Страница 8 от 8 ПървиПърви ... 4 5 6 7 8
Резултати 141 до 148 от 148

Тема: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

rumbata е офлайн
    ОГВС
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София-под гората
    Публикации
    2,011
    Точки (при гласуване)
    27

По подразбиране От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Дълбоко съм убеден че Румбата има изравнители
    Можеш да се фанеш на бас, има.
    Дедо Клаус също

Цитат Мнение на travelling Преглед на публикациите
    Преди използвах карборунд, но в сравнение с диаманта все едно нямаш шмиргел.
    След изравняване с диаманта кара 10 пъти повече и не се яде толкова пясък.
    Абсолютно верни наблюдения.
    Целта на изравняването е от една страна да се върне формата на абразивния камък, от друга да почисти замазания по камъка материал, от трета да начупи и открие нови режещи ръбове в зърната.
    С първите две карборунда се справя достатъчно добре, но с третото диаманта е незаменим.
    В общия случай карборунда е добре да се ползва за грубо оформяне, за да се пести от диамантения изравнител.
    После новата работна повърхност да се мине с диамантен изравнител.
    Това за шмиргелите от домашните и не толкова домашни работилници.

В производството рядко се ползва карборунд.
    Много машини си подравняват камъка сами на всеки работен ход и там диамантът е незаменим.
    В други специфични случаи /профилиране на камък за зъбошлайф например/ също, но там задълбаваме в материя, която е неприложима в извънзаводски условия.
    Ще покажа някои неща, ама по-късно, че съм далече от снимане сега.
    ....

Тарга, не се сърди на Краси, ще имаш и ти изравнител/и/ като неговия.
    Е, при мен са малко по-евтини, но не бих правил дъмпинг на активни обяви в "Гаражните разпродажби",
    въпреки че там често се появяват за продажба неща по-скъпи от колкото аз ги продавам.

Цитат Мнение на targa Преглед на публикациите
    Мчи да дупча камъни.
    Аз пък си помислИх, че имаш нишан къде да се дупчи за шистов газ , макар че по вашия край сега морето дава други "дарове"

Място
    Пловдив
    Публикации
    407
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Инструменти /режещи/, измервателни, машини, приспособления за ММ*

Цитат Мнение на rumbata Преглед на публикациите
    Тарга, не се сърди на Краси, ще имаш и ти изравнител/и/ като неговия.
    Е, при мен са малко по-евтини, но не бих правил дъмпинг на активни обяви в "Гаражните разпродажби",
    въпреки че там често се появяват за продажба неща по-скъпи от колкото аз ги продавам.
    Предполагам че визираш мен, затова ще се включа и аз.

Напълно нормално е ти да имаш такива изравнители и съответно да са малко по-евтини. Само че има една
    съществена разлика - ти ги купуваш на килограм от някой фалирал завод и ги продаваш на бройка със съответната
    печалба и на цена, различна за всеки клиент. Аз съм ги купил на бройка от твой колега с определена от него
    отстъпка (явно недостатъчна) и ги продадох на същата цена.

Тъй като тези изравнители са консуматив, а моята обява в "Гаражните разпродажба" точно в тази си част вече не е
    активна (нямам повече изравнители), не мисля че ще е дъмпинг да обявиш на каква цена ги продаваш. Това ще помогне
    в две направления - ти ще продадеш известно количество, а аз ще знам каква отстъпка да търся следващият път.

rumbata е офлайн
    ОГВС
    Място
    София-под гората
    Публикации
    2,011
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на Emilppp Преглед на публикациите
    Предполагам че визираш мен...
    Емо, не визирам никого, незнам защо си го приел лично.
    Всеки е свободен да определя цената на нещата, които продава, както и на труда си.
    Просто споделих, че често в гаражните разпродажби се продават като топъл хляб неща /не само инструменти/,
    които се намират и на други места даже на по-добра цена.
    Но може би това е феномен на форумните общества.
    Аз също предпочитам да купя нещо от колега от форума, дори и да е по-скъпо, така знам, че може би съм му помогнал в подходящ момент.
    Затова и когато някой пусне нещо в гаражните теми /стругарски ножове например/ не скачам да се обяснявам, че при мен са с по 2лв. по евтини.

Е, понякога е кофти когато се появяват откровено търговски количества от някои неща, но няма универсален филтър и няма как да се отсейват прецизно нещата.

... ти ги купуваш на килограм от някой фалирал завод и ги продаваш на бройка със съответната
    печалба ...
    Колкото до това... и на мен ми се иска така, но нещо не се получава.
    Най-облагодетелствани в това отношение са колеги от вашия край и от точно определена малцинствена група/и/.
    Има даже феномен, много често на колеги търговци продават по-скъпо отколкото като ви налазят по цеховете.

Друг е въпроса, че цената на повечето неща /включително и на изравнителите/ няма нищо общо с истинската им цена, ако се произведат на наша територия и в днешните условия.

Аз от доста време се опитвам и да произвеждам някои неща.
    Още не съм си показал носа над водата, но добре че основно са за навън,
    та не ми се налага да се конкурирам с така обичаните скрап-ярдове, които купуват на кило - продават на бройка

.... а аз ще знам каква отстъпка да търся следващият път.
    За отстъпки съм винаги готов, от моята тема в търговски партньори никой няма да забогатее,
    просто покупателния потенциал на форума за тези артикули е крайна величина, темата даже не се индексира навън.

......

-----
    Ъъъъъ, за изравнители ставаше дума.

Много видове са. Огромна група инструменти.

Друг е въпроса, че камък на домашното точило може да се изравни почти с всичко.
    Всеки има ъглошлайф /логично, щом има поне шмиргел /, със сигурност му се намира и някоя "диамантина", дори и да е от щанда до тоя с бикините и маслините.
    Значи няма проблем с изравняването, само трабва да нацели ъгъла на атака между диамантения диск и шмиргеловия камък.
    А, добре е и двете машини да са включени.
    Ползвайте ЛПС винаги
    ----------
    Въпросните от по-горе изравнители тип "молив" не с нищо повече от метален цилиндър с вложка от едър диамантен прах /между 100 и 200 микрона/ в стопилка.
    Няма да влизам в подробности, има достатъчно литература ...
    Този тип изравнители работат след като се свали поне 3-4мм. от страната обратна на надписа.
    Така е и при българските, и при повечето от руските.
    При някои руски няма "тапа" и могат да се ползват веднага.

На снимките:
    български 2 карата - 15лв.
    СССР /за носталгици/ - 10лв.

Име:  P4191987.jpg
Прегледи: 208
Размер:  388.1 Кб

Име:  P4191988.jpg
Прегледи: 209
Размер:  435.2 Кб

Разрез на български
    Име:  P4191989.jpg
Прегледи: 207
Размер:  344.8 Кб

Име:  P4191990.jpg
Прегледи: 206
Размер:  284.4 Кб

---------------

Карборунд може да ви попадне отвсякъде.
    Най-евтиния вариант е Берковско блокче за мозаечни машини - около 4-5 лв., големия им изравнител е около 10-12лв., но е същия материал.

Име:  P4191991.jpg
Размер:  383.3 Кб

Само за придобиване на представа.
    Това е диамантен изравнител за профилиране /един от многото видове/.
    Скъп инструмент, грехота е да се ползва за обща употреба.
    Ако на някой му попадне, цифрите върху него означават ъгъла на скоса и радиуса на диамантения връх.
    В случая 40/250 = 40 градуса / r=250 микрона
    Ако на някой му е интересно - насочващи думи за чичо Гугу - DIPROFIL, REISHAUER, ASAHI DIAMOND.....
    Индия и Китай също не спят

Име:  P4191993.jpg
Размер:  316.4 Кб

Иначе за сериозните машини с големи камъни правилото е колкото по-голям камъка, с толкова по-голямо зърно се изравнява.
    Дедо Коковите /зърна/ сигурно са горе долу такива

Така изглеждат 3-3.5 каратовите преди,

Име:  P4191994.jpg
Прегледи: 212
Размер:  299.6 Кб

а така след запояването им в държача.

Име:  P4191995.jpg
Прегледи: 212
Размер:  252.0 Кб

На повечето от еднозърнестите изравнители при правилна употреба и достатъчно използваеми ъгли, могат да се обръщат зърната и да се ползват доста време.

Обръщане на зърно при мен е 15лв. ако се ползва същия държач.
    Ако се премества в друг държач е между 18 и 25 лв. в зависимост от сложността на държача.
    За да е рентабилен еднозърнест изравнител изключително важно е да се ползва правилно.
    Да се спазва ъгъла при работа, да не се "пришпорва", да има обилно охлаждане, да не се износва до метал.
    При спазени такива условия, зърната търпят 2-3, понякога и 4 обръщания.

Хау!
    -----
    Последно редактиран от rumbata ; 19-04-19 в 21:59

Място
    Пловдив
    Публикации
    407
    Точки (при гласуване)
    5

Благодаря, изключително полезно и изчерпателно.

Относно изкупуването на складове на килограм - виждал съм в много заводи, последният беше Искра Силатроник преди няколко месеца.

За отстъпки започнах да се пазаря преди доста години, след като дадох пари назаем на твой колега да изкупи един склад в Монтана,
    включително стругарски ножове по 2лв/кг, и му съдействах за организирането на транспорта. Една седмица след това, още не ми беше върнал
    парите, ми продаде част от тези ножове по 10лв бройката.

Затова моля за извинение, ако коментарът ми е бил леко язвителен и предубеден.

travelling е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    2,682
    Точки (при гласуване)
    15

Този да не е бил грък ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0
    Аз не пазарувам в „Била”, „Кауфланд”, „Лидъл”, „Карфур”

rumbata е офлайн
    ОГВС
    Място
    София-под гората
    Публикации
    2,011
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на rumbata Преглед на публикациите
    за чичо Гугу - DIPROFIL....
    За протокла: горното да се чете DIAFORM, възстановявам една машинка Diprofil та ми дипрофили в главата...

----------

... Затова моля за извинение, ако коментарът ми е бил леко язвителен и предубеден.
    Емо, няма никакъв проблем, да не сме за един ден

travelling е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    2,682
    Точки (при гласуване)
    15

Освен цена за извиване на зърна ще дадеш ли и цена за зялата бозка.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0
    Аз не пазарувам в „Била”, „Кауфланд”, „Лидъл”, „Карфур”

Място
    София
    Публикации
    16,004
    Точки (при гласуване)
    36

Благодаря, изключително полезно и изчерпателно.

Относно изкупуването на складове на килограм - виждал съм в много заводи, последният беше Искра Силатроник преди няколко месеца.

За отстъпки започнах да се пазаря преди доста години, след като дадох пари назаем на твой колега да изкупи един склад в Монтана,
    включително стругарски ножове по 2лв/кг, и му съдействах за организирането на транспорта. Една седмица след това, още не ми беше върнал
    парите, ми продаде част от тези ножове по 10лв бройката.

Затова моля за извинение, ако коментарът ми е бил леко язвителен и предубеден.
    Това вече е почти невъзможно защото повечето заводи са на частни собственици а те много добре знаят цените на всичко а не е проблем да влезеш в нета и да провериш кое колко върви ако не си в час за нещо . При мен в Победа дълги години аз определях цените нещо като се продава само че в един момент директора почна да ползва услугите на някакъв лицензиран оценител който не е много в час с реалните цени на пазара и сега е мътна и кървава Диамантения изравнител ако се ползва грамотно е вечен моя е на поне 30 години и още изглежда добре но го ползвам само за подравняване и зачистване на камъните на шлайфовете особено като рабош алуминиеви сплави на шлайфа се налага доста често да зачистваш камъка . Като работиш матрици и поансони кото са над 60 HRC с дни не го пипаш . Това естествено когато камъните са за съответния материал .
    Последно редактиран от sek.1 ; 10-05-19 в 05:19
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Страница 8 от 8 ПървиПърви ... 4 5 6 7 8

Сходни теми

1. Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)
    От pgv64 във форум Инструменти и обработка на детайли
    Отговори: 121
    Последно мнение: 24-04-19, 22:30
  2. Търся измервателни уреди ?
    От Христо във форум Архив
    Отговори: 6
    Последно мнение: 08-01-06, 13:05

Тагове в Темата

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове