Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

    Във форумът има тема за мотоСбирка-та в Идилево, но аз реших да пусна тази, хем да се похваля с новият си фотоапарат, хем да стане като лек пътепис. Взех си Олимпус пен - PL 1 втора употреба на много тънка цена и гордо го понесох към Идилево. Понеже мразя магистрали и главни пътища тръгнах през Средна гора по моите си маршрути.

    forum image hosting
    Най-напред една снимка на Родопите, така както се виждат рано сутринта от Величково, селото където живея.


    windows 7 print screen
    Естествено не мога да пропусна снимка на дупката на бившата мина Елшица.

    После продължих към Панагюрище, от там през Стрелча и тръгнах да пресичам Средна гора нагоре към Копривщица.

    image sharing
    Долу в ниското е Стрелча, а на заден план пак са Родопите.

    how to screenshot on windows
    Гънките на Средна гора, а на заден план се виждат части от Рила.


    gif upload
    Пак Средна гора и Родопите.


    free image host
    Копривщица.

    image upload free


    img upload
    Знамена на входът на Копривщица.


    gifs upload
    Къщи в Копривщица.

    upload png


    post a picture

    Изскочих на подбалканският път и по край Клисура се запътих към Кърнаре за да мина през Беклемето.


    upload gifs
    Част от Розовата долина, около Розино и Кърнаре.


    picture share
    Изкачвам Беклемето. В средата на снимката Христо Даново, а на заден план Розино.


    image sharing
    Тук съм снимал от старта на параплнеристите под върха на Беклемето. Част от Розовата долина, а на заден план част от Средна гора.


    imgupload
    Това вече е Троянският манастир.


    image upload
    Ето го и дедо Влади под чардаците на Троянският манастир.


    free image uploading
    Части от дворът на манастира.


    how to screenshot on windows
    Части от манастирските чардаци.

    photo uploading


    image hosting 30 mb
    Част от вътрешният двор на манастира.


    upload images free
    Главната църква в дворът на Троянският манастир.


    how to do a screenshot on a pc
    Цялото това пътешествие се осъществява хей с тази моторетка...


    upload jpg
    Вече се вижда град Севлиево.

    Тука имам няколко снимки на моторите в дворът на мотокампа в Идилево, които не са много прецизни по отношение на композицията, за което се извинявам. Оправданието ми е, че, когато ги направих, вече бях на повече от три бири, та за това. За щастие колегите са качили тук във форума по добри, чисти и по-добре композирани от моите снимки на моторите в двора на мотокампа.

    free image host



    image hosting without registration


    free image hosting
    А тази Хонда Африка още не е изминала 5000 км, след като е изкарана от шоурумът, от където е била купена чисто нова...

    Вечерта в Идилево мина с пържоли, мезета, бири, ракии, вино и безалкохолни. По избор и вкус на всеки. Съжалявам, че не направих поне една снимка на скарата край огъня, където се печеха мезетата, но не бях много във форма за снимки... Ще го пробвам друг път Олимпуса как прави нощни снимки. Имаше много голяма маса в барът на къмпинга, където се раздухваха лакърдии, споделяха се спомени и се уточняваха нови маршрути. Гояма група, (даже няколко) ще тръгват за Мароко след близо месец.
    След като си тръгнахме на другият ден от Идилево решихме да посетим Крушунските водопади. Ще кача няколко снимки тук от водопадите да им се порадвате и вие.

    photo uploading


    screen shot on pc



    free photo upload




    img upload

    И накрая естествено се завършва с благодарности.... Благодаря на майка ми, благодаря на баща ми, благодаря на баба ми и на дядо ми, и т.н.....
    А сега сериозно! Благодаря на Илич, че донесе неговият уред, с които се синхронизират инжекторите на БМВ-то. На моето БМВ инжекторите бяха синхронизирани, когато го купих преди 4,5 години и преди 50 000 км, и от тогава не бяха барани. Сега в следствие на тази синхронизация, която между другото става точно за 5 минути, но със съответният уред, моторът ми измина 310 км с 15,5 литра бензин, което е разход от точно 5л на 100 км. Нормалната ми скорост за каране беше 111-110 км/час, но няколко пъти си позволих по прави отсечки да си поиграя с разни коли и тенекии, като вдигах 150-160 км/час, а по магистралата естествено карах със 120 км/час. И въпреки това ми даде този невероятен до сега за мен разход. Още веднъж, голямо благодаря, Илич! Преди тази синхронизация разходът ми беше от 5,8-6л /100 км.
    Последно редактирано от damon; 27-04-16, 21:56.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

    Благодаря за споделеното.
    Снимките много ми харесват, но като "кликна" в/у снимката не се отваря по-голямо изображение, а някакъв друг сайт.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

      Това е големината. Аз съм ги ограничил нарочно при закачването към форумът на 800х600 иначе ще се отворят прекалено големи и трябва да скролваш непрекъснато, за да ги разгледаш.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

        Страшен си Владич
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

          Ей Влади,

          когато говореше за новата фотопридобивка на Идилево си мислех,че попресилваш възможностите,ама....вярно много хубави кадри извади.

          Следващия път и нощни...


          Търпиш лека критика за крушунските,но там пък имаш оправдание-пушека от скарата ....,вероятно...или нещо друго около скарата.

          Поздрави,
          "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
          ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

          Коментар


          • #6
            От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

            Много хубави снимки си направил, но вярно ли е това с Африката или Олимпуса я прави толкоз лачена.

            Коментар


            • #7
              От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

              Тази Африка беше на 4900 километра! Купувана е в Австрия, а не от Дупница! Направо ми увисна долната джука! Олимпуса тук само фиксира истината!
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                На 4 800 !
                Купена е на 3 700 от дилър на Хонда.
                Иначе е излязла от завода преди 16 години.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20160418-00861.jpg
Прегледи:1
Размер:195.0 КБ
ID:5711245

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20160418-00863.jpg
Прегледи:1
Размер:203.4 КБ
ID:5711246

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20160418-00864.jpg
Прегледи:1
Размер:214.2 КБ
ID:5711247

                КРАСОТА!

                А, те ги и нашите на на около 100 000 всяка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20160418-00862.jpg
Прегледи:1
Размер:245.6 КБ
ID:5711248
                Последно редактирано от CarTest™; 18-04-16, 15:57.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                  Поразгледах се из mobile.de......Е такова бижу НЕМА. Маняшка е отвсякъде, но и вашите коне са строени за бойни подвизи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                    Мерси за виртуалната разходка.
                    Що се отнася до апарата, аз ползвам същия вече 4 години. Очаквах отдавна да е дал фира, но се държи. Със сигурност е прахо и удару устойчив.
                    Нощните снимки не мога да ги докарам много добри, но това май е от фотографа
                    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                      Първоначално публикуван от captain.slow Преглед на мнение
                      Поразгледах се из mobile.de......Е такова бижу НЕМА. Маняшка е отвсякъде, но и вашите коне са строени за бойни подвизи.
                      В немското мобиле няма , но в нашето мобиле има! Е не е на 4800км а е на 5600. И е червена.

                      Влади от Австрия до Идилево дали са 1100км?

                      П.П. Извинявам се ама се засягам на Африка! Милех, че моята е единствената останала в Европа на такива километри.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                        Готин пътепис с познати и...непознати гледки.Благодаря!
                        Честито и за новата придобивка.Апаратчето не е лошо и наистина се намира на тънка цена.Особено полезно е за нашия тип мото-туризъм, заради по-малките си габарити, а в същото време обаче си вади съвсем прилични кадри!
                        За съжаление имах идея да дойда за сбирката с новата придобивка, обаче се оказа, че съм на работа и нямаше как...
                        Важното е, че сбирката се състоя и сте си изкарали готино!
                        П.П.Тази Африка е направо за завиждане, а гледам, че е и от нашия край...Ще се радвам да я видя на живо!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                          Абе то старата любов на Владич ръжда не хваща, мен ме е малко яд че съм пропуснал да го видя от близо това бижу, снимката я видях във фейса

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1461006640125.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5711282
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                            Тая Африка е двуколесен астрален близнак на Москвича на един съсед от близкото минало. Въпросният Москвич изглеждаше също толкова лъскав 29 години след напускането му на завода и също беше на смешни, дори за Москвич километри. Даже имаше и подобен мокет, само че май беше на таблото, а не на седалките....
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моят поглед от "срещта на върха в Идилево"....

                              Абе аз ли нещо или снимките на колегите са дълбоко закодирани...дайте линк
                              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X