Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко са здрави гумите......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: От: Колко са здрави гумите......

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    Няма как да не носиш чаркалъци,проблема с гумите е незначителен,ами скъсана верига,непалещ двигател,прекъснато водно съединение,без въже и инструменти просто забрави.
    И к'во?Направо да тегля един резервен мотор с мен?
    Нося само най-необходимото - комбиниран инструмент с 2-3 шестограма, 2-3 отверки и 8,10,12 ключета, тел, свински опашки(за бежанци) и отскоро ключ за свещта и свещ(на 4т по-бързо ще си добутам мотора до вкъщи от колкото да му сваля свещта).
    Не виждам смисъл да гледам да е под 100 кела мотора пък да нося 10кела раница с инструменти.

    Коментар


    • #17
      От: Re: От: Колко са здрави гумите......

      Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
      И к'во?Направо да тегля един резервен мотор с мен?
      Нося само най-необходимото - комбиниран инструмент с 2-3 шестограма, 2-3 отверки и 8,10,12 ключета, тел, свински опашки(за бежанци) и отскоро ключ за свещта и свещ(на 4т по-бързо ще си добутам мотора до вкъщи от колкото да му сваля свещта).
      Не виждам смисъл да гледам да е под 100 кела мотора пък да нося 10кела раница с инструменти.
      Когато караш на писта или близо до вкъщи , не е нужно да носиш нищо в теб , но когато си на 50-100 км. от най-близкото населено място и си сам , трябва да имаш всичко необходимо за ремонт. При правилно място на инструмента , мотора може да ти се стори и по-лек , освен ако не го носиш на гръб. Но дори и да го носиш , разликата с пълен и с празен резервоар е много по-голяма от тежестта на инструмента. А при сериозно каране , килограмите с които отслабва тялото , също са повече от тежестта на инструмента. Гледам , че се справяш с ремонтите по мотора ти , научи се да демонтираш и монтираш гумите сам , лесно и просто е , че да караш в гората и да не можеш да си смениш гумата е смешно.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        Re: Колко са здрави гумите......

        Резервоара ми е 8л., по 750гр на литър(толко тежи бензина) са 6кг. от напълно пълен до напълно празен резервоар, така че не съм усетил голяма разлика от пълен резервоар като тръгвам и като се връщам(все пак не се връщам на изпарения).
        Сам занеш с тоя резервар колко далечни могат да са ми каранията без да нося и масло със себе си.
        Инструмента е в чантичка на кръста или в раница(ако съм взем някой по-голям ключ). Рядко дори вода си взимам, камо ли да гуми помпи и т.н.
        Въпреки че КТМ-ите са "много чупливи", до сега съм успявал да се прибера - 2-3 пъти без съединител заради проблем в помпата(резултат от моя интервенция преди това) и веднъж скъсах верига, но не бях далече и звъннах да ми донесът друга.

        С ремонтите ужс справям, ама не съм от най-сръчните и въпреки желанието ми със сваленято на гума не ми се получи, та представям си как ще е с качването, така че за сега няма да се правя на майстор.

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: Колко са здрави гумите......

          Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
          И к'во?Направо да тегля един резервен мотор с мен?
          по-бързо ще си добутам мотора до вкъщи от колкото да му сваля свещта).
          Не виждам смисъл да гледам да е под 100 кела мотора пък да нося 10кела раница с инструменти.
          Не само необходими инструменти ами и храна и вода за два дни,има места където не можеш да си добуташ мотора,и най интересното че няма такива хора които да стигнат до мястото където си,и остава само,вариант едно да спиш при него,вариант 2 да го оставиш и да се прибереш пеша

          Коментар


          • #20
            От: Колко са здрави гумите......

            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
            И като шчупиш бутало или биела колкото и да знаеш как се използват инструментите с какво ще ти помогнат?Със спукана гума съм се прибирал от вр.Ботев до Карлово без никакви последствия.А за горната случка си отбутах.Добре че нямах инструменти да ми тежат излишно.
            Ако си обслужваш и ремонтираш мотора навреме и караш с поне малко акъл, никога няма да Шчупиш бутало или биела.
            А за каране без вода - несериозно е, може да ви спаси живота. Но нали "на мен не може да се случи"...

            Коментар


            • #21
              От: Колко са здрави гумите......

              Значи профилактично да ги сменям навреме,при положение че не отивам на състезание.Още повече че не ми се налага сп.подготовка да излезна да карам при положение че Стара планина и Средна гора са ми на една крачка.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #22
                От: Колко са здрави гумите......

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                Значи профилактично да ги сменям навреме,при положение че не отивам на състезание.Още повече че не ми се налага сп.подготовка да излезна да карам при положение че Стара планина и Средна гора са ми на една крачка.
                Бутало се сменя профилактично за да не сменяш и цилиндър , биела се сменя профилактично за да не сменяш двигател , лагери на каплата се сменят профилактично за да не сменяш главина , както и много други части се сменят профилактично за да не те остави мотора на пътя или в гората. Но разбира се всеки има право да си кара собственият мотор докато се счупи и след това да го бута.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Колко са здрави гумите......

                  Предполагам правиш разлика между състезателен и не.Както и за 4 и 2 такта.Имах предвид бутало мотовилковия механизъм а не др.изброени неща от теб.Карам шосейни както и горски мотори от дълги години както и в момента имам 3 дори единия е в ремонт така че до болка ми е познато как се подържа.
                  Повечето чакат да се разтропа и тогава отварят, а спецялно ти колко пъти смени бутало или биела на двг без излишни шумове? Айде моля ви се в нета всеки знае как трябва да се прави а реално колко хора го правят?
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко са здрави гумите......

                    Тогава защо се е стигнало да го буташ от гората със счупено бутало или биела? Бутало съм сменял винаги щом усетя загуба на мощност , а не като се разтропа. Затова и съм чупил бутало само веднъж , и причината беше в това , че механика ми зареди мотора с гориво , но беше забравил да сипе масло в бензина.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X