Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

    Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
    Ще ти кажа какво получаваш - респект. Най-малкото, защото е по-голям и точно защото е 2 пъти по-скъп. То верно, че пазара се наводни сега с такива и всеки тръгна да ги купува, ама ...

    Това за мен са 2 коренно различни автомобила, които се падат така, че влизат в бюджета на колегата. Това е общото между тях. Нищо повече.
    И аз си мислех, че е Туарега голям голф, но се возих веднъж в един такъв 2006 3.0 TDI, и да ти кажа надали Хюндай-я ще ме впечатли с нещо.
    Така е, комфорта при пътуване е различен. Разлика дори от 3-5 децибела на вътрешния шум, по-добрата возия на въздушното окачване, демаража на автомобила при изпреварване и т.н. също са важни показатели. Трабанта също може да те закара от т. А до т. Б със същия успех като Бугати Вейрон, че сигурно е и по-проходимо, но следва ли да ги сравняваме и да заключим, че Траби е по-добрия избор?! Колега Ивайло, за 12 години във форума смятам, че си разбрал, че няма как да получиш еднозначен отговор за марка и модел. Харесваш нещо и питаш конкретно какво да гледаш и търсиш за марката и модела. Ако въпроса е поставен по този начин виждаш къде отиде темата... Вече си разширил търсенето и към други марки и модели. Те също ще бъдат превъзнесени и оплюти. Ти си човека, който ще дава парите и ще кара джипа, т.е. трябва да ти харесва на теб. Аз карам втори Гранд Чероки, защото това съм си избрал, харесват ми някои качества на колата и държа на тях. Не налагам избора си на никого, не питам никого за марка и модел, но има хора с познания и опит далеч над моите за марката и модела и когато имам необходимост се допитвам до тях.
    Та помисли си какво ти е важно - возия, престиж, мощност, проходимост и т.н. и тръгвай от там. Класовете джипки/СУВ са що-годе ясно разграничени. Питаш сърцето, гледаш в джоба и избираш това което покрива най-пълно и двете показания. Успех!
    Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

    Коментар


    • #32
      От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

      Само да вметна, че нещо нагоре видях грешна информация.
      Всичките Туарези са с три диференциала, от които междуосевия е блокируем. Имат и понижаваща предавка. Т.е. принципно не се различават от Диско 2 като задвижване. Блокажа на задния диференциал се е поръчвал допълнително. Естествено електронни помощници има и Туарега.
      И като стана дума за Диско 2, при Туарега също има варианти с пружини или въздушно окачване. Плюсовете и минусите са същите.

      И сравненията в аутобилд или където... Там сравняват нови коли и казват, че двойна, тройна цена не е пропорционална на разликата в качествата, а не че въобще няма разлика. Обаче на вторичния пазар има и други фактори, които трябва да се отчетат, и не е толкова еднозначно, че високия клас СУВ с няколко години по-стар, от друг от по-нисък клас и на сравними цени, задължително би бил по-лош избор.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

        Ако изскочи отнякъде Туарег със заден блокаж много ще наклони везните.
        Или пък Диско 2 .

        Коментар


        • #34
          От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

          Вероятно ще е излишен съвет, но да кажа...
          Повечето обяви за Туарези имат снимки на интериора. Вътре между седалките е " врътката" за превключване на режимите на трансмисията и евентуално до нея врътка за управление на въздушното окачване. Когато няма въздушно окачване, дясната врътка липсва и мястото е поставка за чаша(дупка), така се ориентираш за окачването. А на врътката за трансмисията, когато има заден блокаж, има още едно положение на превключвателя накрая за него. Търговците често не знаят къде и какво да гледат и какво точно продават, та една подходяща снимка за уточняване на оборудването може да спести разкарване.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

            Да, знам ги . Само че туарези със заден диф лок излизат рядко, и то основно 2.5 R5 и ръчка по мои наблюдения ( в моя бюджет де ).
            А днес се обаждах на един, дето продава Д2 ТД5, ама с '' 6 цилиндров, 3.0 150 кс дизел '', и като го накарах да преброи цилиндрите зяпна.

            Коментар


            • #36
              От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

              И за какво й е на ежеднена кола заден блокиращ диференциал?

              Sent from my SM-J500F using Tapatalk

              Коментар


              • #37
                От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                А как най-лесно ( и безболезнено за продавача, че да ми разреши ) мога да проверя ДАЛИ работи 4х4 при САНТА ФЕ 2 - при вдигнато ЕДНО или ДВЕ предни колела колата би трябвало да се опитва да потегли дори и без натиснат LOCK, нали ? Но ЕДНО или ДВЕ ?
                А при две ЛЕВИ/ДЕСНИ според мен без LOCK ще се въртят вдигнатите, а с LOCK ще потегля ? Прав ли съм ? Друг начин - примерно ако се вдигне цялата , тогава как трябва да се държи ? Ако не се пали мотора в този случай предно и задно колело трябва да се въртят в противоположни посоки ли ? В смисъл зацепено ли е тогава задното задвижване ?
                На ЛР ми е ясно, ама тук не знам как е.

                Коментар


                • #38
                  От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                  Не си прав "лок"-а при това СФ е за да не чакаш да се задейства системата за включване на задния мост. без "лок" при едно вдигнато колело то ще се завърти, "мозъка" ще получи информация за това и ще задейства задния мост. При вдигнати 2 гуми /по една на двата моста/, няма да помръдне. СФ2 е с доста късоходово окачване и доста лесно се окантарва, без да опира пода - просто олекналите колела губят сцепление и остава на място.

                  Най-лесно ще провериш на хлъзгав път /например асфалт посипан с пясък или мокър/ при бързо потегляне с навит волан ще пробуксува предно колело 1-2 оборота и вследствие на това ще получиш осезаем тласък от задействането на задния мост... При фейслифта и СФ3 това задействане е почти неусетно, а предната гума приплъзва само част от оборота - почти неосезаемо... така е и при их55-цата...
                  Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 14-05-16, 15:36.
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                    Да, прав си , сега го осъзнах и аз.
                    Т.е. само една предна гума стига за тест.

                    Коментар


                    • #40
                      От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                      Да... То със същата маневра ще провериш и каретата
                      Аз имам едно за смяна на мойта жипка в момента...
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 14-05-16, 16:36.
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                        Ами купих си Санта Фе , РСК, дизелово, не нов внос.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0418[1].jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5716644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0416[1].jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5716645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0417[1].jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5716646

                        Утре ще ходя в КАТ за пререгистрация, че е с добричка регистрация. В тази връзка да питам - къде е номерът на двигателя ?
                        И още - оригиналното радио не работи добре - повече от половината му бутони не действат, дисплеят също не показва нищо, дали е нещо често срещано или да се боря сам ?

                        Коментар


                        • #42
                          От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                          Честито и със здраве да го търкаляш. За това оригинално радио аз бих отишъл при оригиналните за един преглед, още повече това сигурно е продавано ново в БГ.

                          Коментар


                          • #43
                            От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                            Честита да ти е джипката и със здраве да се кара. Това с радиото ми се струва, че лесно ще се оправи. Ще съм благодарен на още отзиви от джипа, че и на мен ми се върти в главата покупка на такъв, ама съм мераклия на автомат ( не съм карал до сега такъв ).

                            Коментар


                            • #44
                              От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                              Честито,не си сгрешил в избора.
                              5 или 6 скорости е?Когато има възможност,сподели на дълъг път с 3000 об/м с колко км е по километраж.
                              Благодаря.

                              Коментар


                              • #45
                                От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                                И аз търсих автомат, но бяха основно нов внос и по-скъпи. Този освен номерата има два комплекта гуми, беше ми тик, във Варна, и така. Радиото беше на него при първия оглед, но после беше смемено с някаква супер-дупер мултимедия за 700 лева, които предпочечтох да не влизат в цената и върнахме оригиналната музика, която явно си е с някакъв проблем. Ако не се оправи лесно ще и плясна един CD/MP3/радио за стотина лева.
                                Още веднъж да питам за номера на двигателя. В книжката има снимка с кръгче , но там не виждам нищо.
                                Повече отзиви след някой и друг ден.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X