ме довеждат до мисълта, че това не е лъжица за твойта уста .... да ме прощаваш.
                  Н а колко се сменя съединител ... на автомат ?
                  Халоген фар за смяна със би-ксенон ... абе послушай Чавдар...
                  Питам защото досега не съм обслужвал коли втора ръка. За фаровете се интересувам защото и двете ми "БМВ"-та в България са със LED - Фарове и съм свикнал на силна контрастна светлина, не съм карал халоген от 2004. Купувал съм винаги машини чисто нови и със гаранция и до 6 година съм ги продавал, затова ми е интересно поддръжката. Пример: онзи ден на един познат които има кола за 5000$ му влезе колата в сервиз заради проблем със охлаждането (радиатор и още нещо). В края на седмицата му представиха сметка за около 2400$ ремонт. Той се отказа от ремонта, остави им колата да я продават за да си върнат парите от ремонта и с това се приключи. В момента си купува "Форд Куга" 2,5Т модел 2010 година "Титаниум" със гаранция от "Форд" и е доволен от себе си.

                  Това запотяване/конденз на фаровете струваше на "Камор-АутоБавария" подмяна на двата фара гаранционно. Това си е предимството и удобството на новата кола.







                  Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 25-04-16, 07:40.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    4.4 ДВГ е с вериги. Окачването е на въздух.
                    Както се каза, скоростната кутия е автоматична.
                    Това за окачването, че е активно притеснително ли е и за предпочитане ли е стандартното окачване и амортисьори?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                      Викинг, имам няколко въпроса:
                      - защо търсиш кола с 5 литра мотор, като ще я караш предимно по шосе, до 100 км/час?
                      - след като си сериозно загрижен за замърсяването на околната среда и ще й монтираш газова инсталация, защо търсиш кола с най-големия мотор, който гори 18 л/100 км (примерно), вместо с най-малкия, който гори 10 л/100 и замърсява по-малко?
                      - в началото търсеше кола на 2-3 години, за около 50 000 NZD, защо се насочи към 10 годишни, за по 10000 долара?
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                        Trapper,малка кола под 200 конски сили не ми се кара. Минах ги тези години. Цената на тази кола е 33000$. Няма друга с по-малък двигател и всички екстри които искам модел HSE. Има един HST V8 Supercharged "Range Rover Sport" 2007 обаче цената е 47980$ на 79000км е. Никога не съм търсил кола на 2-3 години защото са много скъпи още тук особено европейските коли. Бюджета ми е до 45000$. За 10000$ никога няма да си купя бела на главата да се чудя как да я поддържам, защото такива коли на такива цени са вече на по 100к+ км или са малолитражки на малко километри. Такива чудеса не искаме, защото влизат в проблемната категория.





                        http://www.buyrightcars.co.nz/used-c...-limited-33139


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 25-04-16, 10:21.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                          Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                          Питам защото досега не съм обслужвал коли втора ръка. За фаровете се интересувам защото и двете ми "БМВ"-та в България са със LED - Фарове и съм свикнал на силна контрастна светлина, не съм карал халоген от 2004. Купувал съм винаги машини чисто нови и със гаранция и до 6 година съм ги продавал, затова ми е интересно поддръжката. ...
                          Пак те отпращам да се запознаеш с местната специфика. Едно е да поддържаш кола втора ръка в България, съвсем друго - в друга страна. Интересувай се какво е положението и цените в местните сервизи и магазини за части. Беглите ми наблюдения от "бяла страна" хич не предразполагаха към поддръжка на стара кола. Трудът - скъп та скъп и никой не си играе да ремонтира, ако може директно да подмени частта с нова. Примерно, не работи чистачка за фар. Повредата може да е много елементарна, примерно някоя прегоряла жичка, обаче никой не си дава труда да я търси. Просто слага ново.

                          За смяната на фаровете - същата работа. Виж какво казва местното законодателство по този въпрос, защото една подмяна, дори и да е възможна, може да ти излезе много солена ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                            Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                            Това за окачването, че е активно притеснително ли е и за предпочитане ли е стандартното окачване и амортисьори?
                            Притеснително е дотолкова, доколкото системата на въздушното окачване е сложна, компютърно управлявана система и частите, и възлите по въздушното окачване са повече и по скъпи, когато се наложи смяна.
                            Но, това е висок клас автомобил и както при всички висок клас автомобили работите стоят така.

                            Коментар


                            • #15
                              Discovery 3 HSE 2006 & Range Rover Sport HSE 2006 - мнения и впечатления

                              Чавдаре, явно знаеш нещо защото си прав. Подмяна на фаровете, километраж, подобрения по двигателят тип "чип-тунинг" и прочие намеси по колата са регламентирани и става само със одобрение на агент на WOF и само ако са одобрени от тяхното законодателство. Обаче със халоген няма как да го карам това чудо, вечерно време на слаба светлина ми сълзят очите и ми трябва силна като ксенон или LED. Ще питам "АА" и ще пиша.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 25-04-16, 07:37.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X