Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обектив за дълъг бой

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • обектив за дълъг бой

    Здравейте колеги,може би въпроса е повдиган вече,но нямам времето да изчета за съжаление всичко,за което се извинявам и нека модераторите да закачат въпроса ми към темата,ако я има вече.Та искам да попитам за обектива.Притежавам КАНОН-че ЕОС 600Д със стандартни китово обективче EF 18-55 IS II,което напълно покрива изискванията ми за портретна снимка,и донякъде за среден бой/като разстояние/,но искам да вдигна разстоянието за пейзажи например,врабченцата даже кажете ми колко в колко мм обектив да инвестирам.Ако може предложенията ви да са подкрепени със снимка направена със дадения обектив,за да добия по реална представа.Приемете въпроса ми за любителски,ако ви се стори глупав.Благодаря Ви,респект
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

  • #2
    От: обектив за дълъг бой

    Какъв бюджет си отделил? Нов, втора ръка?

    Цъкал съм с Тамрон 90 2.8 Макро, 70-200L, 28-135 (пълен ужас, пълен), 100 Canon Макро и 85/1.8, пак канонски.
    Последно редактирано от swartalf; 24-04-16, 11:35.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: обектив за дълъг бой

      Само не закачай пиленцата, че става страшно! Най-елегантния вариант е 55-250 ИС на старо ако не снимаш видео. Не знам дали 600Д поддържа СТМ обективите, но те са по-добрия вариант за видео, т.е. 55-250 ИС-СТМ.

      П.П. Продадох си Канона та не мога да се аргументирам със снимки.

      П.П.2 Те една снимка съм скрил при братушките:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2161565.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5711777
      Последно редактирано от коко келеша; 24-04-16, 12:59.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: обектив за дълъг бой

        ...бюджета ще го определим на момента,все пак се взима дългосрочно,с перспектива.Не е проблем,просто да не взимам неподходяща неща,за това ми е мисълта
        HUSGVARNA 630 SMR
        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

        Коментар


        • #5
          От: обектив за дълъг бой

          Щом бюджета не е проблем - 70-200/2.8L IS е твоят компромисен обектив. Късичък е за пиленца, но с един телеконвертор Х1.4 има надежда. За сметка на това портретите с него са трепач.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45697_1.jpg
Прегледи:1
Размер:123.2 КБ
ID:5711778

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44599_1.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5711779
          Последно редактирано от коко келеша; 24-04-16, 13:43.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: обектив за дълъг бой

            +1 за 70-200. Ако не ти се дават 1500 лева за стабилизираната версия, за 800 взимаш "голата", която също бива.
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #7
              От: обектив за дълъг бой

              Само ти си знаеш какво искаш да снимаш и колко пари даваш. Затова влез в тоя сайт и търси. В eBay са малко по-евтини.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: обектив за дълъг бой

                благодаря колеги,светнахте ме,в което не съм се й съмнявал,бъдете здрави и до нови виртуални срещи
                HUSGVARNA 630 SMR
                PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                Коментар


                • #9
                  От: обектив за дълъг бой

                  Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                  ... ... ...
                  Шефе няма да ти дам грам отговор понеже не си задал грам въпрос.

                  Какво точно искаш да снимаш ? Колко често ? Каква нужда искаш да удовлетвориш ?

                  70-200мм е категорично къс за всякакво "далечно" снимане. За пилци можеш да забравиш, освен щрауси. Това - изрично ако смяташ да ги снимаш "на крак". Ако си играеш с фото-капани, палатки и прочее радости с които да ги примамиш наблизо - и рибено око можеш да ползваш.

                  Та кажи какво ще снимаш
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: обектив за дълъг бой

                    Аз без да съм Разбирач ще си кажа мнението, а именно ще лобирам за споменатия 55-250
                    Предполагам ще ти хареса цената му, общо взето ще забравиш за китовия обектив.
                    Дължината му е прекрасна както за портрети така и за пилци.

                    П.п. в темата за пилетата снимките ми са основно със същия, ама го продадох по погрешка.

                    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
                    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                    Коментар


                    • #11
                      От: обектив за дълъг бой

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Шефе няма да ти дам грам отговор понеже не си задал грам въпрос.

                      Какво точно искаш да снимаш ? Колко често ? Каква нужда искаш да удовлетвориш ?

                      70-200мм е категорично къс за всякакво "далечно" снимане. За пилци можеш да забравиш, освен щрауси. Това - изрично ако смяташ да ги снимаш "на крак". Ако си играеш с фото-капани, палатки и прочее радости с които да ги примамиш наблизо - и рибено око можеш да ползваш.

                      Та кажи какво ще снимаш
                      ..."шефе",не ми допада като обръщение,така,че няма да ти дам и грам внимание.Колегите ме разбраха,ти не...Благодаря,сега можеш да ми наложиш наказание,това знам,че го можеш.
                      HUSGVARNA 630 SMR
                      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: обектив за дълъг бой

                        Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                        ..."шефе",не ми допада като обръщение,така,че няма да ти дам и грам внимание.Колегите ме разбраха,ти не...Благодаря,сега можеш да ми наложиш наказание,това знам,че го можеш.
                        Чакай да ти разкажа едни дърти спомени

                        В едни далечни години след увото ходих да прибера една мадама от един студентски купон че трябваше да я водя на друг. На излизане домакина ни вика усмихнат "и умната, ей ", а аз му викам "свиркай си, жив и здрав, благодарим".

                        След време (седмици) мацката ми вика "...абе, днес се чух с не знам кой си - за какъв х' си напсувал момчето на тръгване ?!? Едвам са го удържали, щял да скача да те гони да те превъзпитава..."

                        Аз - шах с пешката - как така ще съм го псувал ?!?

                        Тя: "... ми бил си му казал 'да го духаш' на тръгване ?!? За какво ???..."

                        Та оказа се че софийското "Свиркай си" означаващо "не се безпокой" за заралии значи "да го духаш" (дори за заралии живущи в София). Или поне конкретно този така го чул.

                        Ама той по принцип си беше предубеден, зер през цялото време нещо му бях крив и търсеше да види лошото. Съдейки по края на коментара ти - случаят с теб не е такъв, нали .

                        Прочее - извинявам се ако съм те засегнал. Може да потърсиш във форума кога съм ползвал "шефе" и дали някога е било в отрицателен контекст или с неуважение. Жив и здрав.
                        Последно редактирано от Goblin; 29-04-16, 20:07.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X