Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велоалея за никъде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Велоалея за никъде

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Техниката ни е същата. Остава да поизбелеят бачкаторите и да обуят други цървули.
    А малце ако се дръпнем от тия дето им е още далеко, ще влезем по- бързо във филма, ако и с по-тъмни крака.
    Ние сме по-практични - просто боядисваме половината тротоар и готово
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #92
      От: Велоалея за никъде

      Само половината? Неслучайно си имаше "виц", че когато в Москва завали, в София отварят чадърите. Сигурно е имало такъв с Истанбул и Виена.
      Много изненадващо сега не гравитира такъв с Брюксел/Вашингтон.

      По темата: за добро или лошо ние нямаме нищо общо с холандците като манталитет, релеф и климат (вероятно неизчерпателен списък) и тук значението на велотранспорта никога няма да е такова, каквото е там. Знам от първа ръка случай, за осъден пешеходец, предизвикал падане на велосипедист на велоалея в Хага.

      Коментар


      • #93
        От: Велоалея за никъде

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Само половината? Неслучайно си имаше "виц", че когато в Москва завали, в София отварят чадърите. Сигурно е имало такъв с Истанбул и Виена.
        Много изненадващо сега не гравитира такъв с Брюксел/Вашингтон.

        По темата: за добро или лошо ние нямаме нищо общо с холандците като манталитет, релеф и климат (вероятно неизчерпателен списък) и тук значението на велотранспорта никога няма да е такова, каквото е там. Знам от първа ръка случай, за осъден пешеходец, предизвикал падане на велосипедист на велоалея в Хага.
        Тук значението на велотранспорта е било същото каквото е сега там. Моите родители са ходили с велосипед на работа, с велосипед до Гюргево през моста на разходка и за покупки, баща ми вече на 86 и сега продължава да се движи с велосипед до магазина когато времето го позволява.
        Та никога ми се струва доста силно твърдение. Ако, разбира се, тук не победи евроскептицизма и не завием на изток. Обаче и на изток велосипеда е също толкова значим като превозно средство.

        Ето и линк към един добър наръчник на велосипедиста

        Коментар


        • #94
          От: Велоалея за никъде

          Мен ме наляга едно съмнение, че ако се направят такива вело алеи, няма да може да се кара по тях от паркирали автомобили по тях.

          Коментар


          • #95
            От: Велоалея за никъде

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Тук значението на велотранспорта е било същото каквото е сега там. Моите родители са ходили с велосипед на работа, с велосипед до Гюргево през моста на разходка и за покупки, баща ми вече на 86 и сега продължава да се движи с велосипед до магазина когато времето го позволява.
            Та никога ми се струва доста силно твърдение. Ако, разбира се, тук не победи евроскептицизма и не завием на изток. Обаче и на изток велосипеда е също толкова значим като превозно средство.

            Никога е меко твърдение:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ss.PNG
Прегледи:1
Размер:17.1 КБ
ID:5713692

            Зад тези цифрички стои, разбира се, и подходящата обстановка като климат и релеф, но свалянето на българин от кола е загубена клауза.

            Коментар


            • #96
              От: Велоалея за никъде

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Знам от първа ръка случай, за осъден пешеходец, предизвикал падане на велосипедист на велоалея в Хага.
              И аз от първа ръка, е тука до мене е - в щатите глоба за превишена скорост с велосипед, и също бутане от латинос с автомобил, при което латиноса бяга от местопроизшествието
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #97
                От: Велоалея за никъде

                Напоследък често ми налитат колоездачи да се ударят в мен. Случва се да карат бързо по велоалеята и като пресичат улица да не се огледат въобще. За каране в градски условия е хубаво да се минават някакви курсове, поне да се оглеждат. Щото ние ги пазим, но те не се пазят. Карането заедно с движението по улиците пък е абсурдно.

                Коментар


                • #98
                  От: Велоалея за никъде

                  Чета..и имам чувството че повечето живеете в друга Бг,ми живея в Пловдив,работя в София от скоро,пътувам 300+ км.всеки ден,в Сф с колело е мъка,как ще стигнеш от Драгалевци до ндк без да се сбиеш поне веднъж, в Пловдив е друго,с новите велоалеи е удоволствие да тръгнеш с колело или пеш,и със пешеходци и със велосипеди шофьорите се съобразяват,даже прекалено според мен,нещата вървят на добре.Повечето сте расисти,слез от колата,качи се на мотор,карай колело,и ще разбереш че на човек му пречи само собственото късогледство.

                  На сина учителката я блъсна велосипедист на велоалея и й счупи гръбнака,тя пък лекоатлетка....и двамата по време на тренировка... Такъв е живота.Всеки бърза ,нещо му пречи,сещам се за финалните думи от филма трейнспотинг,всеки бърза,към собствената си смърт.Радвайте се на живота



                  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                  Последно редактирано от Roninn; 02-05-16, 09:17.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Велоалея за никъде

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ...в Пловдив е друго...
                    Дали от новите велоалеи, или защото Пловдив много повече прилича на Холандия?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Велоалея за никъде

                      Всеки иска да кара кола, мотор или поне велосипед. Какво да се прави - съвременно изискване за оцеляване. Но ако изпита по правилника за движение е както трябва, огромен процент от масата, наречена народ, няма да го вземе. Голяма част дори не могат да четат, още по-голяма нямат шанс да проумеят дори една трета от правилника за движение. Тогава какво - ще ги лишите от право да карат ли? Това няма как да се случи, натискът ще е огромен, защото маса народ ще се разбунтува. Щеш, не щеш - съобразяваш се с нивото на познание и интелект на всички участници в движението. Прекомерно рестриктивния закон за вземане на книжка е написан така, че да се дават рушвети на отговорните чиновници, а не да осигури минимални познания за правилата на движението. Горе долу същото в момента е с със закона за товарните превози. Неслучайно и там са дебели рушветите. Много други закони и те са така, само че с тях се налага да се справят по-образовани хора, та работата с рушветите влиза в по-нормални мащаби / не важи за закона за обществените поръчки/.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Велоалея за никъде

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        ...


                        Зад тези цифрички стои, разбира се, и подходящата обстановка като климат и релеф, но свалянето на българин от кола е загубена клауза.
                        То българинът от близкото минало избяга от селата и крайните квартали, натика се в бетонни клетки на "центъра на цивилизацията" и даде мило и драго да купи по още една такава на всяко чаве. Чаветата пък като им пораснаха крилца и като усетиха свобода, каквато родителите им не са и сънували, си биха камшика по белия свят. Какво са видели там и какво са проумели не знам, ма е факт че кафезите на центъра вече им отесняха и взеха да се връщат по селата и крайните квартали. Ако и да беше загубена кауза да върнеш някой излязъл от село пак там.
                        И с велосипедите така ще стане, сигурен съм.

                        Коментар


                        • От: Велоалея за никъде

                          Подкрепям.Там дето е останало нещо да работи и сега си е така, има доста велосипедисти. Стари и млади, не ги плаши време. Не си ходят да обядват в къщи, но пък бачкат на смени и си джиткат с най- обикновени колела.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Велоалея за никъде

                            Възхищавам се на оптимизма ви, но няма да стане. Сравняването с Холандия е нелепо. Ще се съсредоточа върху София, първо защото нямам поглед из другите градове и села и второ, защото тук вече живее 1/4 от населението на държавата ни.

                            Като климат дните, които са подходящи за предвижване от умерени велосипедисти са малко. Аз примерно под 5С и над 31-2С не мога да карам. Дъждът също доста пречи, ако не искаш да приличаш маймуна. За сравнение - в Амстердам не виждат сняг и 30С е непозната температура, улиците са чисти и след дъжд не ставаш кална топка.

                            Денивелацията на Амстердам е http://www.floodmap.net/Elevation/El...ap/?gi=2759794 , a на София: http://www.floodmap.net/Elevation/El...Map/?gi=727011

                            И за финал: когато почнах да карам велосипед получих 1 директно и 1 индиректно запитвана дали не съм закъсал с парите. Върнаха ми и дребна сума пари, която отдавна бях отписал и за което не бих направил връзка, ако не съвпадна със запитванията. Според мен, масово битува мнение, че велосипедистите са точно три категории:

                            1. Тийнейджъри
                            2. Клошари
                            3. Идиоти.

                            Коментар


                            • От: Велоалея за никъде

                              Това за мнението е така - в немско карат велосипеди и в една идея по-широки температурни граници, а дъжд и слаб сняг също често не ги спират - мой колега(българин), гледайки ги как движат и в кофти време, упорито ме убеждаваше, че явно тези хора са много зле финансово за да се движат по този начин.

                              Там културата на движение обаче е съвсем различна и карането на велосипед не е по-рисковано от карането на автомобил. Много хора си возят децата на детска градина с велосипеди(на разни ремаркета за велосипед дори), докато тук си купуват два тона джип, че очакват наследник...и за по-голяма сигурност.

                              Но нещата навсякъде се променят, манталитета и той, макар и бавно... До къде и колко баш при нас ще стигне развитието, си е отделен въпрос, на който само бъдещето ще даде отговор. Аз единствено се надявам(и вярвам че), ако се постигне някога едно подобряване на целия живот в посока на увеличаване на спокойствието на хората като цяло, липса на нерви и без излишно бързане в ежедневието, това да се отрази положително и на проблемите в придвижването.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Велоалея за никъде

                                Е, ние съвсем отскоро можем да си купуваме коли "ей като така" - още не сме се нарадвали, разбираемо е.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X