Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на трактор за косене на люцерна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на трактор за косене на люцерна

    Здравейте колеги. Искам да питам, кой какви наблюдения има за разхода на машината си при косене на люцерна. Питам, защото имам трактор Паскуали и роторна косачка 2 метра и ми предлагат да кося с нея към 200 дка люцерна и ми предлагат 6 лв. на декар, което ми се вижда доста малко. За планинско косене ми плащат по 10 лв на декар а разходите са ми около 6 лева на декар. Люцерната верно е на равен терен и е един блок, ама пак си мисля че няма нищо да изкарам. Отделно този иска и да му я мина със сеносъбирачка и да му я балирам ама незнам каква цена да му кажа.

    Споделете опит на какви цени косите, обръщате и балирате? За да знам дали изобщо има смисъл да се хващам.

    Мерси предварително

  • #2
    От: Разход на трактор за косене на люцерна

    При нас вземат от 8-10 лв на декар за косене, сигурно заради това че са малки блокове и на различни собственици. Според мен ти дава тази цена защото блока е голям и няма да имаш толкова разходи. Според мен за първи откос ще излязат 25-30 бали (зависи от балирачката-ти) от декар. При средна цена от 4.50 на бала, смятай ти колко му е разхода на него и какво може да изкараш от горе.

    Коментар


    • #3
      От: Разход на трактор за косене на люцерна

      12 Лева косене и 10 лева събиране на декар.......за по малко не си заслужава да работиш
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: Разход на трактор за косене на люцерна

        Са видех че става въпрос за 200 декараоферирай на 8 лева и събирането 5

        Дедо Боже дай и на нас тия декари....
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          От: Разход на трактор за косене на люцерна

          Баси мамата... А аз ора декар за 15 лева, стига да има клиенти де.
          Косенето е в пъти по-леко и бързо от оранта, да взема да си купя косачка ли?..
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Разход на трактор за косене на люцерна

            Ти на 2 пръста ли чешеш? Аз докато бях ученик, т.е. преди 5-6 години, орах дворни места на 30-35 кинта, то вярно че там има 5 пъти повече маневри, ама все пак... Ама като се змаисля че тогава нафтата беше 2,60-2,70, може и да сти е добра цената.
            Кольо Динев

            Коментар


            • #7
              От: Разход на трактор за косене на люцерна

              Мерси за информацията която споделихте. Та аз се допитах до няколко колеги и стигнах до следните цени:

              Около Пловдив:
              косене - от 10 до 12 лева на декар /при 50 бали на година от 4 откоса общо излиза от 0.8 до 0.96 лева на бала/
              обръщане - 5 лева на декар /при 50 бали на година от 4 откоса общо излиза 0.40 лева на бала/
              балиране - 0т 0.70 до 1.00 лева на бала
              товарене и разтоварване - от 0.40 до 0.50 лева на бала

              Около София:
              косене - от 6 до 8 лева на декар (като за над 40 декара е 6 лева) /при 35 бали на година от 2 откоса общо излиза от 0.34 до 0.46 лева на бала/
              обръщане - не правили такова нещо тук!!! (от 3 места така ми казаха)
              балиране - 0т 0.60 до 0.80 лева на бала
              товарене и разтоварване - от 0.30 до 0.50 лева на бала


              наистина се оказа за около София че май косенето е 6 лева на декар. Това е информация от 3-ма души, 2-ма от които им вярвам. Отделно ми казаха за една фирма дето за 1 лев на бала коси и балира.

              Коментар


              • #8
                От: Разход на трактор за косене на люцерна

                Първоначално публикуван от maxaffey Преглед на мнение
                Мерси за информацията която споделихте. Та аз се допитах до няколко колеги и стигнах до следните цени:


                наистина се оказа за около София че май косенето е 6 лева на декар. Това е информация от 3-ма души, 2-ма от които им вярвам. Отделно ми казаха за една фирма дето за 1 лев на бала коси и балира.
                Тези последните да не са с платноходи?

                Стария долу горе ти дава добър съвет стига да те търсят за целия летен сезон.
                Разхода зависи от много неща и точен съвет на дали може да се даде.

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на трактор за косене на люцерна

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Баси мамата... А аз ора декар за 15 лева, стига да има клиенти де.
                  Косенето е в пъти по-леко и бързо от оранта, да взема да си купя косачка ли?..
                  Оране с трактор ЮМЗ ли?

                  А колко може да се вземе за фрезоване на дворни места? 300-500кв. до 1 декар? малък японски трактор 15к.с. и фреза с работна ширина 1м.
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на трактор за косене на люцерна

                    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                    А колко може да се вземе за фрезоване на дворни места? 300-500кв. до 1 декар? малък японски трактор 15к.с. и фреза с работна ширина 1м.
                    Колкото дадат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на трактор за косене на люцерна

                      Ако ги питам колко дават, то няма и нищо да изкарам. А някои екземпляри и ще ми вземат.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на трактор за косене на люцерна

                        20 лв е добре.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на трактор за косене на люцерна

                          По темата - за разход не знам , не ми се вярва да е много в сравнение с култивация или оран - може би се изравнява със разхода при сеитба .
                          Цена в Добрич - 8-10 лв/дка - като чух .Да им давам луди пари за почти нищо - няма да стане .
                          Днеска си купих една палцова на 2метра . След 5 откоса(50дкаХ5) съм я изплатил и ще ми остане .
                          Ще споделя като почна да кося какво харчи

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на трактор за косене на люцерна

                            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                            Оране с трактор ЮМЗ ли?

                            А колко може да се вземе за фрезоване на дворни места? 300-500кв. до 1 декар? малък японски трактор 15к.с. и фреза с работна ширина 1м.
                            30---40лева и нагореиначе да гепат мотиката и удри мале

                            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                            Ако ги питам колко дават, то няма и нищо да изкарам. А някои екземпляри и ще ми вземат.
                            Колкото повече искаш по те уважават

                            Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                            20 лв е добре.
                            четири кутии цигари я фани един циганин да видиш за 20 лева какво ше свършиа ти работиш с машина и имаш амортизация

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            По темата - за разход не знам , не ми се вярва да е много в сравнение с култивация или оран - може би се изравнява със разхода при сеитба .
                            Цена в Добрич - 8-10 лв/дка - като чух .Да им давам луди пари за почти нищо - няма да стане .
                            Днеска си купих една палцова на 2метра . След 5 откоса(50дкаХ5) съм я изплатил и ще ми остане .
                            Ще споделя като почна да кося какво харчи
                            С палцова в Българияпо други страни косят с такивау нас още първия ден ше шибнеш нещо и ше покривиш све пробвано многократно

                            Плати си може и да ти намалят цената и мирна глава....
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на трактор за косене на люцерна

                              Като почнеш да работиш на други хора си сметни всичко хубаво, сметката ти за гориво, амортизация, непредвидени разходи,( знаеш за какво говоря ) всичко това го събираш и го умножаваш по 2 след това си слагаш труда и накрая трябва да ти остане печалба. ( Парите за труда ти НЕ са печалба )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X