Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

    Мани, той още ми се сърди, че взех два изравнителя от Емо и за него не останаха. Ама какво да направя, като имам две работилници на 60км една от друга.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

      Дълбоко съм убеден че Румбата има изравнители
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

        Той, че има има, ама някой не се сещат да попитат.
        Не казвайте на жената че имам два-три диаманта с големина на царевично зърно, че ще ме убие...
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Не казвайте на жената че имам два-три диаманта с големина на царевично зърно, че ще ме убие...
          мА твоЙут е техничеНски, така чИ нИ сА броЙ

          Коментар


          • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

            Преди използвах карборунд, но в сравнение с диаманта все едно нямаш шмиргел.
            След изравняване с диаманта кара 10 пъти повече и не се яде толкова пясък.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Дълбоко съм убеден че Румбата има изравнители
              Можеш да се фанеш на бас, има.
              Дедо Клаус също

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Преди използвах карборунд, но в сравнение с диаманта все едно нямаш шмиргел.
              След изравняване с диаманта кара 10 пъти повече и не се яде толкова пясък.
              Абсолютно верни наблюдения.
              Целта на изравняването е от една страна да се върне формата на абразивния камък, от друга да почисти замазания по камъка материал, от трета да начупи и открие нови режещи ръбове в зърната.
              С първите две карборунда се справя достатъчно добре, но с третото диаманта е незаменим.
              В общия случай карборунда е добре да се ползва за грубо оформяне, за да се пести от диамантения изравнител.
              После новата работна повърхност да се мине с диамантен изравнител.
              Това за шмиргелите от домашните и не толкова домашни работилници.

              В производството рядко се ползва карборунд.
              Много машини си подравняват камъка сами на всеки работен ход и там диамантът е незаменим.
              В други специфични случаи /профилиране на камък за зъбошлайф например/ също, но там задълбаваме в материя, която е неприложима в извънзаводски условия.
              Ще покажа някои неща, ама по-късно, че съм далече от снимане сега.
              ....



              Тарга, не се сърди на Краси, ще имаш и ти изравнител/и/ като неговия.
              Е, при мен са малко по-евтини, но не бих правил дъмпинг на активни обяви в "Гаражните разпродажби",
              въпреки че там често се появяват за продажба неща по-скъпи от колкото аз ги продавам.


              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Мчи да дупча камъни.
              Аз пък си помислИх, че имаш нишан къде да се дупчи за шистов газ , макар че по вашия край сега морето дава други "дарове"

              Коментар


              • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                Тарга, не се сърди на Краси, ще имаш и ти изравнител/и/ като неговия.
                Е, при мен са малко по-евтини, но не бих правил дъмпинг на активни обяви в "Гаражните разпродажби",
                въпреки че там често се появяват за продажба неща по-скъпи от колкото аз ги продавам.
                Предполагам че визираш мен, затова ще се включа и аз.

                Напълно нормално е ти да имаш такива изравнители и съответно да са малко по-евтини. Само че има една
                съществена разлика - ти ги купуваш на килограм от някой фалирал завод и ги продаваш на бройка със съответната
                печалба и на цена, различна за всеки клиент. Аз съм ги купил на бройка от твой колега с определена от него
                отстъпка (явно недостатъчна) и ги продадох на същата цена.

                Тъй като тези изравнители са консуматив, а моята обява в "Гаражните разпродажба" точно в тази си част вече не е
                активна (нямам повече изравнители), не мисля че ще е дъмпинг да обявиш на каква цена ги продаваш. Това ще помогне
                в две направления - ти ще продадеш известно количество, а аз ще знам каква отстъпка да търся следващият път.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  Предполагам че визираш мен...
                  Емо, не визирам никого, незнам защо си го приел лично.
                  Всеки е свободен да определя цената на нещата, които продава, както и на труда си.
                  Просто споделих, че често в гаражните разпродажби се продават като топъл хляб неща /не само инструменти/,
                  които се намират и на други места даже на по-добра цена.
                  Но може би това е феномен на форумните общества.
                  Аз също предпочитам да купя нещо от колега от форума, дори и да е по-скъпо, така знам, че може би съм му помогнал в подходящ момент.
                  Затова и когато някой пусне нещо в гаражните теми /стругарски ножове например/ не скачам да се обяснявам, че при мен са с по 2лв. по евтини.

                  Е, понякога е кофти когато се появяват откровено търговски количества от някои неща, но няма универсален филтър и няма как да се отсейват прецизно нещата.

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  ... ти ги купуваш на килограм от някой фалирал завод и ги продаваш на бройка със съответната
                  печалба ...
                  Колкото до това... и на мен ми се иска така, но нещо не се получава.
                  Най-облагодетелствани в това отношение са колеги от вашия край и от точно определена малцинствена група/и/.
                  Има даже феномен, много често на колеги търговци продават по-скъпо отколкото като ви налазят по цеховете.

                  Друг е въпроса, че цената на повечето неща /включително и на изравнителите/ няма нищо общо с истинската им цена, ако се произведат на наша територия и в днешните условия.


                  Аз от доста време се опитвам и да произвеждам някои неща.
                  Още не съм си показал носа над водата, но добре че основно са за навън,
                  та не ми се налага да се конкурирам с така обичаните скрап-ярдове, които купуват на кило - продават на бройка

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  .... а аз ще знам каква отстъпка да търся следващият път.
                  За отстъпки съм винаги готов, от моята тема в търговски партньори никой няма да забогатее,
                  просто покупателния потенциал на форума за тези артикули е крайна величина, темата даже не се индексира навън.



                  ......

                  -----
                  Ъъъъъ, за изравнители ставаше дума.

                  Много видове са. Огромна група инструменти.

                  Друг е въпроса, че камък на домашното точило може да се изравни почти с всичко.
                  Всеки има ъглошлайф /логично, щом има поне шмиргел /, със сигурност му се намира и някоя "диамантина", дори и да е от щанда до тоя с бикините и маслините.
                  Значи няма проблем с изравняването, само трабва да нацели ъгъла на атака между диамантения диск и шмиргеловия камък.
                  А, добре е и двете машини да са включени.
                  Ползвайте ЛПС винаги
                  ----------
                  Въпросните от по-горе изравнители тип "молив" не с нищо повече от метален цилиндър с вложка от едър диамантен прах /между 100 и 200 микрона/ в стопилка.
                  Няма да влизам в подробности, има достатъчно литература ...
                  Този тип изравнители работат след като се свали поне 3-4мм. от страната обратна на надписа.
                  Така е и при българските, и при повечето от руските.
                  При някои руски няма "тапа" и могат да се ползват веднага.

                  На снимките:
                  български 2 карата - 15лв.
                  СССР /за носталгици/ - 10лв.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191987.jpg
Прегледи:1
Размер:388.1 КБ
ID:5812880

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191988.jpg
Прегледи:1
Размер:435.2 КБ
ID:5812881


                  Разрез на български
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191989.jpg
Прегледи:1
Размер:344.8 КБ
ID:5812882

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191990.jpg
Прегледи:1
Размер:284.4 КБ
ID:5812883

                  ---------------

                  Карборунд може да ви попадне отвсякъде.
                  Най-евтиния вариант е Берковско блокче за мозаечни машини - около 4-5 лв., големия им изравнител е около 10-12лв., но е същия материал.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191991.jpg
Прегледи:1
Размер:383.3 КБ
ID:5812884


                  Само за придобиване на представа.
                  Това е диамантен изравнител за профилиране /един от многото видове/.
                  Скъп инструмент, грехота е да се ползва за обща употреба.
                  Ако на някой му попадне, цифрите върху него означават ъгъла на скоса и радиуса на диамантения връх.
                  В случая 40/250 = 40 градуса / r=250 микрона
                  Ако на някой му е интересно - насочващи думи за чичо Гугу - DIPROFIL, REISHAUER, ASAHI DIAMOND.....
                  Индия и Китай също не спят

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191993.jpg
Прегледи:1
Размер:316.4 КБ
ID:5812885

                  Иначе за сериозните машини с големи камъни правилото е колкото по-голям камъка, с толкова по-голямо зърно се изравнява.
                  Дедо Коковите /зърна/ сигурно са горе долу такива

                  Така изглеждат 3-3.5 каратовите преди,

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191994.jpg
Прегледи:1
Размер:299.6 КБ
ID:5812886

                  а така след запояването им в държача.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4191995.jpg
Прегледи:1
Размер:252.0 КБ
ID:5812887

                  На повечето от еднозърнестите изравнители при правилна употреба и достатъчно използваеми ъгли, могат да се обръщат зърната и да се ползват доста време.

                  Обръщане на зърно при мен е 15лв. ако се ползва същия държач.
                  Ако се премества в друг държач е между 18 и 25 лв. в зависимост от сложността на държача.
                  За да е рентабилен еднозърнест изравнител изключително важно е да се ползва правилно.
                  Да се спазва ъгъла при работа, да не се "пришпорва", да има обилно охлаждане, да не се износва до метал.
                  При спазени такива условия, зърната търпят 2-3, понякога и 4 обръщания.

                  Хау!
                  -----
                  Последно редактирано от rumbata; 19-04-19, 21:59.

                  Коментар


                  • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

                    Благодаря, изключително полезно и изчерпателно.

                    Относно изкупуването на складове на килограм - виждал съм в много заводи, последният беше Искра Силатроник преди няколко месеца.

                    За отстъпки започнах да се пазаря преди доста години, след като дадох пари назаем на твой колега да изкупи един склад в Монтана,
                    включително стругарски ножове по 2лв/кг, и му съдействах за организирането на транспорта. Една седмица след това, още не ми беше върнал
                    парите, ми продаде част от тези ножове по 10лв бройката.

                    Затова моля за извинение, ако коментарът ми е бил леко язвителен и предубеден.
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

                      Този да не е бил грък ?
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        за чичо Гугу - DIPROFIL....
                        За протокла: горното да се чете DIAFORM, възстановявам една машинка Diprofil та ми дипрофили в главата...


                        ----------

                        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                        ... Затова моля за извинение, ако коментарът ми е бил леко язвителен и предубеден.
                        Емо, няма никакъв проблем, да не сме за един ден

                        Коментар


                        • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

                          Освен цена за извиване на зърна ще дадеш ли и цена за зялата бозка.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

                            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                            Благодаря, изключително полезно и изчерпателно.

                            Относно изкупуването на складове на килограм - виждал съм в много заводи, последният беше Искра Силатроник преди няколко месеца.

                            За отстъпки започнах да се пазаря преди доста години, след като дадох пари назаем на твой колега да изкупи един склад в Монтана,
                            включително стругарски ножове по 2лв/кг, и му съдействах за организирането на транспорта. Една седмица след това, още не ми беше върнал
                            парите, ми продаде част от тези ножове по 10лв бройката.

                            Затова моля за извинение, ако коментарът ми е бил леко язвителен и предубеден.
                            Това вече е почти невъзможно защото повечето заводи са на частни собственици а те много добре знаят цените на всичко а не е проблем да влезеш в нета и да провериш кое колко върви ако не си в час за нещо . При мен в Победа дълги години аз определях цените нещо като се продава само че в един момент директора почна да ползва услугите на някакъв лицензиран оценител който не е много в час с реалните цени на пазара и сега е мътна и кървава Диамантения изравнител ако се ползва грамотно е вечен моя е на поне 30 години и още изглежда добре но го ползвам само за подравняване и зачистване на камъните на шлайфовете особено като рабош алуминиеви сплави на шлайфа се налага доста често да зачистваш камъка . Като работиш матрици и поансони кото са над 60 HRC с дни не го пипаш . Това естествено когато камъните са за съответния материал .
                            Последно редактирано от sek.1; 10-05-19, 05:19.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • Темата позамряла, но имам питане към Румбата. Търся гумен абразивен диск за шмиргел, отвор Ф20, диаметър Ф200. Дебелина нещо около 20 мм. Едрина назърното от 240 нагоре. Ще се ползава за зачистване на ножове тип кухненски.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • Здравейте
                                От къде мога да си закупя Часовников индикатор 0,001 мм. аналогов . Но:
                                Скалата при отклонение 1мм = да е 360 градуса . ( По-голямата част от тези инструменти завъртат стрелката на 180 градуса )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X