Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион - LPG-tech

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов инжекцион - LPG-tech

    Предвид това, че от днес съм с РАВ4 2-nd gen., взех да се оглеждам за газифицирането му.

    В полезрението ми попадна марката LPG-tech.
    Вносителите се намират в Казанлък.

    Това, което намерих в нета, са позитиви само - като се почне от "ГИ от високо ниво", и се стигне до "учудващо ниски цени за високото качество"

    Тия позитиви не са достатъчни като инфо, обаче в последните 16 години карам само дизелови коли, и на фона на достата коли, които съм имал, никога не съм използвал газ.
    Сиреч - нищо не разбирам, не знам какво да гледам, и какво да питам.

    Ако някой има опит с конкретната марка, и бъде така добър да драсне някой ред, ще съм много благодарен.
    Също така насоки за инсталатор в Пловдив ще е добра информация. Намерих някакъв телефон - в целия интернет един-единствен....
    Има ли причина?

    С една дума - давайте акъли, моля..

  • #2
    От: Газов инжекцион - LPG-tech

    Добре, а защо точно тази марка? Г/д в какъв бюджет трябва да се влезе?
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Газов инжекцион - LPG-tech

      Е, нали всеки търси най-доброто за без пари, та за това питам - по-евтино ли е, отколкото хубаво, или обратното?

      Това чудо ме впечатли с факта, че с приложение за телефона, може да се правят корекции и настройки. Приложението е фри в гугъл-сергията.

      Коментар


      • #4
        От: Газов инжекцион - LPG-tech

        От въпросната фирма съм напазарувал за двете си мазди газови инжекциони. Тамона и Агис, Агиса беше първи човека ми настрой колата през Тим Вюър. Изключително отзивчив и ми обясни всичко. Тамоната е още по елементарна за настройка, с нея се справих сам. В комплекта за инжекциона ми изпрати и кабел за настройка. Един проблем имах и с двете коли след около 2 години, трябваше да се калибрират газовите рейки наново и да се почистят.Това е моя опит с въпросните хора, силно положителен.

        Коментар


        • #5
          От: Газов инжекцион - LPG-tech

          Това е позитивна информация, което е добре.

          Но явно има някакво разминаване - аз се интересувам от ГИ с марката LPG-tech. Фирмата-вносител, ако е със същото име и предлага и други марки, е друг разговор.

          Обаче, ако е така - още по-добре за тях.

          Всъщност - ако отида до Казанлък да ми монтират устройството - тази операция възможна ли е в рамките на работен ден?

          Повтарям - пълен лаик съм, поне като питам там, да не питам глупости.

          Коментар


          • #6
            От: Газов инжекцион - LPG-tech

            Вени, честото за придобивката. Аз досега все на газ съм карал личните си коли, нямам оплакване, само на Мерцедеса му сложих ГИ, предишните бяха обикновени. Според мен търси човек, който познава твоя двигател, монтирал е успешно на въпросния. Чак след това според какво монтира той се оглеждай за марка ГИ. И монтажника да ти е близо, че за една дреболия да го издирваш и да си загубиш време не си заслужава. Та на първо място майстора, после марката.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Газов инжекцион - LPG-tech

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Това е позитивна информация, което е добре.

              Но явно има някакво разминаване - аз се интересувам от ГИ с марката LPG-tech. Фирмата-вносител, ако е със същото име и предлага и други марки, е друг разговор.

              Обаче, ако е така - още по-добре за тях.

              Всъщност - ако отида до Казанлък да ми монтират устройството - тази операция възможна ли е в рамките на работен ден?

              Повтарям - пълен лаик съм, поне като питам там, да не питам глупости.
              Точно това имах предвид -не си е работа да ходиш до Казанлък за монтаж. Иначе в рамките на ден става, но не винаги, все ще остане нещо, пък и мине някой за бърза настройка, айде друг и твоята кола за утре.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Газов инжекцион - LPG-tech

                Мдааа, и това го мислих, и съм съгласен.

                Утре да оправя бумагите, и ще видя тоя юнак, дето ги продава в Пловдив - търговец ли е, или майстор, или оптималната комбинация от двете?

                Ще пиша - вероятно ще си отворя една тема за Рав-а.

                Коментар


                • #9
                  От: Газов инжекцион - LPG-tech

                  Честито.
                  Само един съвет - не бързай да газираш колата. Има смисъл само ако а) караш много и б) харчи още по-много.
                  Покарай един месец и виж как е. Смисъл газта винаги има допълнителни разходи, които често се пропускат, от по-бързо заминаващ ауспух, през повече пари за гтп и т.н.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газов инжекцион - LPG-tech

                    На Х-а ми монтираха газта за 4часа,ако идеш в газов сервиз не би трябвало да те бавят повече.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газов инжекцион - LPG-tech

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Честито.
                      Само един съвет - не бързай да газираш колата. Има смисъл само ако а) караш много и б) харчи още по-много.
                      Покарай един месец и виж как е. Смисъл газта винаги има допълнителни разходи, които често се пропускат, от по-бързо заминаващ ауспух, през повече пари за гтп и т.н.
                      Тука мога да поспоря. Ауспух може и да замине по-бързо, ама колко по-бързо? Повече пари за ГТП? Събота минавах - 30 кинта, с газ без газ - все тая. Кои са допълнителните разходи за газта? Моята стана на 50 + хиляди, сега ще ида да почистят дюзите и да ги калибрират, за пари не съм говорил, ама повече от 50 кинта не виждам да ми излезе. Досега съм си избил парите за колата само от газта, разликата по едно време беше 1,30 лв. за литър спрямо бензина. Сега газта е 68 стотинки и хич не ми дреме, че гори 12-13 смесено. Е, ако ще се минават 2-3 х.км. на година може и на бензин, ама личните ми наблюдения са, че всички един ден стигат до газ, "ей то било много добре". Аз след КАТ, следващата ми спирка при купуване на кола е газаджията.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газов инжекцион - LPG-tech

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Честито.
                        Само един съвет - не бързай да газираш колата. Има смисъл само ако а) караш много и б) харчи още по-много.
                        Покарай един месец и виж как е. Смисъл газта винаги има допълнителни разходи, които често се пропускат, от по-бързо заминаващ ауспух, през повече пари за гтп и т.н.
                        Ценен съвет!!
                        Аз по принцип не бързам при взимане на важни решения, ама - то може да се кара според необходимото за транспортиране от А до В, или да се кара за кеф, без да се мисли колко ще ми струва транспортирането.
                        Какви са допълнителните разходи за преминаване на ГТП с газ?

                        PP - Тя лакардията се отече към нова тема - "Новата ми стара бензинова РАВ4.2", та ако някой от факторите реши, че е разумно, да я отчекне в нова тема в Тойота-форума.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газов инжекцион - LPG-tech

                          10 лева отгоре за преглед на газовата.Газта в Бяла Слатина е 64 стотинки за литър.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газов инжекцион - LPG-tech

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Честито.
                            Само един съвет - не бързай да газираш колата. Има смисъл само ако а) караш много и б) харчи още по-много.
                            Покарай един месец и виж как е. Смисъл газта винаги има допълнителни разходи, които често се пропускат, от по-бързо заминаващ ауспух, през повече пари за гтп и т.н.
                            Има смисъл, но ако не скапваш главата и клапаните.
                            Джипа ми 5 години го карах на газ и за 8 цилиндрова система дадох 2 000 лв, които изплатих на 13-тия месец. Прегледа ми струва толкова колкото и без ГИ, изпускателна с-ма не съм ремонтирал, само един път сменях инжектори на ГИ.
                            Но за тойота са ми казвали че не е добра идеята да се слага газова система.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газов инжекцион - LPG-tech

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Има смисъл, но ако не скапваш главата и клапаните.
                              Джипа ми 5 години го карах на газ и за 8 цилиндрова система дадох 2 000 лв, които изплатих на 13-тия месец. Прегледа ми струва толкова колкото и без ГИ, изпускателна с-ма не съм ремонтирал, само един път сменях инжектори на ГИ.
                              Но за тойота са ми казвали че не е добра идеята да се слага газова система.
                              Именно това имах предвид - първо майстора, после марката ГИ. Те и Хондите не носели на газ, ама колегата е вече с четвърта такава, имам приятел вече с 2-ра. Колегата на предишната и направи над 100 х.км., клапани не прави. А едни клапани са 500 лв. с труда, избиваш ги за 2-3 х.км. Всичко според желанието на собственика и преценка на + и - да имаш газ. За мен + вете са повече, най-вече финансови. Иначе и аз искам да карам на бензин, ама не е оферта.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X