Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион - LPG-tech

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Газов инжекцион - LPG-tech

    Ако тоз' дето е слагал газта, е направил както трябва настройката, не би трябвало, ама ако е забравил да емулира ламбда сондата, па и ако е направена на икономия, пак е същото дередже. Та, пак трябва кабел за компа на газта, де
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 22-04-16, 19:38.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #32
      От: Газов инжекцион - LPG-tech

      При тази схема ламбдата не се емулира ами си работи по устав.

      Коментар


      • #33
        От: Газов инжекцион - LPG-tech

        Както казах още в началото - това ми е първата кола с газ.
        Чека не светеше, като взех колата от електродърводелеца. След малко светна - при какви условия - не съм забелязал. В бутилката имаше газ за 10 лева - според касовата бележка.
        Допълних до горе, след това.
        Днес бях при приятел, който прочете грешките, и карах десетина километра, без да светне. Във всички режими - и кротко, и с натискане на педала - не светна.

        Оставих колата, и след малко, при каране между блоковете - естествено - кротко - си светна.
        В смисъл - с пълна бутилка, и без натискане..

        От поставянето на системата съм минал стотина километра само.

        PS тоя Фобос5 имал обд2, каквото и да значи това.

        Имам някаква уговорка с компетентен газар, който има познанията и смелостта да рови из настройките, но трябва да изразходя поне една бутилка газ, за да имам инфо за разхода, и тогава да отида при него.

        Явно и кабел ще си купя, ама преди това ще трябва да заничам през рамото на газаря, и да крада занаят...

        Коментар


        • #34
          От: Газов инжекцион - LPG-tech

          Първо покарай известно време щом е нова уредбата, после така или иначе ще ходиш на донастройка та да минеш 2в1.

          Аз ти казах за непредвидените разходи при поставянето на газ
          Земи си кабел и си бърникай смело и безотговорно - те така или иначе 98% от газарите тва правят. Един газ анализатор също ще ти дойде добре.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Газов инжекцион - LPG-tech

            Ако елементите са нови, определено има смисъл първо да се поразработят и тогава да правиш фините настройки.

            Коментар


            • #36
              От: Газов инжекцион - LPG-tech

              Абе нещо не ми се ще да бърникам некомпетентно..

              Имах един познат, дето ей-така - с нулеви познания, и с пяна на уста " кой бе, аз ли не мога? " скочи с лаптопа, взе да ровичка, и резултата беше, че пеженцето му взе да гори, горе-долу колкото Слънцето..
              После разбъзика още нещо, и разхода се нулира - системата на газ спря.
              После бъзика още, и сега е нарицателно име из газовите среди - да ме му цитирам името, че ще трябва да се срамувам заради него, че го познавам.

              Добре, а това, че джекичана свети, какъв проблем е това?
              Освен че ме дразни тая светлинка, нищо ненормално не забелязвам в работата на количката.. върви си отлично, нямам впечатления от разхода..

              Коментар


              • #37
                От: Газов инжекцион - LPG-tech

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ако елементите са нови, определено има смисъл първо да се поразработят и тогава да правиш фините настройки.
                ОК, съгласен съм..

                Ще си покарам така, и после пак ще питам.

                Благодаря.

                Коментар


                • #38
                  От: Газов инжекцион - LPG-tech

                  Бедната смес съсипва двигателя,по-добре леко богата,дори с цената на по-висок разход.Повечето газаджии настройват сместа бедна,за да не реват клиентите от горенето.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #39
                    От: Газов инжекцион - LPG-tech

                    На този вид двигатели ако я направиш леко-каквато и да е, светкат лампи и двигателят страда по трета линия. Просто трябва да е вярна и системата да работи по обратна връзка през сондата.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Газов инжекцион - LPG-tech

                      Благодаря ти.
                      Като изхарча бутилката, ще докладвам отново.
                      За една бутилка 45 литра надали ще се изхаби моторчето чак толкова..

                      Абе, ще я курдисам, и силно се надявам повече да не пипам.

                      Тоя Фобос-5 имал някакви ОБД2 корекции - може да се самонагласява, може би?

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Газов инжекцион - LPG-tech

                        Айде честита ти газ правилно решение!
                        Бягай при дърводелеца след 400-500 километра каране да настрои и си свиркай. Расхода в пари се отразява с усмивка на ложе после...

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Газов инжекцион - LPG-tech

                          Айде честита ти газ правилно решение!
                          Бягай при дърводелеца след 400-500 километра каране да настрои и си свиркай. Расхода в пари се отразява с усмивка на ложе после...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Газов инжекцион - LPG-tech

                            Честито още един път. Противник съм на смелото ръчкане по настройките без да знаеш какво правиш. Имам опит с едно буквално стопено турбо, което и Митко турбото не позна какво е. Майсторът бил страшен, колата вървеше като самолет, но немА време да се разбере колко гори. Някой от поредните майстори я оправи и пак вървеше като самолет, но разходът на газ стана колкото на бензин. Успех.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Газов инжекцион - LPG-tech

                              Тая Rav-ка има ли ОБД конектор? Прочетете тримовете в различни режими на бензин. Сравнявате ги при работа на газ. Ако дюзите са точни по бързодействие и диаметър, ще знаете коя част от таблицата да пипате.
                              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                              Е250 1998-продаден
                              Субару Пустош

                              Коментар


                              • #45
                                От: Газов инжекцион - LPG-tech

                                Дърводелецът, който монтира моя Фобос знае само един метод за настройка на газовия компютър: След каране 200-300 км газовият компютър е събрал данни за различните режими на бензин. Тогава се натиска "автоматична настройка" и теоретично всичко е ток и жица.
                                Истинска настройка се прави с газ-анализатор в ауспуха, шофьор зад волана и специалист по настройка на горивни режими на седалката до шофьора с лаптоп с програма Фобос. Всичко това в реални условия - в движение.
                                Познавам един такъв специалист, но ще ти е далече - чак в София.
                                Най-важният урок, който аз научих, е да записваме моментното състояние преди да бърникаме каквото и да било, за да можем после да го върнем, ако развалим настройките. Затова е чудесна идея да се инвестира в кабел за Фобос.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X