Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

    Здравейте,

    моля за съвет от хора, офроуд ентусиасти, към човек, който никога не е карал джип, но иска да си купи.

    Та: от около година живея в чужбина и ако всичко е наред следва да съм тук още над 3 години. Карам малък семеен автомобил, който си докарах от България. И понеже искам да го оставя на жена си, за да вози малчугана насам-натам, се каня, живот и здраве да си купувам нова кола. И каква - джип. Не, нямам нужда от него, но винаги съм го искал. И понеже тук: 1) бензинът е около 80 наши стотинки за литър, 2) всички карат или Лада Нива или огромни кораби по 4+ 5+ 6+ хиляди кубика, 3)Дубай е относително близо и джиповете струват несъизмеримо по - малко отколкото у нас, въпросът ми е какво да си взема?

    Искам джип, който: ще се кара 70 % на пътя (т.е. да изглежда добре и да е бърз), но да е и здрав, за да мога в останалите 30 % да се забавлявам със семейството с лек офроуд. Няма да се завирам по горите, няма да ходя на лов, просто ще обикалям из кънтрисайда (а тукашните кънтрисайд пътища са предизвикателство), ще ходим на пикник и т.н. Искам да е голям (да не е някой малък кросоувър), да има място за хора и за багаж. С други думи, ще го ползвам така, че повечето от четящите тук офроудъри ще ме презрат. )) За лимита който съм си поставил, мога да взема:

    Toyota Land Cruiser Prado 2008 - 2010 (тук всяка трета кола е такава и поддръжката е относително евтина), Лексус LX 470 същите години, Чероки 2009-2012, Форд Експлорър 2010-2012, разни Нисани, Мазда MX9, Хамър H2, Audi Q7 2008-2009, Mercedes GL, Туареги, дори Кайени, както и вече камионите GMC Terrain, Yukon XL и Тойота Секвоя (те са в този ценови диапазон, но 40 на сто разход все пак не искам...). Целта ми е да се порадвам максимално на колата, а когато си тръгна просто да я продам на безценица на някой ентусиаст, защото в България такова нещо не мога да карам и най-вече да поддържам. Там пак ще минем, живот и здраве, на някоя Зафирка или Каренс... )) Та, ако някой все още чете, щото бая дълго стана, моля за съвет. Кое от горепосочените можете да ми препоръчате? Знам, че не са особено съвместими защото едните джипове са силни в едно, а други в друго, но все пак, ако трябваше да избирате, кое би било?

    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

    Не става ясно къде се намираш точно ама бааа тоя бензин 80ст. Дай боже всеки му. Иначе бая марки и модели си изброил. Най-добре се качи и покарай и виж коя ще ти пасне. И накрая, но не на последно място - може би има защо да карат толко много круйзъри....... )

    Коментар


    • #3
      От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

      В Дубай най разпространения СУВ ( че ако не и автомобил изобщо ) е ТЛК V6/8 (серия 200).
      Няма място за замисъл дори
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

        Къде, в коя държава си точно? Не е Дубай, че там нито Лада, нито Нива съм видял.
        Моят избор би бил Гранд Чироки. Аз и в България за това си мечтая. Може и Лексус LX 470, Мазда MX9 също ме привлича, но е прекалено "онроуд", но това са само лични впечатления на база външен вид.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

          Щом е пълно с Тойоти, значи поддръжката там не е проблем. Ако вземеш Тойота 120, особено бензинова, то винаги можеш да си я докараш тук и да си я караш или продадеш на добра цена. Отделен е въпроса с митото при евентуален внос тук. Но при всички положения такъв автомобил тук ще държи висока продажна цена след 3-4 години.

          Хайде сега кажи, къде се намираш (даже си го напиши в профила)? Щом цената на бензина е ниска, Дубай ти е на близо и карат Ниви ..?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

            Щом Toyota Land Cruiser Prado 2008 - 2010 е всяка трета кола,влиза в бюджета и поддръжката и е евтина,вземай смело.

            Коментар


            • #7
              От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

              Благодаря ви за отговорите и коментарите!

              В Кавказ съм и затова съм написал, че Дубай е "относително" близо. )) Тук колите най - често ги докарват с контейнери от Дубай, а и от Япония, също от Корея. "Японките" рядко ги карат заради десния волан, но корейските са много на почит - Санта Фе-то и Спортиджа (2014-2015) са супер масови. Тук основно се карат джипове, тъй като бензина наистина е евтин, а който не може да си позволи Прадо и производните, кара Лада (най - често Нива), основно тия 2012-2014. И хич не ги жалят, аз като видя бяла или синя Нива да се приближава с бясна скорост, гледам да спазвам почетна дистанция ) Та, нали съм българче, което винаги е гледало да спести откъм бензин и поддръжка, тук рекох малко да му поотпусна края с евтиния бензин. Ако ме питате какво искам, то това е баш камион - GMC Yukon XL Denali 8.1 бих карал с удоволстие. Но все пак разумът дотолкова ми стига, че да не го направя. Насочил съм се основно към Прадо, но излиза така, че Ауди Q7 2009 година, Порше Кайен 2008 г., Чероки 2009 г. и Мерцедес GL 450 2007-2008 са на почти същата цена. И веднага ми светва лампичката "оо, Порше, Мерцедес, Ауди, ммм...". Не знам обаче има ли смисъл, т.е. по отношение на здравина, проходимост и т.н., май все пак Тойотата е по - добър вариант, а? Особено с поддръжката.

              Вносът в България не е проблем май, тъй като четох разни митнически разпоредби и има възможност, ако колата е била моя собственост повече от 6 месеца, да си я внеса след това безмитно. Стои въпросът дали ще мода да поддържам едно Прадо у нас (каско, данък, гуми, части, бензин и т.н.) Та може би все пак ще остане тук джипа аз като тръгна, живот и здраве, но поне да му се порадвам известно време. ))

              Коментар


              • #8
                От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                Здравей!И добре дошъл!
                Нещо не ми се връзват данните,че да извадя заключение:евтини джипове като врабчета/които после се притесняваш как ще поддържаш в България/-ами купи две-три марки,покарай ги 6 месеца и после ги внеси в България без мито.Евтин бензин и подръжка....кеф.Още три години си там.Инвестиция в кола и фючърси с нея е по-безсмислено от операция по присаждане на апендикс....Вземи си най-евтината кочина,стегни си я афтърмаркет с хубави гуми,палатки,лебедки,джетове,джакове,халогени,лед-барове,юнга на 12 волта/да се подмиваш/,задължително фотосоларен панел да ти зарежда 4-те акумулатора,инвертор 12-220-380 волта,шнорхел,теглич отпред и отзад,телевизор/да хваща руска,ал джазира и бтв/,че като ти свърши контракта да я продадеш на сметка и от спестените пари като се върнеш в България да си купиш нещо концептуално!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                  Май вЕрно не знаеш какво искаш. Като за начало си изясни джип или джиповидна кола. Като си изясниш, половината списък ще отпадне. И ако джип, ще остане тойотата, лексуса и черокито. Не че и другите не могат да се направят де...
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                    Що да не знае какво иска ?

                    Първоначално публикуван от spongebob_ Преглед на мнение
                    Искам джип, който: ще се кара 70 % на пътя (т.е. да изглежда добре и да е бърз), но да е и здрав, за да мога в останалите 30 % да се забавлявам със семейството с лек офроуд. Няма да се завирам по горите, няма да ходя на лов, просто ще обикалям из кънтрисайда (а тукашните кънтрисайд пътища са предизвикателство), ще ходим на пикник и т.н. Искам да е голям (да не е някой малък кросоувър), да има място за хора и за багаж. С други думи, ще го ползвам така, че повечето от четящите тук офроудъри ще ме презрат. ))
                    Предварително благодаря!
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                      Пред много подобна дилема като теб в самия Дубай, пъвоначално си мислех за В8 Гранд или американско нещо. Накрая си купих европейски СУВ... Тойотите са ми постни нещо, американските ГМС, Фордове и подобни ми идват камионести и не държат цена.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Що да не знае какво иска ?
                        Щото хем пише че иска "джип", хем слага Q7 Кайен и GL в сметката. Не държа да съм прав, ма едното не ми се връзва с другото. Пак, всичките могат да се направят, ама едните уж имат разни дадености и съответните чаркове са масово разпространени, щото често се правят, пък при трите изброени хавата ми се чини тегава. Отделно дето като сложиш в сметката разни дадености като интеркулери, сложени на интересни места (ниско зад бронята), и други подробности от сорта, малко ми се губи връзката с определението за "джип", поне както повечето го разбираме.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                          Човека ясно се е изразил за какво ще го ползва, и пита кое ще е най-подходящо за целта.
                          Не иска нищо да доработва и преправя, а да кара.

                          Аз останах с такова впечатление от постовете му.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                            При така зададен въпрос поне според мен най- правилния отговор е тойотата.
                            Успех
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още една тема от типа "не знам какво искам". Какъв джип?

                              само 1 кола може да се внесе безмитно след 6 месеца притежание...
                              Не виждам какъв е проблема с "подръжката" в БГ или пък да се продаде в БГ на по-късен етап...
                              Пробвай различни варианти и си купи това, което ти харесва най-много... и американските "камиони" си имат предимства щом горивото е евтино...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X