Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

    Здравейте,

    отварям тази дискусия, тъй като не съм запознат с + и - при различните двигатели и скорости в този модел, а е възможно скоро да се сдобия с такъв.


    Моля да споделите впечатления от двигатели и скорости при 3.0CRD, 3,7 бензин и 4,7 бензин. Другото най-важно е с какви скорости се куплират тези мотори и така да го наречем - кой от трите е най-проблемен, с най-скъпа поддръжка и т.н. Честно казано повече ме притесняват скоростите, от колкото самите двигатели. За окачването предполагам, че е идентично и при трите (останалите 2 бензинови мотора не ме интересуват).

    Моля да споделите кой според вас е най-удачно да се вземе и + и - при трите - който какъвто опит има от тях.

    Благодаря.
    Последно редактирано от basson; 17-04-16, 10:48.

  • #2
    От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

    3.6 има чак при WK2. При WK има познатият от Liberty 3.7, който се говори, че бил слаб за това купе. Ама на вкус и цвет товарищей нет....
    Също така има и бензинови 4.7, 5.7 и 6.1. Тук традиционно ще получиш препоръка за бензин.
    3.0 CRD, 3.7 и 6.1 бензин вървят с мерцедесовата W5A580/NAG1. Останалите са с крайслеровата 545REF.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

      5.7 Hemi е двигателят.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

        От двете кутии предполагам, че мерцвдесовата е по-надеждната?

        И друг въпрос. В Overland само нивото на оборудване ли енпо различно или има и друго?
        Последно редактирано от basson; 17-04-16, 13:44.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

          Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
          От двете кутии предполагам, че мерцвдесовата е по-надеждната?

          И друг въпрос. В Overland само нивото на оборудване ли енпо различно или има и друго?
          Май обратното излиза за кутиите, според честотата на оплакванията във форума. "Overland" в сравнение с "Limited" - нивото на оборудване, но в сравнение с "Laredo" (което върви с 3,7 двигател, но има и с 4,7) е с по-добрата 4х4 система.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

            Колега, мога само да споделя единствено лични впечатления от 3.0 црд. Тегли много от ниските обороти та до високите за него не се задъхва хич. Скоростната кутия, ако е била поддържана както трябва не би трябвало да ти е никакъв проблем. Разходът е пренебрежимо нисък в сравнение с бензиновите 3.7 и 4.7, а върви доста повече от тях. Общо взето е до късмет и разбира се преглед при Еди.
            От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
            Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

              Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
              Тегли много от ниските обороти та до високите......Разходът е пренебрежимо нисък в сравнение с бензиновите 3.7 и 4.7, а върви доста повече от тях....
              Е това трябваше да го спестиш. Просто си мълчи, че уиде темата.



              Sent from my XT1021 using Tapatalk
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                Добре
                Спестявам го.
                От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
                Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                  Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                  Добре
                  Спестявам го.
                  Спестовници сте вие. Откъде знаете какъв е разходът - изпробвахте ги всичките, накрая от спестовност, си взехте дизелак? Друга тръпка е, казвате, вместо за гориво, да наливаш пари в ремонти?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                    Ха, та аз не съм тръгнал да бия камбани със спестовност. Споделих личните си впечатления от личния си автомобил. Не ангажирам никого с тях. А относно тръпките, колега, не мисля, че Вие можете да ми кажете каквото и да било.
                    От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
                    Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                      Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                      Ха, та аз не съм тръгнал да бия камбани със спестовност. Споделих личните си впечатления от личния си автомобил. Не ангажирам никого с тях. А относно тръпките, колега, не мисля, че Вие можете да ми кажете каквото и да било.
                      Имал си и 3,7 и и 4,7 ?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                        Аз мисля че дилемата трябва да е Hemi или 3,0CRD , въпрос на личен избор .
                        И Bogoljub е прав и Plamen също , но всеки от неговата камбанария . Естествено за да е Американец си трябва Hemi ....... !!!
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                          Тук е момента да споменем,че екземпляр с HEMI то е с няколко хиляди лв. /къде 10/ по-скъп от мерцедесовия мотор.
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                            Тук е момента да споменем,че екземпляр с HEMI то е с няколко хиляди лв. /къде 10/ по-скъп от мерцедесовия мотор.
                            А екземпляр с надпис "Jeep" е с няколко хиляди лв. по-скъп от "ВАЗ" или "Opel".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                              Тук е момента да споменем,че екземпляр с HEMI то е с няколко хиляди лв. /къде 10/ по-скъп от мерцедесовия мотор.
                              А замисляли ли сте се ЗАЩО?

                              При някои автомобили втора употреба комплектовката с дизелов двигател струва повече, при други с бензинов.

                              Имал съм по-стария модел с 4.7 и мога да кажа само добри думи за двигателя. За 6 години освен смяна на масло и филтър нищо друго не съм пипнал, защото не ми е създал проблеми. Пали от раз, не пуши, не губи масло, върви много, гореше на газ м/у 17 и 20 литра на 100 км натоварен и в повечето случаай дърпащ платформа. Сега карам HEMI и също е безпроблемен.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X