Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медоносна 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Медоносна 2016

    Без храна семейството не си дава зор да расте, не е страшно че си хранил края на зимата и началото на пролетта със захар не виждам какво касателство има това с меда при положение ,че в този период дори магазини не си сложил. Аз сложа ли магазините съм приключил с храненето.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #32
      От: Медоносна 2016

      И аз първите години практикувах така да давам захарен сироп преди края на зимата, но сега им давам по около 1 буркан мед и това е. Имам познати, които хранят сега със захар със сложени магазини. Дават огромни количества захар.
      Вчера вадих малко мед, не е запечатан всичкия, но освободих малко място в магазините. Едно семейство е без майка. Явно съм го изтървал по време на роенето. Видях 2 маточника скоро разпечатани, та се надявам да има майка, ако не другата седмица ще мисля как да го спасявам.

      Коментар


      • #33
        От: Медоносна 2016

        Ако са само два-самосмяна. Има вътре неоплодена майка. Иначе при мен кориандърчето приключи. Вторите магазини са чисто празни, а са закарани на масив от 500-700 декара. Сега остава и слънчогледа да се изложи. Дотук средно по 5-10кг на подвижно от рапица и кориандър.

        Коментар


        • #34
          От: Медоносна 2016

          Ами не е самосмяна, защото бяха в роево настроение до преди 20-тина дни. Аз чистих като луд маточници всяка седмица. Тези явно съм ги пропуснал. Като тръгна пашата гледах на бързо дали има маточници и не видях нищо. Не съм ги закачал от тогава, а имаха открито пило. Другата седмица ще видя какво ще е. То миналата седмица на друг кошер така установих липса на открито пило, но вчера видях яйца и пило. Майка не търся по принцип, защото ако е млада и/или има много пчели не се открива лесно. Достатъчен признак е наличие на открито пило. Има случай, когато я виждам без да я търся.
          Другата седмица очаквам слънчогледа да цъфне, така че трябва да освободя магазините.

          Коментар


          • #35
            От: Медоносна 2016

            Не маркирате ли новите майки? И като вземеш рамката се оглеждаш за точката само.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #36
              От: Медоносна 2016

              Как ги маркирате майките? В ройчето,което хванах преди месец се оглеждам като ги отворя,но все не мога да я видя.

              Коментар


              • #37
                От: Медоносна 2016

                Голям мерак,Вчера направих сефтето на центрофугата. Имах два магазина с мед, но не всички бяха запечатани. Взех само запечатаните10бр, та изкарах почти половин тенекия
                Как е по-добре, да изчакам всичките пити да ги запечатат или така по етапно?
                Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                Mercedes w212 E350 4matic
                Ducati Monster 600
                O888795575

                Коментар


                • #38
                  От: Медоносна 2016

                  Поетапно. Това е прочутата "плевенска" технология или както викаха дядките на село - колко повече вадиш, толко повече носят. Ако центрофугата е за 6 например, вадиш 6. Празните ако ги сложиш над пилото, М може да ги осемени преди пчелите да ги залеят. Имай го предвид.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Медоносна 2016

                    Аз под пълния магазин слагам празен но трябва инвентар,моите елементи са сбиротак е едно подлагане с летвички и тиксо.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Медоносна 2016

                      И аз така вадя само запечатани. Ако имаш втори магазин, няма да се притесняваш да ги оставиш по-дълго време. Ще има място, къде да носят. Проблеми стават, когато напълнят магазина и започват в плодника да носят. Аз от липата извадих една тенекия мед от 4 кошера, но имах роево състояние на всичките кошери и едвам ги овладях. Предполагам че две ройчета съм изпуснал. Първото го хванах и сега е много добре развито. В нуклеус е, но направих магазинче и съм му го сложил. Не за мед, а да има място майката да не бъде блокирана.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Медоносна 2016

                        Голяма тишина,колеги...
                        Никой не смее да се похвали ли? Как се представиха любимците този сезон?
                        При мен акто за сефте тази година, изкарах една тенекия от два кошера 10дб. Но направих и три отводки, с които се боря да ги засиля за зимата ...
                        Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                        Mercedes w212 E350 4matic
                        Ducati Monster 600
                        O888795575

                        Коментар


                        • #42
                          От: Медоносна 2016

                          Тази година си беше слаба. Вчера и днес свалих всичките магазини. От 27 магазина- около 600 килограма мед.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Медоносна 2016

                            Аз от 20 кошера(8 са 10ДБ) ДБ с по 2 магазина и 2 с по един изкарах 43 тенекии. Хванах един рой(по-скоро той си дойде сам) направих 3 отводки и възстанових един пътник.
                            Лошото сега е цената на меда....
                            Живи и здрави да сме.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #44
                              От: Медоносна 2016

                              Около 10 кг средно от кошер. Много зле.
                              Долу също няма, трябва да се храни.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #45
                                От: Медоносна 2016

                                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                                Аз от 20 кошера(8 са 10ДБ) ДБ с по 2 магазина и 2 с по един изкарах 43 тенекии. Хванах един рой(по-скоро той си дойде сам) направих 3 отводки и възстанових един пътник.
                                Лошото сега е цената на меда....
                                Живи и здрави да сме.
                                Браво, 50 кг от кошер, поздравления!
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X