Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде на север...мото трипче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някъде на север...мото трипче

    Здравейте приятели.И тази седмица верен на хъса и желанието си за мото-езда чаках с нетърпение да дойде уикенда. Да, ама...Емил Чолаков при всичките му лакъртии, не успях да доловя да обещава добро време.В събота го даваха да е една идея с по-малка вероятност за валежи, а неделя едва ли не да ни удави...
    Брей...я викам си аз да не изтървам съботата.Звънкам в петък вечер на Стефко, ама...той пък разглобил предницата и щял да прави ремонт на коловете и преди обяд нямаше как да правим нещо съвместно.Започнах да се замислям, какво да измъдря...Хем ми се караше, хем не ми се искаше да съм сам, хем обаче и ...не ме свърташе.
    Ставам в събота сутрин, гледам времето, а то...навъсено, облачно...Пия кафето и към 09,00ч. заглеждам и термометъра.Показва 15 градуса, ама аз си казвам...тъкмо няма да се пОтим...
    В крайна сметка нервите ми не издържат, неистово нахлузвам екипировката, мятам фотоапарата през рамо, вадя мотора от гаража и...Сега накъде...
    Стоя седнал върху Хондата, двата цилиндъра боботят с невероятния си звук и не знам накъде да потегля.В един момент се отърсвам от унеса и си казвам...посоката е някъде на север...и в движение ще решавам накъде да отбивам и какво да правя.
    Така и тръгнах на първия си самостоятелен мото-трип.Спирам на изхода на града да заредя, ама...в портмонето нещо кинтите не са в достатъчни количества
    Нищо де...сипвам за една десетуна, резервоара е едва наполовина пълен, ама...това не може да ме спре.Хората на бензиностанцията ме гледат как закопчавам методично копчетата на якето, след това затягам каишката на каската и след надяване и на ръкавиците възсядам жребеца и с рев на мотора отпрашвам...някъде на север.
    Движа се сравнително бавно, разглеждам всичко покрай което минавам.Дърветата вече са се разлистили и някои дори цъфнали.Красиво е...а и карайки мотор усещах с пълни дробове въздуха осеян с невероятната пролетна миризма на цъфнали дръвчета и на пробуждащата се природа!
    За първа спирка избирам една нива с красиво цъфнала рапица.Спирам, вадя фотото и въпреки не-дотам готината светлина правя няколко кадъра.





    Времето беше доста мрачно и затова не наблегнах на много кадри...





    Затова...няколко кадъра и ...








    ...се мятам на мотора.
    Продължавам на север...Нямам уж намерение да се отдалечавам кой знае колко, ама докато просто си карам и зяпам осъзнавам, че съм стигнал почти Казанлък.Сещам се, че в дясно от пътя има кариера горе в планината и направиха супер готин нов асфалт виещ се много примамливо из баирите.Казах си..."абе аз от кога се каня като минавам да драсна нагоре и да видя докъде може да се стигне и каква гледка ще се открие" и докато си го мисля, вече съм дал десния мигач и съм взел завоя.
    Пътчето наистина е много готино.Хубав и "мазен" нов асфалт, изкачване и доста завои.Хондата мърка нагоре, а аз се кефя лягайки в завоите ту наляво ту на дясно.Скоро обаче пътя стига до едно обръщало и до там.Отбивам се в ляво и ми се разкрива частична гледка към долината и Казанлък.Това обаче нещо не ме кефи много и решавам по един черен и насипан път да пробвам поведението на мотора извън пътя.Карах съвсем бавно и внимателно, но се усещаше една нестабилност в поведението на Хондата.Искаше постоянно да коригирам с кормилото, ама ...то аз какво искам, тежък мотор с асфалтови гуми, рохка настилка поизкопана тук-там...ами нормално е.В един момент стигам края на насипа.Спирам за снимка ...





    ...след което обръщам кръгом и газ към асфалта, а после и надолу.
    Включвам се в главния път и продължавам към Казанлък.Там спирам да видя колегите в нашия магазин/това си е по-точно моя си магазин, защото до преди година аз не само работех там преди да ме премести регионалния в Ст. Загора, а и отворих магазина, правих му ремонт редом с други колеги , боядисвах, редих стока при първоначалното зареждане и така.../
    Обръщаме по няколко лафа, дори се спускам да обслужа един от старите ми познайници там.След около 30-40мин...вече обаче не ме свърта.Колегите ме питат накъде ще отпрашвам...ама аз като не знам.Отговора ми е...ами нямам точна посока, просто се шляя с мотора, разтоварвам се, не се съобразявам с никого, правя каквото си искам и...решавам в движение точно накъде ще завия.Та...посока няма...
    Всъщност не...посока има и тя е...на север...
    Скоро Казанлък остава зад гърба ми, а аз поемам на ...запад.Движа се по под-балканския път и тъкмо се чудя докъде точно ще отида и си мисля някаква дестинация, стигам разклона на с. Дунавци.Преди него се мъдри кафява табела с надпис..."Долината на Тракийските царе" -6км.
    Трябва поне 1000 пъти да съм минавал от тук, но по този път никога не съм се отбивал.Докато все още обмислях, действието вече беше предприето...десен мигач и газ по пътя, поправяйки отклонението отново се движех на север.А пътя беше страхотен.Нов асфалт , завойчета и невероятно-красива гледка към Ст. Планина.Стигам Шейново и решавам да завия на ляво и да се движа в подножието на планината към с. Ясеново...
    Пътя е прав и хубав...е поне в началото си де...





    Чувството за простор и свобода беше невероятно и изпълваше всяка фибра от тялото ми.





    Продължих напред и скоро стигнах селото.По нататък път нямаше и ...обръщам и хайде обратно.На връщане спирам на едно красиво място, което си набелязах за снимки.
    Моята хубавица веднага влезе в ролята на модел...





    Времето се влошаваше.На предния кадър ясно се вижда, че там някъде над Ст. Планина вече валеше сериозен дъжд.Самия мирис на идващия дъжд се усещаше във въздуха.Да...ама мястото е много красиво и не ми се тръгва.Правя още няколко кадъра...





    ...докато облаците във формата на призрачна акула не се сгъстиха застрашително над мен.





    Във въздуха освен миризмата на идващия дъжд, вече се носеха и милиони ситни капчици, а небето започна да се прорязва от мощни светкавици/интересно е, че не гърмеше, а само светеше/.
    Мятам се на мотора, и газ към дома.Имам чувството, че дъжда ме следваше по петите, но...явно му избягах.На връщане спрях отново на нивата с рапицата.





    Искаше ми се да направя нещо, което не направих сутринта, а именно...да снимам мотора на фона на тази красота.То хубаво...ама от асфалта до нивата беше един разкопан рохък насип, ама нали пък днес беше и първото бойно кръщение извън пътя, та...Направих маневра, за да позиционирам както исках Хондата, но...задната гума хлътна в един коловоз и забоксува отказвайки да избута мотора повече напред.Казах си...аре сега се наигра.Как ще го вадиш този тежък мотор от тук...?
    Офроуда обаче ме е научил да не се отказвам, дал ми е много практика и опит и точно те ми помогнаха с лашкане и подаване в точния момент на умерена газ да изскоча като тапа след 10-тина минути борба с терена.Все пак...постигнах това което исках и много скоро моя модел беше заснет на фона на тази красота.








    След фотосесията, без да рискувам внимателно се измъквам на асфалта и газ към града.
    Влизам в града, но не се насочвам към гаража.Всъщност...Стефко трябва да е готов с ремонта на БМВ-то и аз направо отивам към тях.Правилно предполагам, моторетката е готова за приключения.Първо отиваме да полафим на едно любимо за нас кафене, но след 30-40 мин....решаваме, че отделно от моето самостоятелно бягство, трябва да мръднем и заедно макар и някъде наблизо.Дестинация...Старозагорските Минерални Бани.Подкарваме машините по завоите и скоро сме на място.





    Полафихме си, порадвахме се на природата, Стефката ми направи фотосесия върху мотора, че аз обикновено като снимам...и все ме няма по снимките/благодаря Стефка/.











    И накрая...тест дали е удобен маТора за ...спалня...





    Следващия тест планирам да е с някоя навигаторка отгоре ми, за да тестваме...как ще е стабилността...


    Последва прибиране и с това приключи мото-разходката ми за деня.Много се накефих.Тръгнах без цел и посока, чувствах се някак свободен и това ми донесе невероятни положителни емоции.След това се видях с приятел...пихме кафенце до паркираните ни мотори и покарахме заедно.
    Какво повече да искам...
    Поздрави на всички!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    Re: Някъде на север...мото трипче

    Страхотни снимки. Браво.

    Коментар


    • #3
      От: Re: Някъде на север...мото трипче

      Благодаря...старая се... уж...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Някъде на север...мото трипче

        Taте, на едната снимката направо те чувам как бръмчиш с уста....
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Някъде на север...мото трипче

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Taте, на едната снимката направо те чувам как бръмчиш с уста....
          Сине,...пак е добре, че не ме чуваш как хъркам на последната снимка...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Някъде на север...мото трипче

            Хубаво си се повозил, а след това и си си поиграл с фотошопа
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #7
              От: Някъде на север...мото трипче

              По едно и също време сме били на едно и също място,ядох в Дунавци,качих се до Шипка пак ядох че ме хвана дъжда там,ходих до ветрогенераторите,слязох на Бузлоджа, от там в Казанлък и към Карлово и Пловдив

              Това на Шипка,усвоих и цял буркан биволско мляко и кофичка на борчвор,дълго ръмеше...[emoji1]


              На Дунавци имаше трима рокери пред ресторантчето на кръстовището си правеха дълга фото сесия
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Някъде на север...мото трипче

                браво бе любашки! изкефих се много на снимките и пътуванети ти. знаещ ли какво е фото-мотовъд? ей такъв като тебе, който обича мотора си и като пътува-да снима с фотоапарата. що не им пуснеш на "хонда" някой фотос? може и да спечелиш нещо? представяш ли си? канят те да се тестваш за фотограф при тях, ти отиваш с мотора си,а се връщаш с чисто нов модел-подарък от тях. "the power of dreams"...

                Коментар


                • #9
                  От: Някъде на север...мото трипче

                  Докато се наглася с тоЗ модерен фотоапарат с всичките му копчета по него да снимам и бицепсите ми умаляха, а Любчо ... почти беше заспал!
                  Така, че снимката е достоверна!
                  п.п. отново, макар и за част от деня всичко беше както винаги прекрасно!
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някъде на север...мото трипче

                    Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                    Хубаво си се повозил, а след това и си си поиграл с фотошопа
                    Мда...точно...повозих се доволно и после няколко часа обработвах кадрите/то реално снимам само в Raw и това което е във фотото де-факто е само инфо...не е снимка дори и няма как да мине без обработка /
                    П.П.А...и да...има манипулация...премахнах на последните снимки централната степенка, че ми изглеждаше грозно с нея...

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    По едно и също време сме били на едно и също място,ядох в Дунавци,качих се до Шипка пак ядох че ме хвана дъжда там,ходих до ветрогенераторите,слязох на Бузлоджа, от там в Казанлък и към Карлово и Пловдив

                    Това на Шипка,усвоих и цял буркан биволско мляко и кофичка на борчвор,дълго ръмеше...[emoji1]

                    На Дунавци имаше трима рокери пред ресторантчето на кръстовището си правеха дълга фото сесия
                    Ами ха де...
                    П.П.Като се замисля, то може и да се разминем и да си махнем за поздрав дори и пак да не зацепим кой с кого се разминава...

                    Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                    браво бе любашки! изкефих се много на снимките и пътуванети ти. знаещ ли какво е фото-мотовъд? ей такъв като тебе, който обича мотора си и като пътува-да снима с фотоапарата. що не им пуснеш на "хонда" някой фотос? може и да спечелиш нещо? представяш ли си? канят те да се тестваш за фотограф при тях, ти отиваш с мотора си,а се връщаш с чисто нов модел-подарък от тях. "the power of dreams"...
                    Хахаха..."фото-мотовъд"...размя ме ...
                    Благодаря ти и се радвам, че ти е харесало.
                    П.П.Ти представяш ли си, ако се случи това с Хонда...и на мен новия модел не ми хареса и си искам стария...
                    Мда...мечтите са безплатни...
                    Поздрави на всички !
                    Последно редактирано от lubashki777; 24-04-16, 19:55.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някъде на север...мото трипче

                      Браво, Любо! Като заглеждам тия фотопътеписчета и отварям мобилето!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някъде на север...мото трипче

                        Коко...давай дордето е време...
                        Радвам се , че ти харесват моите похождения
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някъде на север...мото трипче

                          Браво Любо!!! Освежи ме, тъкмо си дремуцах пред талавизора ... Заредих се с желание за снимане. По Великден ще дръпнем към Кърджали и ще се опитам да направя нещо свястно.
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някъде на север...мото трипче

                            Ей... пък в този район там колко невероятни места има за снимане...не е истина.А комбинирани и с правилното време за снимане, може да излязат доста шедьоври.
                            Пожелавам ти го...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някъде на север...мото трипче

                              Ако се наканите, елате към Хасково да се запознаем тъкмо и ще се разходим към Кърджали да ви разведа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X