Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитурата на картера текна...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гарнитурата на картера текна...

    И искам да питам за подробности около смяната и. Става въпрос за мотора от подписа ми. Мога ли да мина метър и да не свалям предния мост, или няма как?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Гарнитурата на картера текна...

    Трябва да го развиеш от болтовете за да увисне...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Гарнитурата на картера текна...

      Значи може и да мина метър с развиването на още само 8 болта Благодаря!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Гарнитурата на картера текна...

        Ще залягам отдолу с фенерче като сваля металния щит, че не съм 100% сигурен, че именно от гарнитурата на картера е теча. Омазано е доста нагоре над капачките на блока. Лошото е, че от страната на входящия колектор няма никаква видимост. Още по-лошото е, че освен гарнитурата на картера от тази страна и по посока към скоростната кутия не се сещам, какво друго може да е текнало. Ако е от гарнитурата на главата би било доста неприятно...
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Гарнитурата на картера текна...

          Еми не гарнитурата на картера, от по-високо тече, от главата някъде... Ще следва пролетно разглабяне... Само преди две години и около 23 хиляди километра ми сменяха гарнитурата на главата...

          Sent from my E6653 using Tapatalk
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Гарнитурата на картера текна...

            Само да споделя че на моята която е със същият двигател , същото маслотечене беше от една капачка отзад на главата където на стария тип мотори се намира дистрибутора.
            Мястото е тясно , но със желание се демонтира , миене със бензинец, силиконче черно Виктор Рейнц и притягане!
            Вече не тече!
            Успех!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              От: Гарнитурата на картера текна...

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Само да споделя че на моята която е със същият двигател , същото маслотечене беше от една капачка отзад на главата където на стария тип мотори се намира дистрибутора.
              Мястото е тясно , но със желание се демонтира , миене със бензинец, силиконче черно Виктор Рейнц и притягане!
              Вече не тече!
              Успех!
              Благодаря ти! При мен обаче доколкото се вижда с масло е омазана страничната страна на блока под всмукателния колектор. Ако беше само въпросната капачката щеше да е омазано предимно отзад. Точно между втори и трети цилиндър на блока има една маслена магистрала, през която минава масло за главата и разпределителния вал. Тя е леко изнесена и според мен точно от там тече. Вижда се на снимка взема от нета къде е...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:head removed.jpg
Прегледи:1
Размер:700.1 КБ
ID:5714622
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X