Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион - LPG-tech

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Газов инжекцион - LPG-tech

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    ...
    Истинска настройка се прави с газ-анализатор в ауспуха, шофьор зад волана и специалист по настройка на горивни режими на седалката до шофьора с лаптоп с програма Фобос. Всичко това в реални условия - в движение.
    ..
    Имам такъв човек - същия, който се ангажира с комплексното решение на задачата.
    Оказа се, че прецизната настройка е ангажимент, който той е поел още преди газифицирането, ама това го разбрах, чак като му се обадих да питам някои неща.
    Вероятно след празниците ще се повозим заедно

    Коментар


    • #47
      От: Газов инжекцион - LPG-tech

      Какви са отзивите след първите км от поведението на колата?

      Коментар


      • #48
        От: Газов инжекцион - LPG-tech

        Ами първоначално си вървеше колицата на газ, по същия начин, както и на бензин.
        Бях впечатлен.
        Впоследствие моя човек се качи с лаптопа, и се повозихме доста.
        Резултата е, че чек-енджин (бедна смес) вече не свети, разхода е ~12.5 l/100, което ме изненадва още по-приятно, и отново няма разлика между вървенето на газ и бензин.
        Тоя път май уцелих!

        Доволен съм!

        Коментар


        • #49
          От: Газов инжекцион - LPG-tech

          Знаете ли каде може да ми направат настроики на ги lpg tech 326

          Коментар


          • #50
            От: Газов инжекцион - LPG-tech

            Фобоса е супер лесен за настройка,но автоматичната не е прецизна без значение колко си карал на бензин.

            Коментар


            • #51
              От: Газов инжекцион - LPG-tech

              Фобоса, вече 3-ти път ми спира газта при пълна бутилка и вече леко започва да ми писва.
              Пак трябва да ходя а в сервиз...
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #52
                От: Газов инжекцион - LPG-tech

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Това е позитивна информация, което е добре.

                Но явно има някакво разминаване - аз се интересувам от ГИ с марката LPG-tech. Фирмата-вносител, ако е със същото име и предлага и други марки, е друг разговор.

                Обаче, ако е така - още по-добре за тях.

                Всъщност - ако отида до Казанлък да ми монтират устройството - тази операция възможна ли е в рамките на работен ден?

                Повтарям - пълен лаик съм, поне като питам там, да не питам глупости.
                Вземай смело , на доста по високо ниво е от конкуренцията, особено в ценовия клас .Имам информация , че софтуера е писан от българин , но от миналата година работи за stag . имам опит с lpgtech 4 на едно субару на приятел . Колата е 2.0 хт турбо и върви повече и по добре на газ,(без майтап) . Бензиновите дюзи са чисто нови . Разхода е с 1 литър повече от бензина .На дълго 8,5 / 100 ,в града 10-12 до 14 зимата. Много важно е избора на газови дюзи и изпарител , отколкото компютъра. За мен лично няма по добро от barracuda инжектори и изпарител magic 3 plus (350hp).Lpgtech е уникален с това че се самонастройва спрямо режима на работа , ако е вързан по кан или обд .Взимай мощен изпарител настроен на по голямо налягане с по малки газови дюзи.(баракудата е доста бърз инжектор).Поздрави !!!

                Коментар


                • #53
                  От: Газов инжекцион - LPG-tech

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Имам такъв човек - същия, който се ангажира с комплексното решение на задачата.
                  Оказа се, че прецизната настройка е ангажимент, който той е поел още преди газифицирането, ама това го разбрах, чак като му се обадих да питам някои неща.
                  Вероятно след празниците ще се повозим заедно
                  Достатъчно е да се гледа ланда сондата и времената на бензина в двата режима , докараш ли ги еднакви всичко ще е наред.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Газов инжекцион - LPG-tech

                    Проблема не е във Фобоса, а в сондата.

                    Коментар


                    • #55
                      Здравейте колеги! Имам следния въпрос. При монтиран инжекцион /Prins VSI/- 6 цилиндъра, Възможно ли е да се ползва всичко монтирано от старата уредба, а да бъде сложен компютър от друга марка?

                      Коментар


                      • #56
                        Я да размърдам темата на Вени, вместо да пускам нова, щото моето питане е подобно.

                        В моят случай става въпрос за Маверик 2.4, като в момента е с метан и недостатъчна за моите цели бутилка, като при идеята за увеличаването на обема ѝ ми, естествено, се появи и тази за смяна на горивото.

                        Та питането ми е, каква комбинация бихте ми препоръчали, като условията ми се припокриват с тези на Вени (а и на почти всички, дори и да не ги споделят гласно ) от първият пост ?

                        Разбира се, мнения от първа ръка на потърпевши, като Кольо, биха били изключително полезни.

                        P.S. Естествено, в момента е с някакъв метанов инжекцион, но въобще не съм се интересувал какъв е, което мисля да променя утре.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          Няколко пъти е написано из предишните страници - търсиш човек за монтажа, който е виждал на живо такива като твоя мелез и познава кътните зъби на двигателя - има цяла страница за неговите показатели, която трябва да се попълни правилно. После идва ред и на данните за газовото оборудване, които също трябва хем да са попълнени точно, хем да са съобразени с акъла на компютъра. Пример - слагат ти компютър ХХХ и инжектори УУУ, защото били най-доброто, да ама не - компютъра не ги поддържа като марка и модел, което е ясно до какво води обикновено. И така нататък...
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #58
                            Коко, не съм имал газов автомобил за лична употреба повече от 20г, затова и не съм в час, което е и причината да размърдам тази тема.
                            Ако някой ми прави нещо, без значение какво, от него се иска да направи нещата точно както искам аз, като отговорността за резултатите си е само моя.
                            Преди да направя каквото и да било, ще се образовам възможно максимално по въпроса, та сега си правя домашното.

                            Идеята за питането ми тук, или в друга тема, е, някой да сподели емпирични резултати за да мога да кръстосам теорията с практиката, като всяко мнение на ползватели на четирицилиндрови газ/бензинови джипки би било полезно, а ако са от собственици на Терано или Маверик би било супер.

                            P.S. Приятел има бензинов Маверик като единствен автомобил повече от 10г и си го ползва с просташка газова уредба, при това с разход 10/100 на извънградско, като вчера ме навиваше на същата схема, но не мисля, че е най-павилното, дори при положение, че имам няколко такива уредби.








                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-02-21, 13:55. Причина: P.S.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • Kirilpm
                              Kirilpm коментира
                              Редактиране на коментар
                              Дивотия е, знам, но до ден днешен много хора го правят...
                              От гледна точка на даващия парите, често този, който сложи газово за 300 лева е по - майстор, щото оня другия му смъкнал кожата ръйш ли.
                              Иначе двигателя е здрав със сравнително опростено управление, колектора е алуминиев, тавата и кутията на филтъра по спомен са метални, та дори и да се обърка нещо няма да има щети

                            • novatech
                              novatech коментира
                              Редактиране на коментар
                              То ти стига дебитомера да се смахне...

                            • Kirilpm
                              Kirilpm коментира
                              Редактиране на коментар
                              Тея дръгели и дебитомер нямат.Горивоподаването е организирано изключително просто, но за сметка на това двигателя е накичен с куп безполезни вакуми, за да покрие все някакви еконорми.

                          • #59
                            А, дошли са ултрасите. Аз съм пас тогава
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • Джоу (x3mrjoe)
                              Джоу (x3mrjoe) коментира
                              Редактиране на коментар
                              Еее, стига де, къде отива плурализма ?!

                              ... освен ако не те плашат ?!

                          • #60
                            Да добавя, щото може и да съм пропуснал:

                            В момента Маверика е с метанова инжекция, с 13 кила вместимост, което не ме кефи, щото с тях съм до никъде, а се ползва само за извънградско.
                            Метанова бутилка в която се вместват 20÷22кг (което би ме устройвало) тежи 90÷95кг празна, плюс това, че пълни багажника, което не ме интересува.

                            Варианта с просташката газова го изключвам, по ясни причини, та ще видя мога ли да ползвам нещо от съществуващото в момента, но питането ми беше за събиране на нова конфигурация, разбира се по-бюджетна ако е възможно, като споменатата в първият пост, за което и продължих темата.

                            P.S. Днес трябваше да погледна какъв е компа и дюзите, ама не сколасах, което се надявам да стане утре, амааа ...
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X