Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

    Не съм сигурен, че наблюдението за цените отговаря на действителността.
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Българинът като чуе нещо, че е с двигател над 2,0 л. и не е дизел, припада.
    Мойто WK/WH с Hemi го купих края на февруари 2013 г. за 20 000 лв., беше обявено за 23 и нещо. В обявите е било първо на 27 000 лв. Отиваме със сина ми (той откри обявата) и гледаме - няма го "Хемито". питам джамбазина, а той "А-а-а-а, тука е, изкарал съм го да го пращам да му слагат газова уредба. Че иначе кой идиот ще си купи бензинова кола с такава кубатура?!" "Ами например - ние", отговарям му. Освен да са се навъдили много идиоти (като мен), та цените да са се променили?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

      Аз следя мобилето за WK от известно време.Това са ми наблюденията.Аз също съм за големите бензинови мотори,но там наистина всичко е до разхода.Може ли да споделите колко реално ви харчат 4.7 и 5.7 на газ\бензин.
      И моля ви,обяснете ми как чупите тия джамбази с по 2-3 Хил лв.Трябва ми някой вещ в пазарлъка за следващия оглед.На мен нещо не ми се отдава..
      Последно редактирано от jouzzin; 18-04-16, 17:14.
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #18
        От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

        Ами....относно разхода...моя кошник ми е харчил от 15/100 до 18/100 извънградско.Обикновено около 16,5.Странното е че и при скорост 100-110 и 130-140 по един и същи маршрут ми дава еднакъв разход./Не че ми е зле де/.На около 5-600км сипвам и 10 литра биндзин!В града - около 26.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #19
          От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
          Аз следя мобилето за WK от известно време.Това са ми наблюденията.Аз също съм за големите бензинови мотори,но там наистина всичко е до разхода.Може ли да споделите колко реално ви харчат 4.7 и 5.7 на газ\бензин.
          И моля ви,обяснете ми как чупите тия джамбази с по 2-3 Хил лв.Трябва ми някой вещ в пазарлъка за следващия оглед.На мен нещо не ми се отдава..
          Писал съм на няколко места, че 5,7 "Хеми" харчи по-малко от 3,7 "Пауъртек" на "Jeep Liberty", но това е може би и заради МDS-системата, която изключва 4 от цилиндрите и заради "по-прогресивната" 5-скоростна кутия (3,7 "Либърти"-то ми е с 42 RLE автоматична кутия, която е три степени + 1 overdrive). "Хемито" харчи от 11 л. на сто (90-100 км. по шосе) през 14-15 (със 180-200+ на магистрала ) до 23 на сто (софийски задръствания). "Либъртито" твърдо си харчи 18-20 на сто, както и да го караш. Всичко това - бензин.

          А за пазарлъка - когато си "сам купувач" и купуваш екзотика, дето нали "кой идиот ще купи такова?", е лесно.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

            4,7 WJ 17-20 /100 газ.
            5,7 то е ясно с кое купе е 15-20/100 газ. Всичко тове извън града натоварен и в повечето случаи дърпащ платформа с 2 АТВ-та.
            Относно зжамбазите: нормално пазарлък до 10 % от цената. Съответно при цена 2000 - 3000 лв и цена 10 пъти по-голяма % е един и същ но сумата -различна.
            И като Ви видят, че сте навити да купите автомобила не свалят и се надяват, че пак ще се върнете.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

              4,7 WK разлика в разхода между газ и бензин няма.
              14-16 извънградско
              20-28 градско
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #22
                От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                От половин месец карам хеми 5.7 на газ и разхода в града ми е 28-30. Зависи от разстоянието на което го карам. Извънградско го свалих и под 15, иначе някъде 15-16 при леко каране. Това по борд на газ.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                  По принцип при мен разходът е последния проблем. Търся надеждност на мотор и скорости и като цяло никак не съм фен на дизелите. Просто това, което се намира на родния пазар е 95% дизели при WK, за това ми е интересно как е с дюзи, дава ли често проблеми, скорости и такива..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                    Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                    По принцип при мен разходът е последния проблем. Търся надеждност на мотор и скорости и като цяло никак не съм фен на дизелите. Просто това, което се намира на родния пазар е 95% дизели при WK, за това ми е интересно как е с дюзи, дава ли често проблеми, скорости и такива..
                    5.7 HEMI ми е фаворит, като се ползва с правилните масла не създават грижи нито двг, нито АСК.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                      просто е - искаш JEEP взимаш JEEP без европейски компромиси
                      искаш мерцедес - ами купи си го тогава , не гледай JEEP.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                        Какъв е компромиса при CRD?
                        За един прЕател питам.
                        Jeep WH 3.0 CRD
                        -2" RC lift suspension spacers

                        Chevy Tahoe GMT900 5.3 LY5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                          Първоначално публикуван от Trojaneca Преглед на мнение
                          Какъв е компромиса при CRD?
                          За един прЕател питам.
                          ....няма да мислиш кой сезон е,от къде си сипал нафта или коя дюза ти е "изпърдяла"....
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                            Разход на 5.7 Хеми на газ:
                            - в града 24-28
                            - извън града - 14-18
                            Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                              Газ градско 20-24;извън града 14-20.А относно компромиса при разлика от над 5к в цените на дизел и бензин

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на двигател в Grand Cherokee WK?

                                Първоначално публикуван от boco1 Преглед на мнение
                                Газ градско 20-24;извън града 14-20.А относно компромиса при разлика от над 5к в цените на дизел и бензин
                                И има защо, вЕрвайте.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X